Pénteken vegyesen zártak az amerikai piacok
A DJIA index 1,13 ponttal, vagyis 0,01 százalékkal 10.151,67 pontra csökkent. A S&P 500-as mutató 3,41 ponttal, azaz 0,32 százalékkal 1077,10 pontra emelkedett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 6,06 pontos, azaz 0,27 százalékos emelkedés után 2223,48 ponton zárt.
A kereskedési nap elején csapkodtak a piacok a lefelé módosult első negyedéves GDP adatok után, a befektetők kezdetben kevésbé foglalkoztak az új pénzügyi szabályozásról szóló hírrel, azonban a nap vége felé, már egyre inkább ez határozta meg az indexek alakulását, ugyanis, lendületet adott a banki részvényeknek.
Az új rendszer szigorúbb, szűkíti a bankok és egyéb pénzügyi vállalkozások mozgásterhét és növeli terheit, a piac azonban jól fogadta, hogy megszűnt a szabályozás körüli bizonytalanság, és kiszámítható körülmények között működhet tovább a pénzügyi szféra. Ennek megfelelően főként a bankrészvények erősödtek, a Bank of America papírja például 2,5 százalékkal, az American Express részvénye 2,1 százalékkal erősödött.
A nap folyamán jelent meg a végleges első negyedéves GDP adat, mely a várakozásokkal ellentétben az előzetes 3 százalékról 2,7 százalékra módosult a korábban vártnál mérsékeltebb lakossági fogyasztás, és a nagyobb kereskedelmi hiány miatt. A másik gazdasággal kapcsolatos hír, hogy a Reuters/Michigan Egyetem által készített felémérés alapján a fogyasztói bizalom júniusban 2 éves csúcsára 76 pontra emelkedett, a májusi 73,6 pontról.