Emelkedéssel indult a második negyedév az ázsiai piacokon
Japánban a Nikkei 225 index 0,41 százalékos emelkedés mellett 10.123,21 ponton tartózkodik, korábban 0,8 százalékos előnyt is élvezett. Ausztráliában az S&P/ASX 200 index a kezdetben mutatott 0,5 százalékos nyereségét feladva 4.335,10 pontnál stagnál, míg Dél-Koreában a Kospi index 0,75 százalékos emelkedés mellett 2029 pontnál tartózkodik. Indiában a Sensex index a kereskedés elején 0,17 százalékos javulást mutatva 17.434 pontnál áll. A piaci trenddel szembemenve Hong Kong-ban a Hang Seng index ugyanakkor 0,3 százalékos veszteséget mutat legfőképp az ingatlanpiaci vállalatok gyengélkedése miatt. Kínában a Shanghai és a Shenzhen mutatók zárva tartanak.
A japán piacon legfőképp az exportőr vállalatok árfolyamai emelkednek, ennek oka, hogy a Bank of Japan ma közzétett negyedévente készülő felmérése az üzleti bizalom alakulásáról csalódást keltett, ami a jen dollárral szembeni gyengülését eredményezte.
USD/JPY árfolyam
A gépjárműgyártók közül a Honda Motor árfolyama 2,4 százalékos, a Toyota Motor 0,3 százalékos, míg a Mazda Motor 0,7 százalékos emelkedést mutat. A Sony közel 1 százalékos, a Canon 2,2 százalékos, a Panasonic pedig 1,2 százalékos pluszban tartózkodik. Az exportőrök mellett jól teljesítenek a pénzügyi papírok is, a Nomura Holdings jegyzése 2,4 százalékos, a Mitsubishi UFJ Financial Holdings Group 2,9 százalékos, míg a Sumitomo Mitsui Financial Group 1,4 százalékos pluszban jár.
A márciusra vonatkozó kínai feldolgozóipari adatok megint vegyes képet mutatnak. A HSBC kezelésében lévő kínai feldolgozóipari beszerzőmenedzser index a végleges adatok alapján márciusban 48,3 pontra csökkent a februárban regisztrált, négy havi csúcsnak számító 49,6 pontról, ami a szektor zsugorodását jelzi. Ugyanakkor a kínai logisztikai és beszerző szövetség (CFLP) kezelésében lévő (hivatalos) teljesítménymutató márciusra 12 hónapon belüli csúcsra, 53,1 pontra emelkedett a februári 51,0 pontról, ami már a negyedik egymást követő havi emelkedés.