Mik mozgatják a tőzsdéket?
Igaz az előző havi adatot 1.3 százalékos növekedésről módosították fel 1.8 százalékra , tehát ez azért árnyalja a képet.
Kérdés mennyi lesz az amerikai infláció, amivel még a számot korrigálni kell. Az elemzői várakozások 0.2 százalékos hó/hó alapú inflációt jeleznek előre, aminek megfelelően akkor a kiskereskedelmi forgalom nagyjából reál értelemben 0.5 százalékkal esett vissza decemberben.
Az adat a hosszú távot tekintve teljesen érthető, semmi meglepő nincs benne, nem mond ellent a gazdasági rehabilitációba vetett hitnek. A friss mn-i segélykérelmek száma nagyjából a várakozásoknak megfelelően alakult a legutóbbi mérések szerint (437K, helyett 444K), míg a folyamatos segélykérelmek jobbak lettek (4770K helyett csak 4596K).
Ez a három makroadat összességében tehát nagyjából semlegesen értékelhető érdemi új inputot nem jelent.
Az EKB a várakozásoknak megfelelően változatlanul 1 százalékon hagyta az alapkamat szintjét, és eddig a Trichet kommentár is szolid visszafogott volt, semmi újdonság még Görögországról sem (hosszas gondolkozás, mérlegelés, de nem lesz kivételezés). A nyugat-európai börzék kicsit visszább adtak a növekedéseikből, az amerikai futures-ek hangyányit mínuszban vannak, az euró/dollár 1.45 alá jött be, így valószínűleg inkább a 2009 január óta legjobb tartós mn-i adatoknak örülnek a befektetők. Ennek ellenére minden technikai indikátor az emelkedő trend erejét erősíti meg az euró/dollárban, egyelőre nincs jele a kifáradásnak.