A növekedés lassulásáról árulkodnak a beszerzési menedzser indexek
Az 50 feletti érték bővülést jelez az előző hónaphoz képest, az 50 alatti érték zsugorodást. A feldolgozóipari BMI 49,0-ra csökkent az előző havi 50,2-ről, és elmaradt az 50,4-es piaci várakozástól. A hivatalos szolgáltatóipari BMI 53,8-ra csökkent az egy hónappal korábbi 13 havi 54,7-es csúcsról, viszont ez már a második egymást követő hónap, amikor a szolgáltató szektorban növekedés volt tapasztalható, miután a kormány számos intézkedést hozott a növekedés stabilizálása és a fogyasztás ösztönzése érdekében.
A kínai Caixin médiavállalat főként kisebb és magántulajdonban lévő vállalkozások körében végzett felmérése alapján a feldolgozóipari beszerzési menedzser index júliusban 50,4-re csökkent a júniusi 51,7-es 13 hónapos csúcsról, és elmaradt az 51,5-es piaci előrejelzéstől. Mind a kibocsátás, mind az új megrendelések gyengébb ütemben nőttek az előző hónaphoz képest, míg a foglalkoztatás már a negyedik egymást követő hónapban csökkent. Az üzleti bizalom kissé gyengült a vírusfertőzésekkel kapcsolatos aggodalmak és a viszonylag visszafogott vásárlói kereslet miatt.
A China Real Estate Information Corp. által közzétett adatok szerint Kína 100 legnagyobb ingatlanfejlesztőjének eladásai 39,7%-kal estek vissza júliusban az egy évvel korábbihoz képest, ami csak kis javulás az előző havi 43%-os visszaeséshez képest.
A japán feldolgozóipari beszerzési menedzser index júliusban 52,1 volt, szemben az előzetes 52,2-es becslésekkel, és a júniusi 52,7-es érték után, ami az elmúlt 10 hónap leggyengébb növekedését jelzi az ágazatban az emelkedő energia- és bérköltségek, valamint a tartós inflációs nyomás közepette. A foglalkoztatás csökkent, a munkahelyteremtés üteme pedig mérséklődött. A hangulat viszont továbbra is pozitív maradt, mivel a várakozások szerint az ár-, kínálati és árfolyamnyomás enyhülni fog, ami lehetővé teszi a kereslet és a termelési élénkülését. (forrás: ERSTE)