Nem igazán akar erősödni a forint
Az elmúlt héten főként ázsiai makrogazdasági adatoktól kapott erőteljes támogatást a befektetői kockázatvállalási hajlandóság a nemzetközi piacokon. Leginkább a májusi kínai export növekedési adat cáfolt rá arra az aggodalomra, hogy az euróövezeti pénzügyi krízis kezelésére tett intézkedések áttételesen a világgazdasági fellendülés ütemére is fékező hatást gyakorolhatnak.
A svájci frank jegyzése továbbra sem szándékozik 200 forint alá billenni, jól érzi magát pénteken mutatott 201-202 forintos szinten, délelőtt 202,15 forint volt a pénteki 201,82 forint után.
A piacok számára tájékozódási pontként szolgáló fontosabb makrogazdasági adatok lehetnek hétfőn az euróövezet áprilisi ipari termelése, kedden a brit fogyasztói árindex, a német ZEW üzleti hangulat index, szerdán a svájci ZEW üzleti hangulat index, az euróövezeti májusi fogyasztói árindex, az amerikai májusi lakásépítések száma és májusi ipari termelés, csütörtökön a svájci jegybank kamatdöntése, az amerikai heti munkanélküliségi segélykérelmek és a májusi fogyasztói árindex.
Hétfőn viszonylag alacsony forgalomra, a nemzetközi piaci hangulat alakulását követő nyugodt árfolyam mozgásra lehet számítani a térségbeli devizák körében. A forint árfolyamát befolyásolhatják a gazdasági akcióterv további részletei, de szélsőséges árfolyam ingadozásra nem számítanak a piacon. Az árfolyam 280 forintos euró jegyzés egy-két forintos környezetében mozoghat.
A dollárt hétfőn délelőtt 230,79 forinton jegyezték 1,2169 dolláros euró árfolyam mellett. Péntek délután a dollárt 231,85 forinton, az eurót 1,2111 dolláron jegyezték.