A legjobb gamer-ajándékok 2021-ben – Minek örülne a gémer az életedben?
1. Fejhallgató: ez talán az egyik legalapvetőbb olyan eszköz, amellyel egy vérbeli játékost meglephetsz. Különösen akkor igaz ez, ha a masszív online játékokat preferálja, azaz, gyakran „jár” raidekre, operation-ökre vagy csak igazán szereti a csapatjátékokat. Egy jó fejhallgató segíthet jobban elmerülni a játékban (gondoljunk csak a zajszűrős eszközökre) olyannyira, hogy némelyikkel gond nélkül hallhatja a többi játékos neszezését. Ami még egy jó headset mellett szól az az is, hogy a legtöbbet az összes eszközzel lehet használni, legyen szó számítógépről vagy akár játékkonzolról, esetleg telefonról. További fontos tulajdonság még az is, hogy vezetékes, vagy vezetéknélküli fejhallgatót érdemes-e nézni. Ma már olyan fejhallgatókat gyártanak, amelyek akár 30 órát is képesek üzemelni egy töltéssel, míg vezetékesnél még mindig gyorsabb az adatátvitel, mint egy bluetoothos fejhallgatónál.
2. 4K felbontású monitor: kezdő és profi gémerek is kiugranának a bőrükből, ha valaki meglepné őket egy 4K felbontású sok-inches monitorral. Egy ilyen monitoron nem csak a legújabb játékok, de olyan egyszerűbb programok, mint az online nyerőgépek is eszméletlenül jól néznek ki. Alapvetően a 20 inch feletti monitorokat preferálják a játékosok, ha tényleg nagy meglepetést és örömet akarsz okozni, akkor érdemes olyan 28 inch körüli monitorok között válogatni. Az ilyen készülékeknek a válaszideje már 1 ms körül van, a frissítési frekvenciájuk pedig kellőképpen magas ahhoz, hogy tökéletes élményt biztosítsanak.
3. Legújabb játékok vagy ritkább gyűjtői kiadások: amivel egy játékost le lehet venni a lábáról az az, ha megkapja valamelyik új, lehetőleg blockbuster játékot. Amit még nagyon értékelhet, az esetleg egy olyan ritkább gyűjtői kiadás, amire tudod, hogy már fájt a foga, de még nem sikerült megkaparintania. Ilyen volt 2020-ban például a The Last of Us Part II, ami egy csak konzolra megjelent, történetben és grafikában is kiváló játék. De sorra jönnek ki a különböző gyűjtői kiadások régi játékokhoz, azok felújított változataihoz, illetve az újonnan kiadott játékok is gyakran kapnak díszdobozos kiadásokat.
4. Prémium kategóriás kontroller: kontrollereket nem csak konzolokhoz, de számítógépekhez is lehet kapni, így ez is kiváló választás lehet. Érdemes olyat választani, amelynek a hagyományos irányítógombokon felül vannak programozható gombjai is. Az, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli legyen, megint csak személyes preferencia és céleszköz kérdése.
5. Tárhely, tárhelybővítés: egy-egy újabb játék ma már a 100 GB-os határt is átlépi a tárhely szempontjából, ami azt hozza magával, hogy folyamatos bővítésre van szükség. Számítógépeknél ez különösen igaz, de a konzolok esetében is egyre többször van szükség kapacitás-bővítésre. Ma már az USB 3.0 az alap, ami egy jó minőségű Western Digital SSD-vel észrevehetetlenül bővíti a szóban forgó gép kapacitását. Ennek pedig egy gamer sem tud ellenállni.
6. VR – azaz virtuális valóság szettek: amit egy modern játékos mindenképpen értékelne az egy olyan készlet, amellyel a játékokat egy újabb szintre emelhetik. Nem éppen a legolcsóbb készülékek ezek, de valóban remek szórakozást nyújtanak.
Mit tehetek, ha fentiek közül már minden megvan?
Természetesen előfordulhat, hogy a gémer, akit meglepnénk, már mindennel rendelkezik, amit fentebb felsoroltunk. Ebben az esetben, persze jöhetnek a hagyományosabb ajándékok is, de még néhány dolgot lehet érdemes megfontolni:
A) Bútorok: ma már az asztalokat, székeket nem tartósra tervezik, így aztán egy-egy új szék, még egy asztal a sokadik képernyőnek, vagy esetleg streamerek és videósok által használt speciális szettek is jó ajándékok lehetnek.
B) Kondibérlet: talán nem veszi egy gémer sem sértésnek, ha esetleg egy kondibérletet kap ajándékba, különösen, ha esetleg már-már életvitelszerűen játszik (miközben streamel, videót gyárt, stb). Fontos, hogy meglegyen a szükséges testmozgás, és bizony ki is kell néha mozdulni a studióból. Persze nem kell egyből évest venni, lehet csak pár alkalmas bérletet, vagy ha mondjuk túlsúlyos a megajándékozott, lehet, hogy egy étkezési tanácsadásra, vagy pár alkalmas személyi edzésre is be lehet fizetni. Persze mindent úgy kell tálalni, hogy ne legyen sértődés és balhé belőle. J
C) Előfizetések: az is ajándék lehet, ha átvállalsz pár hónap előfizetést mondjuk a Netflixen, vagy egy X-Box Game Pass-t fizetsz be.
Végeredményben mindenki maga tudja eldönteni, hogy melyek a legjobb gamer ajándékok, de a fenti lista talán elég kiindulópontot adhat ahhoz, hogy ötleteket szerezz. Annyit még azért a végén érdemes hozzátenni, hogy ha nem tudsz választani, egy borítékban elhelyezett vásárlási utalvány is jó ajándék lehet.