Válság előtti szinten az export és az import forintértéke
2011. január–júliusban a külkereskedelmi termékforgalom kivitelének volumene 12, a behozatalé 10%-kal haladta meg az előző évi szintet. A külkereskedelmi mérleg aktívuma 1132 milliárd forintot (4209 millió eurót) tett ki, 317 milliárd forinttal (1226 millió euróval) többet, mint 2010 azonos időszakában.
A 2011. január–júliusi forgalom forintban mért árszínvonala importban közel 3, exportban mintegy 2%-kal emelkedett az előző év azonos időszakához viszonyítva. A cserearány 0,8%-kal romlott. A forint a dollárhoz viszonyítva 7,7%-kal, míg az euróhoz képest 1,5%-kal értékelődött fel.
2011 első hét hónapjában a legnagyobb részarányú gépek és szállítóeszközök árufőcsoport kivitelének és behozatalának volumene 11, illetve 8%-kal bővült. Az időszakon belül az export volumene júniusban, az importé az utolsó két hónapban nem érte el az előző év azonos időszaki szintet.
A csökkenő tendenciát leginkább a híradás-technikai, hangrögzítő és -lejátszó készülék forgalmának alakulása határozta meg. Az árucsoport behozatalában jelentősen visszaesett az ázsiai és az EU-15, kivitelében az európai országokkal szemben regisztrált érték. Ezzel szemben a mobiltelefon exportjának köszönhetően nagymértékű volt a növekedés az ázsiai és afrikai relációkban.
Az energiahordozók importvolumene az év első hét hónapjában 5%-kal volt több, mint 2010 azonos időszakában. A kőolaj és kőolajtermék behozatalának volumene 12%-kal emelkedett, ezzel szemben a természetes és mesterséges gázé közel ötödével volt kevesebb. 2011 június–júliusában azonban tendenciaváltás történt, a kőolaj és kőolajtermék importvolumene csökkent, a természetes és mesterséges gázé 10%-ot meghaladó mértékben nőtt.
Az élelmiszerek, italok, dohánytermékek export- és importvolumene 3, illetve 10%-kal bővült. A kivitel volumene áprilistól némileg alatta maradt, a behozatalé júniustól még valamelyest meghaladta a bázisszintet.