A Dyson Szingapúrban nyitja meg a következő generációs akkumulátorokat gyártó üzemét, és világszerte felgyorsítja a szoftver-, mesterséges intelligencia- és termékfejlesztést
Az alapító, Sir James Dyson elmondta: “A Dyson-eszközök következő generációja olyan technológiákra épül, mint a szoftveres képességek, a hálózati konnektivitás, az mesterséges intelligencia (MI) és a saját fejlesztésű akkumulátorok. Akárcsak az úttörő digitális elektromos motortechnológiába történő hosszú távú befektetéseink, a Dyson következő generációs akkumulátortechnológiája is jelentős forradalmat fog elhozni a Dyson gépek teljesítményében és fenntarthatóságában.”
Szingapúr
A cég első saját fejlesztésű, új generációs akkumulátorgyárának otthona Szingapúr, a Dyson globális központjának helyszíne lesz. Az épület idén készül el, 2025-re lesz teljesen működőképes, és szabadalmaztatott technológiával gyárt majd akkumulátorcellákat a Dyson újonnan kifejlesztett termékeihez.
Ez a vállalat történetének eddigi legjelentősebb beruházása a csúcstechnológiás gyártásba. Az új és a cég eddigi legmodernebb gyárát Szingapúr nyugati részén, Tuasban helyezték el.
A Dyson több mint egy évtizede indította el saját akkumulátorprogramját, hogy úttörő szerepet vállaljon a kisebb, könnyebb, fenntarthatóbb és nagyobb energiasűrűségű akkumulátorok kifejlesztésében. A kutatócsoportok világszerte dolgoznak a saját fejlesztésű, új technológiájú akkumulátoron, amely újszerű anyagokat és eljárásokat használ, és amelyet intelligens, digitálisan támogatott környezetben szerelnek össze.
Roland Krueger, a Dyson vezérigazgatója elmondta: “Célunk, hogy a tudomány legújabb eredményeinek és az úttörő technológiák felhasználásával radikálisan új és innovatív eszközöket fejlesszünk ki. A szingapúri beruházásunk lehetővé teszi a vállalatnak, hogy teljesen új akkumulátor-technológiát dobjon a piacra. Szingapúr magasan képzett mérnökei és tudósai, valamint az Ipar 4.0 gyártást támogató kormánya tökéletes helyszínt biztosít egy olyan csúcstechnológiai vállalat számára, mint a Dyson.”
Fülöp-szigetek
Az új Fülöp-szigeteki technológiai központ, amely 166 millió font értékű beruházás keretében valósul meg, 92 kosárlabdapályányi területet tesz ki, és egy fedél alatt fogja össze a Dyson kutatási, fejlesztési és fejlett motorgyártási kapacitását.
A Batangas állambeli Sto Tomasban található új kampusz az ország egyik legnagyobb beruházása és legfejlettebb technológiai gyártóközpontja, és jól mutatja a Fülöp-szigetek növekvő jelentőségét a cég globális törekvéseiben. A beruházás részeként a Dyson kezdetben további 400 mérnököt és több mint 50 junior mérnököt kíván felvenni, akik még ebben az évben csatlakoznak a csapathoz.
A Fülöp-szigeteki K+F-csapatok többek között a szoftverek, az MI, a robotika, a folyadékdinamika és a hardverelektronika területére összpontosítanak majd. Ezek a szakterületek kulcsfontosságúak a cég nagy teljesítményű termékeinek megalkotásához, a robottechnológiáktól kezdve a levegő minőséget javító technológiákon át a szépségápolási termékekig, mint például a Dyson Supersonic hajszárítóig, amelyek hatékonyságát egyre inkább szoftveres, szenzoros és hálózati képességek határozzák meg. A MyDyson alkalmazás már most is élő adatokat szolgáltat a fogyasztóknak a levegő minőségéről és a környezetükről. Az érzékelők, az MI, valamint a hálózati képességek révén a Dyson mérnökei további funkciókkal tudják bővíteni a termékek tudását annak élettartama alatt, valamint személyre szabott tanácsadást és támogatást képesek nyújtani a felhasználóknak.
A kampusz a tervek szerint 2024 első felében kezdi meg működését, és a cég többi telephelyének példáját követi azzal, hogy a Dyson alkalmazottainak jólétét helyezi a középpontba. A létesítmény építészeti kialakítása a levegő minőségét, a természetes fényt és a zöld növényzetet helyezi előtérbe, hogy támogassa az együttműködést és az új ötletek megszületését. A kampusz szabadidős és sportterületeket, valamint laboratóriumokat és irodákat foglal magába. Az új, korszerű létesítmények a Dyson legnagyobb telephelyei a Fülöp-szigeteken.
Egyesült Királyság
A Dyson ma azt is nyilvánosságra hozza, hogy 100 millió font értékű beruházást tervez egy jelentős, új technológiai központba Bristolban, az Egyesült Királyságban, ahol több száz szoftver- és MI mérnök fog dolgozni azokon a termékeken, amelyeket a következő tíz éves periódusban tervez piacra dobni a cég. Emellett itt dolgoznak majd globális technológiai vállalat brit és ír piacért felelős kereskedelmi és e-kereskedelmi csapatai.
A város szívében, a Castle Parkkal szemben található új központ a vállalat újabb jelentős beruházása az Egyesült Királyságban, miután tavaly bejelentették, hogy robotikai központot hoznak létre a Wiltshire-ben található Hullavington Airfield Campuson. A városban a Dyson felújította a Királyi Légierő (RAF) régi hangárjait, majd a viselhető eszközökre és a robotikára összpontosító K+F-laboratóriumokká alakította át őket. A Bristol iránti elkötelezettség tükrözi a város szerepét a szoftveres és digitális készségek fejlesztésének globális központjaként, és elősegíti, hogy a világ minden tájáról a legjobban képzett emberek jöjjenek dolgozni az Egyesült Királyságba.
Az új épületről szólva Jake Dyson, a Dyson főmérnöke elmondta: “Számunkra a szenzorok, az alkalmazások és a hálózati képességek többet jelentenek, mint egyszerűen csak újabb funkciókkal bővíteni a háztartási eszközeinket. Ezek a képességek ugyanis gyökeresen alakítják át azt, ahogyan támgoatást nyújtunk felhasználóink számára, és lehetővé teszik, hogy automatikusan felmérjük, hogyan javíthatunk a termék teljesítményén annak élettartama alatt. Jelentős ambícióink vannak, és egyre több szoftver-, MI- és háózati mérnököt fogunk felvenni folyamatosan növekvő, globális csapatunkba. Az új Dyson Technológiai Központ Bristolban létfontosságú központ lesz, amely hozzájárul a Dyson hálózatba kapcsolt jövőjéhez.”
Az új technológiai központ, amely egy Bristol Bridge közelében lévő épület környezetbarát felújításának részeként épül fel, tovább növeli a cég nagy-britanniai jelenlététe, amely magába foglalja a malmesbury-i és a hullavingtoni kampuszokat, valamint a londoni irodákat. Ezek együttesen több mint 3500 embert foglalkoztatnak, és a Dyson az elmúlt évtizedben 1,4 milliárd fontot fektetett be a kutatás-fejlesztésbe a szigetországban. A malmesburyi kampusz ad otthont a Dyson Intézetnek is, ahol 160 alapképzésben részt vevő hallgató tandíjmentesen szerezhet mérnöki diplomát, miközben fizetést kap a vállalattól és az első naptól kezdve éles projekteken dolgozik. Az új bristoli Dyson Technológiai Központ alkalmazások és hálózati funkciók fejlesztésével járul hozzá a Dyson hálózatba kapcsolt jövőjéhez.