A Coca-Cola HBC Magyarország belép a snack piacra

Vertikális portfólió fejlesztésbe kezdett a Coca-Cola HBC Magyarország; a legnagyobb hazai üdítőital gyártó az összesen 80 milliárd forint értékű snack piacon teszteli legújabb keksz márkáját. A MyWellness néven futó ízesített zab- és funkcionális kekszek az Auchan Magyarország tizenkilenc hazai áruházában érhetőek el novembertől.

A hazai snack piac legdinamikusabban növekvő szegmense a kekszek piaca, amely értékben a teljes kategória 42 százalékát, volumenben pedig 62 százalékát adja. Évente átlagosan 2,9 kilogramm kekszet fogyasztunk el egyre nagyobb figyelmet fordítva a szervezet számára fontos tápanyagokban gazdag, vagy épp hozzáadott funkcionalitással rendelkező termékekre.

A Coca-Cola HBC Magyarország elkötelezett amellett, hogy folyamatosan fejlessze 24/7 portfólióját annak érdekében, hogy napszaktól függetlenül minden egyes fogyasztási alkalomra megfelelő terméket kínálhasson. A vállalat több évtizedes tapasztalattal rendelkezik a fogyasztásra kész üdítőitalok, a természetes ásványvizek, a gyümölcslevek, a kávék, valamint a prémium alkohol termékek piacán, ugyanakkor nyitott rá, hogy további, az alapvető üzleti szegmenseitől eltérő élelmiszer kategóriák piacai felé is terjeszkedjen. A snackek fogyasztása szorosan kapcsolódik az üdítőital fogyasztási alkalmakhoz lehetővé téve a termékkapcsolást ezekben a kategóriákban.

A Coca-Cola HBC Magyarország anyavállalata 2019-ben 260 millió euróért vásárolta meg a Szerbiában piacvezető Bambi céget, amelynek márkái azóta a 29 országban jelenlévő Coca-Cola HBC Csoport teljeskörű portfóliójának részét képezik. A Bambi története 1967-ben kezdődött a szerbiai Pozarevac-ban, és az azóta eltelt 55 évben generációk kedvenceivé váltak a vállalat által kínált különböző édességek és sós snackek. Magyarország a MyWellness kekszek időszakos bevezetésével csatlakozik a Bambi márkákat forgalmazó országok sorához.

A MyWellness egy innovatív, modern és vonzó márka, amely hasznos, tápláló összetevőket tartalmaz az emberi szervezet számára. A termékek 100%-ban teljes kiőrlésű lisztből készülnek, vitaminokban és rostokban gazdagok, számos ízben elérhetőek, a bevonatokat pedig magas minőségű valódi csokoládé alkotja. A MyWellness kekszek mindegyike vegán termék és kiválóan beilleszthetők a kiegyensúlyozott étrendbe.

Az idén novemberben induló piaci teszt célja a MyWellness márka ismertségének növelése, valamint a termékek kipróbálásának ösztönzése. A teszt időszakban a Coca-Cola HBC Magyarország szeretné még jobban megismerni a snack piacot, az új élelmiszer kategória forgalmazásával járó előnyöket és kihívásokat, illetve azokat a beruházási szükségleteket, amelyek elengedhetetlenek a szegmensben történő tartós jelenléthez.

„Folyamatosan fejlesztjük kínálatunkat és szolgáltatásainkat annak érdekében, hogy a megváltozó fogyasztói igényekre megfelelő választ adhassunk. Azt tapasztaljuk, hogy a snackkelés egyre népszerűbb tevékenység itthon is, a fogyasztók pedig szívesen kombinálják édes vagy sós snackjüket kedvenc italaikkal. Logikus üzleti döntésnek gondoljuk tehát, hogy ezeket az új fogyasztási alkalmakat is kiszolgáljuk, ehhez pedig elengedhetetlen a piac átható ismerete. A jelenlegi piaci teszt kiváló lehetőséget nyújt arra, hogy tapasztalatokat gyűjtsünk annak érdekében, hogy a későbbiekben akár hosszú távon is megvethessük a lábunkat a magyar snack piacon.” – mondta Vajda Márton, a Coca-Cola HBC Magyarország prémium alkoholokért és kávéért felelős portfólió vezetője.

A MyWellness kekszek az Auchan Magyarország tizenkilenc hazai hipermarketében vásárolhatóak meg 2022 novembertől.  A termékek között megtalálhatóak a klasszikus zabkekszek öt ízben (mazsolás, kókuszos, csokoládés-banános, mogyorós, csokoládé darabos), ezenkívül két magas minőségű, valódi csokoládéval bevont zabkeksz is érkezik a kínálatba (kókuszos-csokoládés, narancsos-csokoládés), valamint a MyWellness márka cukormentes alternatívákat is kínál fahéjas-kakaós-csokoládédarabos, valamint narancsos-csokoládés ízekben.

Kiemelkedő kihasználtság és innovatív portfóliófejlesztés – a Prologis 2025-ös hazai eredményei

A Prologis ismét sikeres évet zár Magyarországon: 2025-ben hazai portfóliójának kihasználtsága elérte a 97%-ot, ami jelentősen meghaladja a piaci átlagot. Ezt az eredményt a magas színvonalú ügyfélközpontú működés, az épületek minősége, a stratégiai elhelyezkedése, valamint a piaci változásokra gyorsan reagáló bérbeadási stratégia együttesen biztosították.
2026. 01. 27. 01:00
Megosztás:

Robert Kiyosaki ismét kriptóra és nemesfémekre fogad

Miközben a kriptovaluták árfolyama vad hullámzásokon megy keresztül, Robert Kiyosaki, a világhírű Gazdag papa, szegény papa könyv szerzője továbbra is magabiztosan vásárol Bitcoint és Ethert. Őt nem rettenti el sem az árfolyamingadozás, sem a kritikus hangok. Hosszú távon ugyanis nem az árfolyamok számítanak – állítja –, hanem az, hogy az USA adóssága nő, a dollár vásárlóereje pedig csökken.
2026. 01. 27. 00:30
Megosztás:

2 milliárd dolláros XRP tartalék: Cégek új korszaka a kriptoeszközök vállalati pénzügyekben

Miközben a piaci szereplők még mindig azon vitatkoznak, hogy az XRP-nek van-e jövője, csendben, de határozottan átalakul a digitális eszköz szerepe a vállalati világban. Több milliárd dolláros intézményi elköteleződés mutatja, hogy az XRP már nem csak spekuláció tárgya, hanem a vállalati kincstári stratégiák szerves része lett.
2026. 01. 26. 23:30
Megosztás:

Aki megjósolta a 2021-es kriptokrachot, újabb dermesztő figyelmeztetést adott ki

Benjamin Cowen, a kriptovilág egyik legismertebb elemzője, akit sokan a 2021-es piaci összeomlás „prófétájaként” emlegetnek, ismét megszólalt – és amit mondott, az korántsem megnyugtató. Az altcoinok jövője szerinte sötétebb, mint valaha, és a Bitcoin sem ússza meg a „lassú vérzést”. Ha érdekel, mi áll a háttérben, olvass tovább – érdemes.
2026. 01. 26. 22:30
Megosztás:

Megkerülhetetlenné váltak az algoritmusok a tartalomfogyasztásban

A magyar lakosság információfogyasztása ma már döntően az online térben zajlik, ahol a tudatos keresést egyre inkább felváltja az algoritmusok és közösségi ajánlások ereje – egyebek mellett erről ír egy, az Egységes Digitális Mérésért Egyesület (EDME) megbízásából, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) támogatásával készült friss kutatás. Az Inspira Research Kft. 2025 novemberében lefolytatott vizsgálata arra is rávilágít, hogy a rövid, gyorsan fogyasztható tartalmak mellett a fiatalabbak körében is erős maradt a minőségi, szerkesztett anyagok iránti igény.
2026. 01. 26. 22:00
Megosztás:

Új lakóingatlan fejlesztést indít Bukarestben a Cordia

Sikeres beruházásai után új projektbe kezd Bukarestben a Cordia. A vállalat egy, a Bucharest Mall közvetlen közelében fekvő telken valósítja meg a Centropolitan névre keresztelt fejlesztést. A 274 lakás építése év elején el is indult.
2026. 01. 26. 21:30
Megosztás:

A Ryanair csökkenő negyedéves nyereségről és emelkedő bevételről jelentett

Az ír Ryanair Holdings Plc, Európa legnagyobb diszkont légitársasága csökkenő negyedéves nyereségről és növekvő bevételről jelentett hétfőn.
2026. 01. 26. 21:00
Megosztás:

A minőség szerepe az online hitelességben

Az online hitelesség nem látványelemeken múlik, hanem azon, hogy egy márka mennyire következetesen képvisel értéket a kommunikációjában. Ha egy vállalkozás hiteles a közönsége szemében, azzal bizalmat épít, új érdeklődőket ér el, és hosszú távon is megtartja a meglévő ügyfeleit.
2026. 01. 26. 20:30
Megosztás:

Befejeződött a tokaji kutatóintézet beruházása

Befejeződött a Tokaji Kutatóintézet Szőlészeti és Borászati Kutató Nonprofit Kft. komplex beruházási programja, a szervezet 305 millió forint támogatásban részesült a Tokaj-Zemplén Térség Fejlesztési Programból - közölte hétfőn a Tokaj Borvidék Fejlesztési Tanácsa az MTI-vel.
2026. 01. 26. 20:00
Megosztás:

Felülteljesített a magyar tőzsde a nemzetközi piacokhoz képest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1601,97 pontos, 1,28 százalékos emelkedéssel, új történelmi csúcson, 126 663,78 ponton zárt hétfőn.
2026. 01. 26. 19:30
Megosztás:

Mostantól a banknak kell szólnia, ha túl drága a számlánk – akár 30 ezret is spórolhatunk

Évente akár több tízezer forintot is feleslegesen fizethetnek ki azok a banki ügyfelek, akik ugyan digitálisan intézik pénzügyeiket, mégis drága számlacsomagot használnak. A money.hu legfrissebb elemzése szerint a digitálisan bankoló ügyfelek számára ma már több olyan bankszámla is elérhető, amelynél a számlavezetés, az utalás és az első évben akár még a bankkártya is teljesen díjmentes.
2026. 01. 26. 19:00
Megosztás:

Új trade marketing vezető csatlakozott a HEINEKEN Hungáriához, Zahovay Ádám group márkamenedzserként folytatja a sörgyártó vállalatnál

Fontos változásokkal kezdte az évet a HEINEKEN Hungária: Palcsó Sára trade marketing vezetőként csatlakozott a céghez, Zahovay Ádám eddigi trade marketing vezető pedig a HEINEKEN mainstream márkáiért felelős group márkamenedzserként folytatja pályafutását.
2026. 01. 26. 18:30
Megosztás:

Javul a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Volán-szolgáltatás színvonala

Javul a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Volán-szolgáltatás színvonala, a fejlesztésben alvállalkozók segíthetik majd a MÁV-csoportot – olvasható a társaság vezérigazgatójának hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. 01. 26. 18:00
Megosztás:

Folytatódik az MBH Bank tőkepiaci menetelése: jelentős túljegyzés mellett zajlott a bank idei első nemzetközi kötvénykibocsátása

Újabb eredményes kötvénykibocsátást hajtott végre az MBH Bank a nemzetközi tőkepiacokon, miután jelentős túljegyzés mellett csaknem 2,2 milliárd euró értékű befektetői ajánlat érkezett a bank MREL-képes kötvényei iránt. Az MBH Bank 500 millió euró össznévértékű kötvénykibocsátásról döntött. Az idei tranzakcióval az MBH Bank az elmúlt 3 évben összesen közel 2 milliárd euró értékben bocsátott ki MREL-képes kötvényeket, ami kiemelkedőnek számít a hazai kibocsátók körében. A mostani tranzakció – a szabályozói megfelelés biztosítása mellett – visszaigazolja a bank fundamentumai iránti szilárd befektetői bizalmat és hozzájárul az MBH Bank további építkezéséhez a nemzetközi tőkepiacon.
2026. 01. 26. 17:30
Megosztás:

Ketyeg az óra: most kell lépniük a hazai cégeknek, hogy vámmentesen importálhassanak

Február végéig kell cselekedniük azoknak a vállalatoknak, amelyek már a jövő év elejétől vámmentesen vagy csökkentett vámteherrel szeretnének importálni az Európai Unióban nem elérhető, vagy csak korlátozott mennyiségben beszerezhető árucikkeket. Mindez azért fontos, mert az ezt lehetővé tevő úgynevezett vámfelfüggesztések és vámkontingensek alkalmazásával jelentős megtakarításokat, ezáltal pedig versenyelőnyt érhetnek el a hazai társaságok – hívja fel a figyelmet az EY.
2026. 01. 26. 17:00
Megosztás:

Ethereum bálnák újra mozgásban – újabb ETH-vásárlási hullám indulhat a mélypont után

Az Ethereum árfolyama három hónapos mélypontra süllyedt, de a legnagyobb piaci szereplők – az úgynevezett bálnák – éppen most kezdenek újra vásárolni. A 2 800 dolláros szint nemcsak technikai támaszként funkcionál, hanem olyan árszintként is, ahol a legtöbb hosszú távú befektető már korábban is pozíciót épített. Vajon újraindulhat az emelkedés az ETH esetében?
2026. 01. 26. 16:30
Megosztás:

Jelentős béremelés az Auchannál

Az Auchan Magyarország az idei bérfejlesztés során két lépcsőben, összesen több mint 9,2%-kal emeli meg az alapbéreket a munkakörök legnagyobb részében. Januárban 5%-kal, júliustól pedig további 4,2%-kal emelkedik az áruházi és a logisztikai fizikai munkakörökben foglalkoztatott munkatársak alapbére. A magasabb alapbérek a pótlékok és juttatások széles körével egészülnek ki, amelyek egyes elemeit szintén megemeli a vállalat. A szakképzettséget igénylő pozíciókban – például egy pék esetében – a szakértői szinten foglalkoztatott munkavállalók bruttó átlagkeresete meghaladja a 640 000 Ft-ot. A logisztikán mirelit területen dolgozó komissiózó munkatársak bruttó havi jövedelme pedig elérheti akár a 850 000 forintot is.
2026. 01. 26. 16:00
Megosztás:

A befektetők kevesebbet vásároltak és több ingatlant adtak el tavaly

A befektetők vevőként visszafogottabbá váltak, eladóként viszont kifejezetten aktívak maradtak az ingatlanpiacon 2025-ben - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 26. 15:30
Megosztás:

Majdnem 35 ezer látogatót fogadott az idei AGROmashEXPO

Majdnem 35 ezer látogatót fogadott a hétvégén zárult 44. AGROmashEXPO és AgrárgépShow - közölte a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ az MTI-vel hétfőn.
2026. 01. 26. 15:00
Megosztás:

Figyelmeztetés az XRP likviditási söprésre – az elemző szerint a fordulat elsöprő erejű lehet

Az XRP árfolyama hónapok óta egy szűk sávban mozog, miközben a piac lélegzet-visszafojtva figyeli, mikor tör ki az árfolyam ebből a nyomott állapotból. Egy ismert elemző szerint az előttünk álló mozgás nem csupán jelentős lesz – hanem epikus. A technikai jelek likviditási söprésre és gyors irányváltásra utalnak. De mire számíthatnak most a befektetők?
2026. 01. 26. 14:30
Megosztás: