Fideszes jelölt nyert Hódmezővásárhelyen, de...
Kis Andrea, az MSZP jelölte 22,72 százalékot, a jobbikos Kovács Sándor 14,1 százalékot, a függetlenként induló Nagy László 10,95 százalékot kapott. A választáson 33,06 százalékos volt a részvétel, összesen 12 291 érvényes szavazatot adtak le. A választáson 33,06 százalékos volt a részvétel, összesen 12 291 érvényes szavazatot adtak le. Hódmezővásárhelyen azért tartottak időközi választást, mert a várost 2002 óta irányító Lázár János június 2-tól a Miniszterelnökséget vezeti államtitkárként, és e poszt a jogszabályok értelmében összeférhetetlen a polgármesteri tisztséggel.
Almási István megválasztott polgármester Lázár Jánossal közösen tartott, a választási eredményeket értékelő sajtótájékoztatóján elmondta: városvezetőként azt az utat kívánja folytatni, melyet tíz évvel ezelőtt megkezdett, és két esztendővel ezelőtt elődjével programként meghirdetett. A választási eredmény leképezi a Fidesz kétharmad-egyharmados fölényét az MSZP-vel szemben - hangsúlyozta a politikus, aki 2001 óta alpolgármester volt a városban. Lázár János kifejtette: Almási Istvánt több évtizedes munkája és szolgálata tette polgármesterré. Az eredmény túlmutat önmagán, a hagyományosan baloldali városrészekben soha nem látott arányban támogatták a Fidesz-KDNP jelöltjét, s ez alapvetően Almási István személyének köszönhető - mondta az államtitkár.
Hódmezővásárhelyen létezik az a stabil többség, akik hisznek a város jövőjében és fejlődésében. Kevés olyan település van Magyarországon, ahol minden egyes választást a konzervatív pártok, az utóbbi években a Fidesz nyer meg - közölte a honatya. Az ország társadalmi és gazdasági nehézségei ellenére ez a folyamat nem tört meg, így az eredmény különösen figyelemreméltó - tette hozzá.
Kis Andrea, az MSZP jelölte az MTI-nek azt mondta, a választási eredményekből jól látszik, hogy a Fidesz kétharmada megdőlt, Almási Istvánt a vásárhelyiek alig 15 százaléka támogatta. A politikus szerint az, hogy a két évvel ezelőttihez képest sikerült megháromszoroznia támogatottsági arányát, azt mutatja, a város lakói közül sokan úgy vélik, változásra van szükség. Kis Andrea 2010 októberében 1304 vokssal négy jelöltből a negyedik helyen végzett a polgármester-választáson, míg ezúttal mintegy 2800 szavazattal a második lett Almási István, a Fidesz-KDNP jelöltje mögött. Török Zsolt előrelépésnek ítélte, hogy az MSZP megelőzte a Jobbikot, amely 2010-ben még előtte végzett Hódmezővásárhelyen. Az MTI kérdésére a szóvivő azt mondta: Hódmezővásárhely sosem volt a baloldal fellegvára, tisztában voltak azzal, hogy reális győzelmi esélyeik nincsenek, céljuk az volt, hogy megismertessék a választókkal a jelöltjüket és programjukat, s így két év múlva akár már a polgármesteri címre is eséllyel pályázhassanak.
Kovács Sándor, a Jobbik jelöltje közölte: pártja a tisztább, egyenesebb út lehetőségét kínálta föl a hódmezővásárhelyieknek, most csupán 14 százalékuk választotta ezt. A politikus ugyanakkor csalódottságának adott hangot, mert bízott benne, a három ellenzéki jelöltnek sikerül megszereznie a voksok több mint felét. Almási István a hódmezővásárhelyi közgyűlés csütörtöki ülésén teszi le esküjét. (MTI)