Ma is nyomás alatt lehetnek az amerikai piacok
Az Európai Unió többi tagországa is bejelentette, hogy követi Németország példáját a tilalmat illetően, hogy egyesült erővel állják útját a további spekulációknak. A piacok a váratlan német lépés nyomán világszerte csökkenésnek indultak, ugyanis ebből azt szűrték le a befektetők, hogy nagyobb a baj, mint azt korábban látszott.
A befektetők aggódva tekintenek a Görögországhoz hasonló helyzetben lévő európai országokra, mint Portugália vagy Spanyolország. Emellett már kész tényként kezelik, hogy a bejelentett megszorító intézkedések, sőt a tervezett további szigorítások hatására megállhat Európa gazdaságának növekedése, ez pedig károsan érintheti a globális világgazdasági helyreállási folyamatot.
Az amerikai piacok nyitása előtt a határidős indexek közül a Dow 0,7 százalékos, az S&P 500 0,7 százalékos, míg a Nasdaq 100 0,76 százalékos csökkenést mutat. Eközben a vezető nyugat-európai börzék közül a brit FTSE-100 index 2,2 százalékos, a német DAX 2,6 százalékos, míg a francia CAC-40 index 2,9 százalékos zuhanást mutatnak.
Németország még kedd este jelentette be, hogy a szerdai nappal megtiltja short eladásokat az ország tíz legfontosabb pénzügyi intézményénél. Ennek keretében megtiltják egyebek között az euróövezeti államkötvényekre és ezek CDS-árazására a short eladásokat.
A hír már a tegnapi napon eladói nyomást generált az amerikai piacokon, és a jelen állás szerint mindennek folytatódására lehet számítani ma is. Az európai hírek mellett azonban a piac figyelme kiterjed a délután közép-európai idő szerint 14:30-kor nyilvánosságra kerülő inflációs adatra is. A várakozások szerint a fogyasztói árak áprilisban 0,1 százalékkal emelkedhettek.