Töpörödik a BUX
Az elmúlt hetek emelkedését követően először elbizonytalanodtak, majd a hét végére el is fogytak a vevők a piacról, ami egyebek mellett annak a következménye, hogy a héten a vártnál rosszabb makroadatok - például lakáspiaci és konjunktúra mutatók - jelentek meg elsősorban az Amerikai Egyesült Államokban.
Itthon a harmadik negyedéves gyorsjelentési szezon nem hozott pozitív meglepetéseket, így amellett, hogy a héten gyengülni látszott a globális befektetői kockázatvállalási hajlandóság, a hazai vállalati eredmények sem adtak okot az optimizmusra. A Napi Gazdaság összegzése szerint megfeleződött az "A" kategóriás tőzsdei cégek nyeresége az első háromnegyedévben az előző év hasonló időszakához képest, igaz a tavalyi év minden idők legjobbja volt.
Pozitív fejlemény ugyanakkor, hogy míg az év első negyedévében még veszteséget mutatott az összesített adat, addig a harmadik negyedév végére a cégek többsége nyereséget tudott elérni.
Hétfőn új részvénnyel bővült a BÉT értékpapírlistája, elindult a Finext Vagyonkezelő Nyrt. részvényeinek kereskedése. A társaság a Futureal cégcsoportból idén nyáron kivált Finext csoport tagja. A kiválással a Futureal szétválasztotta ingatlan- és tőkebefektetési tevékenységét. Mindkét cégcsoport két magánszemély, Futó Péter és Futó Gábor tulajdonában van. Az idén ez a harmadik részvénybevezetés a Budapesti Értéktőzsdén.
Október végén az ügyviteli szoftvereket fejlesztő Kulcs-Soft Nyrt., májusban a KEG Közép-európai Gázterminál Nyrt. lépett tőzsdére.
A vezető részvények mindegyike veszteséggel zárta a hetet. Az OTP részvények ára 6,03 százalékkal 5.422 forintra esett. A Mol árfolyama 4,8 százalékkal 15.850 forintra csökkent. A Magyar Telekom 0,13 százalékkal, 1 forinttal gyengült, 754 forinton zárt pénteken. A Richter 4,21 százalékos veszteséggel, 40.805 forintos árfolyamon fejezte be a hetet. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama egy hét alatt 1,56 százalékkal csökkent, 18.900 forintra.
A részvénypiac forgalma a héten 79,6 milliárd forintot ért el, míg az előző héten 102,9 milliárd forint értékben születtek üzletek. Az összforgalom 58,5 százalékát az OTP részvények adásvétele adta, a Mol 13,5 százalékkal, a Richter 8,5 százalékkal, a Magyar Telekom pedig közel 4 százalékkal részesedett a teljes forgalomból.