Kampánycsend előtt utoljára láthatók és hallhatók a politikai hirdetések a köztévében és a közrádióban
A választási törvény értelmében a közszolgálati műsorszolgáltatók az országos listát állító jelölő szervezetek politikai hirdetéseit az országgyűlési választások mindkét fordulója előtt legalább kétszer sugározni kötelesek. A Magyar Televízió ezen kötelezettségét április 2-án és 9-én, valamint április 16-án és 23-án az m1 programon teljesítette, illetve teljesíti - írja az MTV közleményben. A hat országos listát állító párt mindegyike időre beküldte a bejátszást (szpotot).
Az ingyenes hirdetések lejátszásának sorrendjét a beküldés ideje határozta meg. Eszerint pénteken egy erre a célra kialakított hirdetési blokkban egymás után a Fidesz, a Jobbik, az LMP, az MSZP, az MDF és a Civil Mozgalom hirdetése látható. A televízió közleménye nem tért ki arra, hogy pénteken pontosan mikor küldik adásba a politikai hirdetéseket. A Magyar Rádió MTI-hez eljuttatott közleménye úgy fogalmaz: a közmédium a választási törvénnyel összhangban április 9-én, sorsolással kialakult sorrendben, a hat országos listát állító párt egy perces ingyenes hirdetését egymás után sugározza.
A sorrendet a pártok képviselőinek jelenlétében sorsolták ki. Ez alapján pénteken 15 óra 54 perctől 16 óráig először az MSZP, majd a Civil Mozgalom, az LMP, a Jobbik, az MDF, végül a Fidesz-KDNP hirdetését sugározzák. Mind a hat hirdetés maximálisan egy perc hosszú lehetett, és a pártok dönthették el, hogy ezt az időt kihasználják-e. Első alkalommal április 2-án lehetett hallani az ingyenesen közzéteendő hirdetéseket. Mint a közlemény írja, a pártokra bízták, hogy ugyanazt a reklámot adja-e a közszolgálati rádió mindkétszer, vagy közvetlenül a választások előtt a szervezetek újat adnak be.
A Duna Televízió a médiatörvény azon passzusa alapján nem sugároz ilyen szpotokat, amely kimondja, hogy "külföldre irányuló műsorszolgáltatásban politikai hirdetés közzététele tilos". Kampányidőszakban a műsorszolgáltatók (a közszolgálati és kereskedelmi műsorszolgáltatók egyaránt) a jelölő szervezetek, illetve a jelöltek számára azonos feltételekkel tehetnek közzé politikai hirdetést. A politikai hirdetéshez véleményt, értékelő magyarázatot fűzni tilos.