Az energetikai szektor volt a múlt hét vesztese
Az egészségügy és az alapanyag szektor kivételével a főbb szektorok vesztettek értékükből, ami azonban meglehetősen pozitív, hogy a szolgáltatási és kiskereskedelmi vállalatokat tömörítő nem ciklikus fogyasztási cikkek ágazata is 0.64% emelkedéssel zárta a hetet.
Ahogy a nemzetközi gazdaságok hajtóerejében fokozatosan csökken az állam szerepe és a dollár sok hetes csökkenést követően enyhe erősödésbe kezdett, máris hangsúlyosabbak lettek az aggodalmak azzal kapcsolatban, hogy a nemzetgazdaságok tényleg elég erősek e ahhoz, hogy egymaguk kászálódjanak ki a válságból, egyesek szerint az állam kivonulása túl korai és újra hamar recessziós állapotok alakulhatnak ki.
Az igazi vesztese az elmúlt hétnek az energia szektor volt, amely leginkább az olaj, 80 dolláros ellenállással felvett sikertelen harca, másrészről a már említett dollárerősödés miatt több mint 1% süllyedt múlt héten. Számottevő még a pénzügy vesztesége, amely ugyan alig 1%, de lemaradására szembetűnő a vezető szektorokkal szemben, képtelen volt a héten az 50 napos mozgóátlag szintjét megtartani.
Régiós szintjén továbbra is az S&P 500 a vezető index, amely alig 1/10 akkorát esett, mint a nagy rivális Nasdaq Composite, azonban szembetűnő a Russel 2000 relatív jó teljesítménye. A smallcap index eddig végig lemaradó volt és bár a hétfői emelkedéshez mérten jelentős, heti szinten nem számottevő a visszaesése, kérdés, hogy a jövőben ezt tudja e tartani.(Solar Capital)
Makro adatok a héten (USA adatok egy nappal korábban, hálaadás miatt csütörtök zárva):
Hétfő: Kiskereskedelmi eladások (JPN), Termelői beszerző index (EU), Chicagoi FED Activitás jelentés, Használtlakás eladások (USA);
Kedd: GDP (DE), Ipari rendelések (EU), GDP Árindex (USA), Fogyasztói bizalmi index, Richmond Fed termelési jelentés (USA);
Szerda: GDP (UK), tartós fogyasztási cikkek, munkanélküliségi adatok, Michigan index (USA), kamatdöntés (JPN), M3 Monetáris aggregátum (EU)
Csütörtök: M3 Monetáris aggregátum (EU)