Kis magyar tanmese - avagy miért jobbak a japánok?
A vereség igen érzékenyen érintette a magyar csapatot, teljesen mélypontra kerültek. Valamit tenni kellett.
A PROJEKT INDULÁSA:
A felső vezetés ezért úgy döntött, feltétlenül kideríti a megsemmisítő vereség okát, ezért rögtön alkottak is hát egy team-et, akik ezen a projekten dolgoztak. Feladatuk az volt, hogy alaposan kivizsgálják az ügyet és megfelelő segítséget nyújtsanak.
PROJEKT MEGÁLLAPÍTÁSOK:
A sok vizsgálat után kiderítették, hogy a japánoknál heten eveztek, és egy ember kormányzott, míg a magyar csapatnál egy ember evezett és heten kormányoztak.
TANÁCSADÓ KELL!
A felső vezetés erre rögtön igénybe vette egy tanácsadó cég szolgálatait, és arra kérte őket, készítsenek tanulmányt a magyar csapat struktúrájáról.
TANÁCSADÓi SZAKÉRTŐI VÉLEMÉNY:
Jelentős költségek kifizetése után néhány hónap múlva a tanácsadó cég arra a következtetésre jutott, hogy a magyar csapatban túl sokan kormányoztak és túl kevesen eveztek. A japánokkal szembeni következő vereséget elkerülendő, megváltoztatták a csapat felépítését. Most négy kormányos volt, két főkormányos, egy kormányigazgató és egy ember evezett. Ezen kívül teljesítmény-értékelési rendszert vezettek be az evezősnél, hogy nagyobb teljesítményre ösztönözzék. "Bővítenünk kell evezősünk feladatait és hát nagyobb felelősséggel kell felruházni a kormányigazgatót." mondták.
A SIKER ELMARADT:
A következő évben a japánok nyertek, immáron 2 km-es előnnyel. A vezetés elbocsátotta az evezőst rossz teljesítménye miatt, eladták a csónakot is és leállították mindenféle beruházást az evezést illetően.
JUTALMAK KIOSZTÁSA, PREMIZÁLÁS:
A tanácsadó céget dicsérettel illették, a megtakarított pénzt pedig szétosztották a menedzsment tagjai között jutalom, bónusz jogcímeken...