Ázsiában is inkább adják, mint veszik a részvényeket
Így az ázsiai régióban is csökkenéssel telik eddig a június, a japán a hongkongi és a kínai piacok csökkentek, a dél-koreai piac zárva tartott az országos választások miatt, míg a kisebb piacok, mint a tájföldi, a trenddel szembemenve emelkedni tudott.
Japánban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 108,59 ponttal, 1,12 százalékkal, 9.603,24 pontra csökkent, 8,94 százalékkal az év végi értéke alatt végzett. Az index idei - egyszersmind 18 havi - csúcsa 11.339,30 pont volt, ezt április 5-én érte el. Az index visszaesése mögött a nyersanyagok árainak csökkenése és a japán miniszterelnök lemondása áll. A BP sikertelen kísérlete, hogy elfojtsa a Mexikói-öbölben lévő olajszivárgást a japán piacon is esést eredményezett. A Mitsui, mely részesedéssel rendelkezik a BP-ban 8,3 százalékkal esett.
Kínában a Shanghai Composite index 1,6 százalékos, míg Hong Kong-ban a Hang Seng index 0,5 százalékos csökkenést mutat. A kínai index 13 hónapos mélypontjánál jár, miután a befektetők a kínai bankok tőkeemelése miatt aggódnak, ugyanis ez a lépés, és az európai adósság válság csökkentheti a jelenleg piacon forgó papírok értékét, illetve ronthatják a vállalatok eredményeit. A bankok azután szorulnak tőkeemelésre, hogy a kínai kormányzat az idén három alkalommal is megemelte a kereskedelmi bankok számára előírt tőkefedezeti rátát.
Az indiai Sensex index 0,4 százalékos emelkedést mutat, az emelkedés leginkább az indiai gazdaság robusztus növekedésének köszönhető. Indiában úgy vélik, hogy az európai adósságválságnak nem lesz hatása az ország gazdaságára, vagy a vállalatok eredményességére.
Az ázsiai kereskedés során a dollár 91,41 jenre erősödött a tegnapi 90,98 jenről, míg az euró 1,2212 dollárra javult a korábban jegyzett 1,2204-es szintről. A júliusi szállítású WTI olaj ára 30 centtel 72,27 dollárra csökkent a Nymex elektronikus kereskedésében.