Mi akadályoz meg minket abban, hogy ráleljünk az álommunkára?
A pálya széléről: határozott idejű szerződéssel | Munkaerőpiac.eu (munkaeropiac.eu)
Hurrá, felvettek a céghez, igaz, határozott idejű szerződéssel, de ott vagy. „Á, nincs jelentősége, hogy határozott időre kötöttük a szerződést, neked is minden ugyanúgy jár, mint a véglegesítetteknek” – mondják, és tényleg, a törvény szerint meg is kell kapnod pl. a cafeteriát. Telik-múlik az idő, de valahogy mégsem érzed magadat a többi közé valónak, hiszen tudod, hogy „korlátozott” vagy, így talán nem is engeded teljesen bele magadat a munkahelyi közegbe, mert mire megmelegedne alattad a szék, már tovább is kell állnod. Amikor pedig közeledik a szerződés lejártának a vége, meglebegtetik a hosszabbítás lehetőségét, amiről csak nem akarnak nyilatkozni, pedig jó lenne tudni, hogy mire számíts a jövő hónaptól. Hogy lehet „jól” kezelni ezt a helyzetet?
A karrierváltás lélektana – tudsz lelkesedni?
A munkával kapcsolatban a legtöbben úgy érzik, hogy a profizmus része az is, ha eltemetik az érzelmeiket, és csak szakmai szempontból tekintenek a változásokra. Pedig ahogyan egy munkahely elvesztése vagy a kiégés, úgy a kényszerű pályaváltás is komoly érzelmi folyamattal jár. Mi a váltás lelki folyamata? – többek között erről beszélt a Profession.hu Karrierváltó online eseményén Limpár Imre tanácsadó szakpszichológus, aki előadását rögtön egy kérdéssel kezdte: Hol tart most az életed?
Mennyi esélyed van, hogy havi 1 millió Ft-ot keress? ITT kiszámolhatod!
Mi akadályoz meg minket abban, hogy ráleljünk az álommunkára?
Talán csak a saját kishitűségünk akadályoz meg abban, hogy a számunkra legmegfelelőbb állást megtaláljuk. Hiszen sok esetben a munkahelyváltás, az új irány megtalálása már azelőtt meghiúsul, hogy egyáltalán elindult volna a folyamat. A következő cikkből kiderül, mely gondolkodási minták blokkolnak minket általában.