A szakértelem a fontos, a külcsín és a helyszín nem számít

Az egészségügyi szolgáltatók kiválasztásakor leginkább a szakértelmet tartjuk szem előtt, a környezet kulturáltsága és a megközelíthetőség a legkevésbé lényeges szempontok a döntés során – derül ki abból a felmérésből, amelyet az AXA megbízásából a GKI-EKI Egészségügykutató Intézet készített az egészségpénztárak szolgáltatási köre által nyújtott egészségügyi ellátások, így a magánrendelői szakorvosi ellátások, fogászati ellátások, gyógyászati segédeszköz árusítók, optikai üzletek, gyógyszertárak és fitnesztermek minőségének megítéléséről az AXA Egészségpénztár tagjainak körében.

A kutatás fontos megállapítása, hogy az egészségpénztárakkal szerződött szolgáltatók tevékenységének megítélése igen kedvező: az egészségpénztári tagok nagyon elégedettek a környezet kulturáltságával, a szolgáltatások megközelíthetőségével, az udvariassággal és a rájuk fordított idővel, a szakértelemmel, a várakozási idő hosszával, valamint a választékkal egyaránt.

 

Az AXA megbízásából a GKI-EKI Egészségügykutató Intézet által a közelmúltban készített kutatásban résztvevő válaszadók az egészségügyi ellátás és a fogászat megválasztásánál a szakértelmet háromszor fontosabbnak tartják, mint a környezet kulturáltságát és a megközelíthetőséget. A szakértelem tekintetében – kutatás szerint -  a legelégedettebbek az optikai és a fogászati, szájsebészeti ellátásokkal vagyunk, míg a sportszer-árusítók,valamint a fitnesz szolgáltatást nyújtók szakértelmét véljük a legkevésbé magas szintűnek.

 

A várakozási időt, ahogyan a kutatásból kiderül, az optikusnál és az orvostechnikai cikkeket értékesítő üzletben ítéljük meg a legrövidebbnek, míg a magánorvosnál és a patikában a leghosszabbnak.

 

Rövid várakozási időt alapvetően annál a két szolgáltatásnál várunk el, ahol egészségünk megőrzése érdekében közvetlen beavatkozást kapunk - ilyen az egészségügyi ellátás, szolgáltatás illetve a fogászat. A gyógyszertárak, gyógyászati segédeszköz boltok, optikai üzletek, illetve az egészségmegőrzéssel kapcsolatos szolgáltatók esetében a kutatás szerint türelmesebbek vagyunk, és kevésbé „fájdalmasnak” ítéljük meg a várakozásból eredő időveszteséget.

Érdekes adalék, hogy a kutatás szerint, a férfiak kissé türelmetlenebbek a nőknél, ezért fontosabbnak tartják a pontosságot. Minél idősebb a megkérdezett, annál fontosabb számára a kiszolgálás pontos kezdése, ami azzal függhet össze, hogy esetükben többször, több helyen is meg kell jelenniük (kivizsgálás, vényfelírás, injekciózás stb.), és korukból adódóan általában nehezebben közelíti meg a szolgáltató-helyeket is.

 

Az egészségpénztárak szolgáltatási köre által nyújtott egészségügyi ellátásokkal összességében elégedettek vagyunk, és nem volt olyan szolgáltatási terület, mely a kedvezőnek minősíthető 70 pontnál rosszabb átlagos besorolást kapott volna. Az ellátások minősége tekintetében a legelégedettebbek a fogászati, szájsebészeti és az optikai ellátással, míg legkevésbé elégedettek a fitnesz, a gyógytorna, gyógymasszázs illetve fizikoterápia körébe tarozó ellátásokkal vagyunk.

 

 

„A gazdaságilag aktív lakosság igen kedvezően ítéli meg az egészségpénztárakkal szerződött szolgáltatók által nyújtott szolgáltatások minőségét. Az egészségpénztárak feladata kell, hogy legyen azonban a magasabb színvonalú egészségügyi ellátás biztosítása mellett az is, hogy a tagok szolgáltatásokkal kapcsolatos tapasztalatait összegezve, azt a többi taggal megosztva valódi minőségbiztosítási rendszert működtessen, további előnyöket nyújtva így az egészségpénztári tagság mellé” ­– mondja Dr. Váradi Péter, az AXA Egészségpénztár igazgatótanácsának elnöke. „Az AXA többek között az egészség-portál.hu–n keresztül segíti a pénztártagok közötti tapasztalatcserét, illetve információ áramlást: az egészség-portál látogatói amellett, hogy gyógyszer-információhoz juthatnak, megtalálhatják a lakóhelyükön elérhető egészségügyi magánszolgáltatókat, és az AXA Egészségpénztár tagjainak értékelésein alapuló saját minőségbiztosítási rendszer keretében tájékozódhatnak az ellátók szolgáltatási színvonaláról is.” – magyarázz a szakember.

Putyin: Oroszország biztonságos olaj- és gázszállítási útvonalakat kínál

Oroszország biztonságos és megbízható szállítási és logisztikai útvonalakat kínál a világnak, miközben a közel-keleti helyzet eszkalációja közvetlenül befolyásolja az energiapiacokat, valamint a Hormuzi-szoroson keresztül történő kőolaj- és földgázszállítást - jelentette ki Vlagyimir Putyin szerdán egy szentpétervári nemzetközi szakkonferencia résztvevőihez intézett videóüzenetében.
2026. 04. 02. 05:30
Megosztás:

Duna House: 32%-os bővüléssel a tavalyi csúcsszintek közelébe erősödött az ingatlanpiac márciusban

A Duna House havi tranzakciószám-becslése (DH-TB) és jelzáloghitel-előrejelzése alapján 2026 márciusában országosan 11 554 lakóingatlan cserélt gazdát, miközben a lakáscélú jelzáloghitelek szerződéses összege elérhette a 240 milliárd forintot.
2026. 04. 02. 05:00
Megosztás:

Húsvéti boom: a családoknál, a kiskereskedelemben és a csokiiparban is robban a szezon

A húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó fogyasztási szokások – beleértve a locsolkodást, a tojásfestést és az édességfogyasztást – nem csupán kulturális hagyományként jellenek meg, hanem a szezonális kereslet markáns megnyilvánulásaként is. Hiszen ez az időszak nemcsak a családoknak, hanem a kereskedelemben dolgozóknak is egy kiemelt időszak. Vannak kijelölt szektorok, mint például az édességárusok, akik az éves forgalmuk jelentős részét ezekben a napokban bonyolíthatják. A kereslet hatékony kiszolgálása adatvezérelt tervezést, a fogyasztói magatartás folyamatos monitorozását, valamint precíz készletgazdálkodást igényel. Mindezek együttesen járulnak hozzá ahhoz, hogy az ünnepi időszak mind a háztartások, mind az ellátási lánc szereplői számára zökkenőmentesen működjön.
2026. 04. 02. 04:30
Megosztás:

Fenntarthatósági rangsor: ez a három épület vezeti a hazai mezőnyt a minősítések alapján

Az Etele Plaza bevásárlóközpont és a Budapest ONE irodakomplexum mindhárom üteme után a Corvin Innovation Campus irodaház is megszerezte a BREEAM Outstanding környezetbarát minősítést. Ez már a harmadik Futureal-fejlesztés, amely a gyakorlati működést vizsgálva kiérdemelte a fenntartható épületeknek járó legmagasabb elismerést. Az eredmények alapján a fenti beruházások jelenleg Magyarország legjobb épületeinek számítanak a BREEAM In-Use Commercial kategóriában.
2026. 04. 02. 04:00
Megosztás:

Nemzetközi terjeszkedésbe kezdett Magyarország sikeres mosodahálózata, a Bubbles

A Bubbles, amely 70 magyarországi üzletével Kelet-Közép-Európa legnagyobb önkiszolgálómosoda-hálózata, hétfőn hivatalosan is megnyitotta első külföldi üzletét Pozsonyban. A lépés egy nagyobb léptékű terjeszkedési stratégia első fázisát jelenti: a franchise szlovákiai terjeszkedése még idén további pozsonyi, érsekújvári, kassai, komáromi, dunaszerdahelyi és nyitrai üzletek nyitásával folytatódik, miközben megkezdődött az előkészítése az ausztriai, romániai és csehországi megjelenésnek is.
2026. 04. 02. 03:30
Megosztás:

Márciusban kivárásra játszottak a lakásvásárlók - két vármegye ment csak szembe az árral

Ellentétes irányba mozdult márciusban a lakáspiac keresleti és kínálati oldala az ingatlan.com friss elemzése szerint. Országos szinten több mint 270 ezer telefonos érdeklődést mértek eladó lakások és házak iránt, ami 13,9 százalékos csökkenést jelent tavaly márciushoz képest. Havi összevetésben a naptárhatással korrigált adatok 9 százalékos keresleti visszaesésre utalnak.
2026. 04. 02. 03:00
Megosztás:

Új trend a turizmusban: A fiatal utazók már nem szobát, hanem társaságot keresnek Európában

Az európai turizmusban egyre nagyobb teret nyernek a közösségi élményre épülő hostelek, amelyek a szállás mellett szervezett programokkal és közösségi terekkel várják a fiatal utazókat. A Z generáció és a millenniumi korosztály számára az utazás ma már nemcsak a városnézésről, hanem az új kapcsolatok kialakításáról is szól. A Hostelworld 2025-ös felmérése szerint az utazók 58 százaléka tartja fontosnak, hogy utazás közben új emberekkel ismerkedjen meg, míg korábban ez az arány 43 százalék volt. A jelenség összefügg az egyedül utazók számának növekedésével is: a solo travel piaca az előrejelzések szerint 2030-ra elérheti az 1,07 billió dollárt.
2026. 04. 02. 02:30
Megosztás:

Halál esetén az állam örököl mindent, ha…

Sokan úgy tudják, hogy ha valaki meghal, és „nincs senkije”, akkor automatikusan az államé lesz minden. Ez részben igaz – de a valóság jogilag ennél jóval árnyaltabb.
2026. 04. 02. 02:00
Megosztás:

Magyarország a zöld kötvények piacán

Az elmúlt években a fenntartható finanszírozás egyre fontosabb szerepet kap a tőkepiacokon. Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) ehhez az új trendhez igazodva úgy módosította finanszírozási gyakorlatát, hogy az az ESG (környezeti, társadalmi és irányítási) szempontokat is figyelembe véve illeszkedjen a megváltozott befektetői igényekhez. A magyar zöld állampapírok kint lévő állománya jelenleg mintegy 3 308 milliárd forint, amelynek több mint 70 százaléka euróban, körülbelül 24 százaléka pedig forintban denominált. Ezek a speciális kötvények sikeresnek bizonyultak a piacokon, és mára stabilan beépültek az államadósság-finanszírozás eszköztárába. Az alábbiakban bemutatjuk a magyar zöldkötvény-program működését megalapozó főbb dokumentumokat, valamint az ÁKK elmúlt években szerzett tapasztalatait.
2026. 04. 02. 01:30
Megosztás:

Törvényi döntés született – ennyi lesz a gyerektartás összege

Sok szülőt érintő kérdés, hogy pontosan mennyi gyermektartásdíjat kell fizetni, van-e kötelező minimum összeg, és mit tehet a jogosult, ha a másik fél nem fizet. A magyar szabályozás szerint nincs minden gyermekre egységes, fix havi gyerektartás, a bíróság ugyanis mindig egyedi mérlegelés alapján állapítja meg az összeget.
2026. 04. 02. 01:00
Megosztás:

Növeli tuladonrészét az Alteóban a Mol, és kiszáll a Waberer’s-ből

A Mol Nyrt. közel 40 százalékra növeli részesedését az Alteo Nyrt.-ben, miközben megválik a Waberer’s International Nyrt.-ben meglévő 15 százalékos részvénycsomagjától - közölte a társaság a BÉT honlapján szerda este.
2026. 04. 02. 00:30
Megosztás:

269 új járművel bővült a rendőrség gépjárműparkja

Összesen 269 új járművel bővült a rendőrség és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács gépjárműparkja, az autókat ünnepélyes keretek között adták át szerdán a Készenléti Rendőrség Kerepesi úti objektumában - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata a police.hu oldalán szerdán.
2026. 04. 02. 00:05
Megosztás:

Szavazhat-e az, aki kórházban van?

Azok a fekvőbetegek, akik az április 12-ei parlamenti választás napján nem tudnak a lakcímük szerinti szavazókörben szavazni, átjelentkezhetnek és mozgóurnát kérhetnek a voksoláshoz.
2026. 04. 01. 23:30
Megosztás:

Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost

Az iráni vezető éppen most kért tűzszünetet az Egyesült Államoktól - jelentette be szerdán Donald Trump amerikai elnök, hozzátéve, hogy Washington a kérést a Hormuzi-szoros megnyitásától teszi függővé.
2026. 04. 01. 23:00
Megosztás:

Megújult a Hungaroring környéki utak egy része

Megújult a mogyoródi Hungaroring környéki utak 3,3 kilométer hosszú szakasza - jelentette be a kultúráért és innovációért felelős miniszter szerdán a helyszínen.
2026. 04. 01. 22:30
Megosztás:

Bővülő finanszírozási lehetőségek a Széchenyi Kártya Programban a hazai kkv-k számára

A Széchenyi Kártya Program Agrár Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ konstrukciója 2026. április 1-től négy új támogatási jogcím mellett is igényelhető, amely változás a hazai kkv-k számára szélesebb körű finanszírozási lehetőségeket biztosít. A KAVOSZ Zrt. a Széchenyi Kártya Program koordinációjával és működtetésével meghatározó szerepet vállal a hazai kkv-szektor finanszírozásában és fejlesztésében, a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatása mellett.
2026. 04. 01. 21:30
Megosztás:

Egységessé tenné a kormány a vasúti közlekedés feltételrendszerét

A kormány szeretné egységessé tenni Magyarországon a vasúti közlekedés feltételrendszerét - jelentette ki az Északkelet-Magyarország közúti és vasúti közlekedésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztos szerdán Poroszlón, a MÁV-csoport állomásfelújítási programja keretében megújult vasútállomás átadó ünnepségén.
2026. 04. 01. 21:00
Megosztás:

Holdingtársaságként működik a Mol Nyrt. április elsejétől

A Mol Nyrt. tavaly jóváhagyott szervezeti átalakulása értelmében április elsejétől holdingtársaságként működik tovább, amely személyi változásokkal is járt - közölte a társaság a BÉT honlapján szerdán.
2026. 04. 01. 20:30
Megosztás:

Erősödött a forint szerda estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben szerda kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 04. 01. 20:00
Megosztás:

Az Európai Bizottság javaslatot tett az EU kibocsátáskereskedelmi rendszerének módosítására

Az Európai Bizottság szerdán bejelentette az Európai Unió kibocsátáskereskedelmi rendszerének (EU ETS) megerősítését célzó első konkrét intézkedést, amely a piac stabilitását és kiszámíthatóságát hivatott növelni.
2026. 04. 01. 19:30
Megosztás: