Remény az USD erősödésében bízók számára
Ha ez egy új gyengülési trend jele, az különösen rossz hír Japán számára, mivel a Bank of Japan már minden monetáris eszközt bevetett a gazdaság élénkítésére.
A görögökkel való hitelezői tárgyalások talán egy megállapodás felé haladnak, különösen a hangvétel váratlan enyhülése után, ami arra utal, hogy Görögország engedhet a legfontosabb kérdésekben. De biztosat csak akkor mondhatunk, ha már megszülettek a megállapodások.
Az USD a legtöbb keresztben erősödik, és még tovább erősödhet új, pozitív hírek hatására. Az euró számára pedig – és ez is mutatja, hogy mennyire a feje tetejére állt a világ - talán a legrosszabb hír a görög megállapodás lenne, mivel ennek hatására a piaci szereplők jó része visszatérne az euró forrásból megvalósított carry trade ügyletekhez, nagymértékű EUR shortot kiváltva. Véleményem szerint, ha az EURUSD ma 1,1250 alatt zár, akkor nagyobb az esélye a kereszt további esésének.