A faanyagok piacát is átvizsgálja a versenyhatóság

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) gyorsított ágazati vizsgálatot indított a fa építőanyagok hazai piacán is, hogy megfelelően feltárhassa a drasztikus építőipari drágulás mögött húzódó piaci folyamatokat. A vizsgálat a Nébih ellenőrzéseivel összehangolt helyszíni kutatásokkal indult, melyek keretében a GVH vizsgálói több piaci szereplőnél is megjelentek.

A faanyagok piacát is átvizsgálja a versenyhatóság

A Gazdasági Versenyhivatal kiemelt prioritásként kezeli az utóbbi időszakban tapasztalható drasztikus építőipari alapanyag-áremelkedéshez kötődő, esetleges piaci torzulások vagy jogsértések feltárását.  A hatóság gyorsított ágazati vizsgálata nemrég zárult le a kerámia-falazóelemek hazai piacán: az elemzés eredményeit a Versenyhivatal szeptember végén tette közzé.
    
Az építőipari szektor problémáinak feltárása most újabb területen folytatódik: a versenyhatóság ezúttal az épületfa hazai piacán indított ágazati vizsgálatot. A GVH-hoz ugyanis számos jelzés érkezett a faanyagok árának az egész országban érezhető, nagymértékű emelkedéséről, illetve készlethiányairól.
    
Az építési fa tekintetében a hazai építőipar jelentős mértékű importra szorul. Az építkezők összetett, sok szereplős értékesítési láncon keresztül juthatnak hozzá a szükséges alapanyaghoz. Az áremelkedés és a termékhiány ezen kereskedelmi lánc minden szintjén tapasztalható volt 2021 során – dacára a harmadik negyedévben a konszolidáció irányába mutató globális fejleményeknek.

„Ami a fa építőanyagok hazai piacán megy, az nem elfogadható, ezért nem is hagyható szó és tettek nélkül. A kapott új jogkörünkkel élve, gyorsított ágazati vizsgálat elindításáról döntöttem, melynek kiemelt célja a piaci problémák feltárása és értékelése” – mondta Rigó Csaba Balázs. a nemzeti versenyhatóság elnöke.
   
A GVH és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) közös hatósági fellépés keretein belül, összehangolt akció során tartott helyszíni ellenőrzéseket és kutatásokat több, jelentős piaci szereplőnél. A Nébih látja el ugyanis erdészeti hatóságként a hazai faanyagkereskedelmi lánc szereplőinek felügyeletét, mely magában foglalja a fatermékek útjának nyomon követését első piaci forgalomba helyezésüktől kezdődően a teljes értékesítési láncban, kiemelt figyelemmel a más országból származó faanyag legális eredetének ellenőrzésére.
         
A vizsgálat eredményeit a versenyhatóság – nyilvános piaci konzultációt követően – jelentésben összegzi majd. A jelentés tervezetének elkészítésére a GVH-nak egy hónap áll rendelkezésére, amely indokolt esetben két alkalommal, egyenként legfeljebb egy hónappal meghosszabbítható.

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el, és ma már világosan látszik, hogy növekedés fenntartása nem pusztán az emelkedő vendégszámokban rejlik, hanem abban, hogy milyen élményt adunk, hogyan segítjük az eligazodást, és milyen minőségben találkozik a vendég Magyarországgal - fogalmazta meg a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója csütörtökön Zalakaroson.
2026. 04. 02. 18:30
Megosztás:

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) Északkelet-Magyarország közúti és vasúti közlekedésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa csütörtökön Nyíradonyban.
2026. 04. 02. 18:00
Megosztás:

A MOHU megnövelt kapacitással készül a REpont automatáknál

A MOHU megnövelt logisztikai kapacitással készül a húsvéti ünnepekre, mivel nagyobb forgalomra lehet számítani ilyenkor a REpont automatáknál. A társaság felhívja a figyelmet arra is, hogy a visszaváltás előtt érdemes megnézni az üzletek ünnepi nyitva tartását, valamint számolni kell a hosszabb várakozási idővel is - közölte a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 02. 17:30
Megosztás:

Stabil fundamentumok és erősödő nemzetközi jelenlét mellett folytatja portfólióátalakítását az Appeninn

Az Appeninn Nyrt. 2025-ben következetesen haladt portfólióoptimalizálási stratégiájának végrehajtásával, miközben kiegyensúlyozott finanszírozási pozíciójának fenntartásával stabil működési teljesítményt nyújtott. A stratégia megvalósítása 2026 elején új lendületet vett: a társaság lengyelországi akvizícióval bővítette portfólióját és további régiós tranzakciók megvalósításán dolgozik. Az üzleti jelentés mai közzétételével egy időben a Scope Ratings megerősítette az Appeninn B+/Stable hitelminősítését, visszaigazolva a cégcsoport erős fundamentumait és prudens működését.
2026. 04. 02. 17:00
Megosztás:

Agrometeorológia: optimálisan fejlődhetnek az őszi vetések, de fagy veszélyezteti a gyümölcsfákat

Az őszi vetések többnyire optimálisan fejlődhetnek a megázott talajban, de a szokásosnál korábban virágzó gyümölcsfákat a fagy veszélyezteti - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 04. 02. 16:30
Megosztás:

A magyar munkavállalók riasztó állapotára figyelmeztet a szakértő az Egészség Világnapján

Az Országos Mozgásszervi Állapotfelmérés adatai rávilágítanak arra, hogy a mozgásszervi panaszok ma már nem csupán egyéni egészségügyi problémát jelentenek, hanem súlyos teljesítménybeli és gazdasági kockázatot hordoznak a vállalatok számára. A 21. században a mozgásszervi megbetegedés a szív- és érrendszeri betegségek után a leggyakoribb orvoshoz fordulási ok. A jövő gerincbetegei pedig azok, akik a jelenben még a TikTokot pörgetik.
2026. 04. 02. 16:00
Megosztás:

Váratlanul megtorpant a lendület: az olcsóbb területek felé fordultak az ingatlankeresők

Az év eleji élénkülés után március közepétől ismét lassulni kezdett a lakáspiaci kereslet a zenga.hu legfrissebb, márciusi adatai szerint, ami azt jelzi, hogy a tavaly megfigyelt hullámzó trend 2026-ban is folytatódik. A január–februári lendület megtorpant, és bár nem beszélhetünk drasztikus visszaesésről, a piac egyértelműen visszavett a tempóból.
2026. 04. 02. 15:30
Megosztás:

6,25 milliárd forint a tét szombaton

Még mindig rekordnyeremény várja a játékosokat az Ötöslottón. Ezen a hétvégén szombaton már 6,25 milliárd forinttal gazdagodhat a szerencsés nyertes.
2026. 04. 02. 15:00
Megosztás:

Korlátozza a nyereségrés nagyságát az üzemanyagoknál a cseh kormány

Korlátozza a nyereségrész maximális nagyságát, és csökkenti a gázolaj fogyasztási adóját a cseh kormány - közölte Andrej Babis miniszterelnök csütörtökön Prágában a cseh kormány rendkívüli ülése után. Az intézkedések április 8-án lépnek hatályba.
2026. 04. 02. 14:00
Megosztás:

Hatékonysággal igyekszik elodázni az áremelést a Foxpost

Amíg teheti nem emel árat a FOXPOST. A vállalat szerint az iráni háború hatására emelkedő energiaárak miatt a piacon jelenleg nem egy hirtelen, általános áremelés látszik, hanem egy fokozatos költségnyomás, amely elsősorban az üzemanyagárakon keresztül jelenik meg. A szolgáltatók egyelőre kivárnak, de ha a jelenlegi trendek tartósak maradnak, a következő hónapokban elkerülhetetlenné válhat a díjak korrekciója a házhozszállítás esetében.
2026. 04. 02. 13:30
Megosztás:

Újabb rekordév az AKKO Investnél: tovább növekvő árbevétel és EBITDA

Újabb rekordévet zárt a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AKKO Invest, miután konszolidált szinten árbevétele 46 milliárd forint fölé, míg az üzleti működés eredményét mutató EBITDA 4 milliárd forint közelébe emelkedett. A társaság adózott eredményét egyszeri tételek terhelték, ugyanakkor a társaság fő tulajdonosa, a WING Csoportba tartozó Mevinvest tavaly első félévi 10 milliárd forintos tőkeemelésének köszönhetően jelentősen csökkent az AKKO Invest kötelezettségállománya, így a működés során megtermelődött nyereség és forrás akvizíciókra, üzletfejlesztési lehetőségekre is fordítható.
2026. 04. 02. 13:00
Megosztás:

Kiemelkedő évet zárt a lízingpiac és az Euroleasing

Az MBH Csoporthoz tartozó Euroleasing Zrt. 2025-ben minden jelentős szegmensben erősödni tudott, így piaci részesedése meghaladta a 25 százalékot. A vállalat ügyfélportfóliója meghaladja a 600 milliárd forintot, mellyel stabilan őrzi a piacvezető pozícióját. Az eredményekhez a rugalmas és versenyképes finanszírozási forrást az MBH Csoport stabil pénzügyi háttere biztosította.
2026. 04. 02. 12:30
Megosztás:

67 ezer dollár alá bukott a Bitcoin Trump bejelentése miatt

A geopolitikai feszültségek ismét brutálisan rázták meg a kockázatos eszközöket. Donald Trump szerda esti, főműsoridős beszéde pillanatok alatt kifújta a levegőt a globális piacokból, és ezzel együtt a kriptoszektor kétnapos fellélegzésének is véget vetett. A Bitcoin 67 ezer dollár alá szakadt, az Ethereum is lefordult, a befektetők pedig újra a háborús eszkaláció lehetőségét árazzák.
2026. 04. 02. 12:00
Megosztás:

Trump vámjai valóban kiszorítják a német autóexportot

Az amerikai piac hosszú ideig a német autóipar egyik legstabilabb exportcélpontja volt. Azonban a 2025-ben Trump elnök által bevezetett újabb vámintézkedések látványos törést okoztak ebben a kapcsolatban. A friss adatok alapján ma már nem kérdés: a német autóexport ténylegesen visszaszorult az Egyesült Államokban.
2026. 04. 02. 11:30
Megosztás:

Erős negyedévet zárt a magyar tőzsde

Bár az eltelt időszakban mérséklődő tendencia rajzolódott ki, a BUX index – a Budapesti Értéktőzsde első számú mutatója – mégis 9,3%-kal emelkedett az első negyedévben, míg március végén 121 380,56 ponton zárt. A részvénypiac összforgalma számottevően emelkedett februárhoz képest, napi átlagban 30,08 milliárd forintot tett ki. A három legnagyobb forgalmú részvény, az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon sorrendben 452,4, 83,7 és 56,6 milliárd forintos értéket ért el a havi kereskedés során. A vezető brókercégeknél ismét szoros verseny alakult ki a WOOD & Company és a Concorde között, végül a WOOD & Company végzett az első helyen, míg a harmadik helyen az ERSTE szerepelt.
2026. 04. 02. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők nagypéntek előtt?

A közel-keleti háború gyors befejezésébe vetett remények csütörtök reggelre már halványultak, miután Donald Trump amerikai elnök egy régóta várt beszédében agresszívebb iráni csapásokat helyezett kilátásba. Az elnök szerint a katonai műveletek a következő két–három hétben fokozódni fognak. Az olajár ismételt emelkedése mellett csütörtök reggel esnek az ázsiai piacok. A záráshoz közeledve a Nikkei 2,3%-kal, a KOSPI 4,1%-kal, a SSEC 0,5%-kal, a Hang Seng 1,1%-kal esik.
2026. 04. 02. 10:30
Megosztás:

3% alatt a német, 6,9% alatt a magyar tízéves hozam

A közel-keleti feszültség csökkenése miatt estek az energiahordozók árai tegnap, enyhítve az inflációs és a kamatemelési aggodalmakat. A tíz éves amerikai kötvényhozam végül alig mozdult és a 4,3%-os szint felett ragadt, de az európai kötvényhozamok estek, a német tíz éves hozam 3% alá süllyedt. A kockázatvállalási hajlandóság erősödése miatt az euró felértékelődött a dollárral szemben, az EURUSD 1,16 környékére emelkedett.
2026. 04. 02. 10:00
Megosztás:

Tegnap is tovább emelkedtek az amerikai részvényindexek

Bár a keddinél kisebb mértékben, de szerdán is tovább emelkedtek az amerikai részvényindexek. Az S&P 500 0,7%-kal, Dow Jones 0,5%-kal, a Nasdaq Composite 1,2%-kal emelkedett. A technológiai szektor nagy szereplői raliztak: az Alphabet 3,4%-kal emelkedett, míg a Meta és az Amazon több mint 1%-kal került feljebb.
2026. 04. 02. 09:30
Megosztás:

Szerdán meredeken emelkedtek az európai tőzsdék

Szerdán is az iráni háborúval kapcsolatos hírek mozgatták leginkább a piacokat. Trump elnök arra utalt, hogy az USA megállapodás nélkül is lezárhatja a háborút, amire akár már heteken belül sor kerülhet. Kijelentette, hogy az USA elérte, hogy Iránnak ne legyen atomfegyvere, és ha szükséges, célzott csapásokat a jövőben is alkalmazhat. Kérdés persze, hogy egy megállapodás nélküli kivonulás, ami nem biztosítja a Hormuzi-szoroson a teljesen szabad és díjmentes átjárást, hogyan hatna az energiaárakra.
2026. 04. 02. 09:00
Megosztás:

Új elektromos mentőautókat állított szolgálatba az OMSZ

Hét új elektromos hajtásláncú, BYD Atto 3 típusú mentőautót állított szolgálatba szerdán az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) - tájékoztatta a szervezet az MTI-t.
2026. 04. 02. 08:30
Megosztás: