Mire megint ez a nagy tőzsdei emelkedés?
2020. 07. 06. 10:00
2019 eleje óta nem látott mértékben, 5 százalék felett emelkedett a Shanghai index ma hajnalban arra, hogy egy kormányközeli lap optimista cikket jelentetett meg a címlapon.
Nyilván erre szoktuk azt mondani, hogy ez csak egy katalizátor, a piac amúgy is emelkedett volna. Így Európában is és az USA-ban is emelkedésre lehet számítani, pedig a JP Morgan éppen most csatlakozott azon nagy házak táborához, aki azt mondja, hogy a 60/40 portfolió (részvény/kötvény arány) már csak évi 3,5 százalékot fog hozni az elkövetkező 10 évben az elmúlt 10 év 10 százalékával szemben.
Nyilván ez a részvénypiacok nem is annyira burkolt leminősítése, miközben a kötvénypiacon amúgy sem számíthatunk semmi jóra.
Persze a hozamok ettől függetlenül még évekig alacsonyan maradhatnak. Így nem meglepő az európai és a magyar pozitív nyitás. Ez a pozitív hangulat a nap végéig kitarthat a piacokon. (forrás: ERSTE)
Elindult a Restart Hungary startup ökoszisztéma kezdeményezés
A hazai startup és innovációs ökoszisztéma szintlépésének, valamint a magyar gazdaság újraindulásának támogatására új szakmai kezdeményezés jött létre Restart Hungary néven, amely a hagyományos érdekvédelmi szervezetek helyett nyílt és egyenrangú egyeztetési platformként kíván működni - tájékoztatta a szervezet szerdán az MTI-t közleményben.
Bővíti állományát, az idén már 140 munkatársat vett fel a Körber Hungária
A bővülő feladatok ellátására az év eddig eltelt időszakában már 140 munkatársat vett fel a Pécsen termelő, több mint 1300 embert foglalkoztató Körber Hungária Gépgyártó Kft. (Körber) - közölte a gyártósorok és alkatrészek előállításával foglalkozó német tulajdonú vállalat szerdán az MTI-vel.
Magyar Péter a május 25-i héten meg akar állapodni az uniós pénzekről
Jövő héten Budapestre jön az Európai Bizottság magas szintű delegációja: a tárgyalások célja, hogy a május 25-i héten megállapodhassanak a bizottság vezetőjével az uniós pénzekről - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Tisza-kormány első, Ópusztaszeren tartott ülésének szünetében sajtótájékoztatón.
Ledger: elhalasztja az amerikai tőzsdei debütálást a kriptotárca-piac egyik legnagyobb szereplője
A kriptovaluta-piac újabb figyelmeztető jelzést kapott: a francia Ledger, a hardveres kriptotárcák egyik legismertebb gyártója egyelőre félreteszi amerikai tőzsdei bevezetési terveit. A döntés jól mutatja, hogy a kripto IPO-k körüli hangulat még mindig törékeny, különösen akkor, amikor a tokenárfolyamok gyengélkednek, a kereskedési volumenek csökkennek, a részvénypiacokon pedig továbbra is erős a bizonytalanság.
A Nemzetközi Energiaügynökség az olajkereslet visszaesésére és rekordütemű készletcsökkenésre számít
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) a globális olajkereslet erőteljesebb visszaesésére, valamint a világ olajtartalékainak rekordütemű apadására számít az iráni háború, illetve a Hormuzi-szoros lezárása miatt - derült ki az IEA honlapján szerdán publikált havi olajpiaci jelentésből.
Esti képernyőfény és új szokások a Golisimo Online idején
Néhány éve még egészen másképp nézett ki egy átlagos este. A televízió ment a háttérben, valaki újságot lapozgatott, más csak csendben ült a kanapén egy hosszú nap után. Ma a nappalik fénye gyakran egy laptop vagy telefon kijelzőjéről érkezik. Nem feltétlenül hangosabb lett a világ, inkább gyorsabb. Az emberek néhány perc alatt váltanak híroldalról streamingplatformra, sporteredményekről közösségi médiára, miközben szinte észrevétlenül alakult át az is, mit nevezünk kikapcsolódásnak.
Alaposan bezsákoltak devizából a választás előtt a magyarok - csaknem százmilliárd forintot váltottak át
Egyetlen hónap alatt közel százmilliárd forinttal ugrott meg a lakossági devizabetétek összege, amiből egyértelműen látszik, hogy a parlamenti választás előtti hetekben sokan váltották forintjaikat euróra vagy dollárra – derül ki a BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatokból. A vásárlási kedv a forint elmúlt hetekben bekövetkezett látványos és tartós erősödése nyomán is megmaradhat. Ezt a szakportál szerint az is segíti, hogy egyre több bank kínál díjmentes devizaszámlát és a kedvező árfolyamú devizaváltást.
A Fed kormányzója szerint a Bitcoin és a stabilcoinok formálhatják át az amerikai fizetési rendszert
Christopher Waller, az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve egyik kormányzója egyre határozottabban úgy beszél a Bitcoinról és a stabilcoinokról, mint a jövő fizetési infrastruktúrájának fontos elemeiről. Ez jelentős fordulatot jelezhet abban, ahogyan a döntéshozók a kriptoeszközökre tekintenek: nem pusztán spekulatív befektetésként, hanem tranzakciós és elszámolási technológiaként is.
Már csak 7 napunk van az SZJA-bevallásra
Május 20-a, szerdáig szükséges véglegesíteni a személyijövedelemadó bevallási tervezetet az eSZJA rendszerben, vagy feltölteni az önállóan elkészített bevallást. Ez a határidő vonatkozik az 1+1 százalékos felajánlás megtételére is, így már csak néhány napig lehet elvégezni a szükséges lépéseket.