A Skanska értékesítette a budapesti H2Offices első fázisát az ERSTE Nyíltvégű Ingatlan Befektetési Alapnak

A Skanska eladta a budapesti H2Offices irodakomplexum első fázisát az ERSTE Nyíltvégű Ingatlan Befektetési Alapnak, melyet az ERSTE Alapkezelő Zrt. képviselt. Ez már a harmadik akvizíció a két cég együttműködésében, a Skanska Magyarország által fejlesztett Nordic Light 2016-os és a Mill Park 2018-as tranzakciói után.

A Skanska értékesítette a budapesti H2Offices első fázisát az ERSTE Nyíltvégű Ingatlan Befektetési Alapnak

A Váci út és a Dózsa György út kereszteződésének új ikonikus épülete, a H2Offices összesen mintegy 27 000 négyzetméter bérelhető területtel és 299 parkolóhellyel rendelkezik. Az ingatlan 74 százalékát már bérbe adták olyan jelentős bérlőknek, mint amilyen például a Colonnade Biztosító, a Cofidis Magyarország, az MBH Gondoskodás Pénztárak, a DBH Csoport, vagy az Orbico Hungary. Az épület a hazai fenntartható épületek élén járva elérte a LEED Platinum Core & Shell 4 minősítést a hazánkban elért eddigi legmagasabb pontszámmal, és megcélozza a munkahelyi jóllét elősegítését minősítő WELL v2 Core & Shell, valamint a WELL Health & Safety tanusítások elérését is. Emellett a H2Offices megszerezte az Access4You Gold minősítést is, amely az épített környezet akadálymentesítési jellemzőit méri fel

„Örömünkre szolgál, hogy az Erste Ingatlan Alappal fennálló hosszú távú és bizalmon alapuló kapcsolatunk újabb eredményeként létrejöhetett a H2Offices projekt sikeres tranzakciója. A közös értékeken, a fenntarthatóság iránti erős elkötelezettségen alapuló partnerségünk egy újabb fantasztikus épülettel gazdagodott. Ez a tranzakció a kiváló minőségű és fenntartható ingatlanok iránti érdeklődést igazolja, és a kereslet pozitív irányú elmozdulását jelzi a befektetési piacon. A Skanskánál büszkék vagyunk arra, hogy élen járunk az ilyen minőségi és jövőbiztos ingatlanfejlesztések kínálatában” - mondta Katarzyna Zawodna-Bijoch, a Skanska közép-kelet-európai kereskedelmi fejlesztési üzletág elnöke és vezérigazgatója.

"Örömmel jelentjük be a Budapest szívében található, kiemelkedő minőségű, A+ kategóriás irodaház, a H2Offices sikeres megvásárlását. Ezzel tovább növeljük portfóliónkban a minőségi, minden bérlői igényt kielégítő irodaházak arányát. A tranzakció megerősíti a Skanskával régóta fennálló partnerségünket, akikkel azonos a fenntarthatósági értékrendünk. Köszönetünket fejezzük ki az Erste Ingatlan Alap munkatársainak, akik nélkülözhetetlen szerepet játszottak a tranzakció lebonyolításában. A H2Offices nemcsak gazdagítja portfóliónkat, de demonstrálja elkötelezettségünket is a fenntartható ingatlanbefektetések iránt. Ez az akvizíció jelentős előrelépést jelent környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási céljaink elérése felé, és támogatja jövőbeli törekvéseinket ezzel kapcsolatban" - ismertette Pázmány Balázs FRICS, az ERSTE Alapkezelő Zrt. igazgatóságának elnöke.

A dán Arrow Architects stúdió tervei alapján készült épület a kényelem és a szolgáltatások egyedi kombinációja. A H2Offices zöld teraszokkal, a későbbi fázisokban teljes méretében kialakításra kerülő nagy kerttel pihenést és produktivitást egyaránt ösztönző környezetet biztosít. A kerékpártárolók és az elektromos autók töltőállomásai, a lélegzetelállító városi kilátással rendelkező tetőtéri futópálya, valamint az egész épületben végigvonuló víz elemek mind kiemelik a Skanska elkötelezettségét aziránt, hogy az irodaházban dolgozók számára a legkülönbözőbb igényeiknek is kielégítő feltételeket teremtsen.

"A H2Offices a fenntartható fejlődés élvonalában van Magyarországon, kiváló elhelyezkedése, széleskörű szolgáltatásai és kivételes energiahatékonysága élő bizonyítéka az ESG-elvek és az ingatlant használók jólléte iránti elkötelezettségünknek. Ez nem csak a ma teljesítménye. A H2Offices azért jött létre, hogy kivételes értéket biztosítson a jövőben is, és rendkívül büszkék vagyunk arra, hogy partnereink nagyra értékelik a Skanska jövőálló megközelítését minden egyes épületünk esetében” – mondta Aurelia Luca, a Skanska kereskedelmi fejlesztési üzletágának magyarországi és romániai tevékenységéért felelős ügyvezető alelnöke.

A H2Offices tökéletesen harmonizál a meleg skandináv dizájnnal és a lokáció – egykor itt állt a Fővárosi Vízművek székháza - örökségével, és egy nagyszerű környezetnek ad otthont, amely a jólét és a termelékenység fokozására összpontosít, ahol az emberek kapcsolatba léphetnek egymással, és minőségi időt tölthetnek együtt.

Az értékesítési folyamat során a Skanskát a Colliers, a Cushman & Wakefield és a Dentons támogatták.

Kötelező felhasználói fiókok a webáruházakban: adatvédelmi kockázatok és lehetséges bírságok

Amikor egy ország felnőtt lakosságának több mint háromnegyede vásárol online, az e-kereskedelem már nem pusztán üzleti trend, hanem jogi kihívás is. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai szerint 2025-ben a 16-74 éves magyar lakosság 77,2%-a vásárolt online, és több mint felük (54,8%) az elmúlt három hónapban is élt ezzel a lehetőséggel. Ez a széles körű online jelenlét szükségszerűen fokozott hatósági figyelmet von maga után, és az illetékes szervek egyre aktívabban vizsgálják a webáruházak jogszerű működését.
2026. 02. 25. 04:30
Megosztás:

Megjöttek az árengedményes új lakások, most éri meg használtból költözni

Az elmúlt fél évben történelmi csúcsra emelkedett a használt lakások ára, miután az Otthon Start program kedvezményes hitele és a hozzá tartozó 1,5 millió forintos négyzetméterár-plafon jelentősen erősítette a keresleti oldalt. Budapesten ennek nyomán a használt ingatlanok árszintje több helyen felzárkózott az új lakásokéhoz, ami azt is jelenti, hogy soha nem volt ilyen könnyű egy használt otthonból egy korszerű, energiatakarékos, új építésűbe váltani. Mindezt a Cordia kínálatában most komoly árkedvezmények is segítik.
2026. 02. 25. 04:00
Megosztás:

Szijjártó Péter: felgyorsítják a magyar-szerb kőolajvezeték építésének előkészítő munkálatait

Magyarország és Szerbia még jobban felgyorsítja a két ország közötti kőolajvezeték építésének előkészítő munkálatait - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. 02. 25. 03:30
Megosztás:

Sikeres évet zárt a VGP Magyarországon: 65 000 négyzetméter új és bővített ipari ingatlant adtak át 2025-ben

Sikeres évet zárt tavaly a VGP, a logisztikai és könnyűipari ingatlanok európai szolgáltatója Magyarországon. A vállalat összesen 65 000 négyzetméter újonnan készült vagy bővített ipari és logisztikai épületet adott át, öt partner számára. A fejlesztések három új partner kiszolgálását, valamint két meglévő bérlő kapacitásbővítését tették lehetővé.
2026. 02. 25. 03:00
Megosztás:

Trump vámjait jogellenesnek minősítette a Bíróság – hogyan reagálhatnak a piacok?

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága egyértelműen kimondta, hogy az elnök nem vethet ki vámokat a Nemzetközi Vészhelyzeti Gazdasági Hatáskörökről szóló törvényre (IEEPA) hivatkozva, mivel az adók és vámok kivetésének joga kizárólag a Kongresszust illeti meg. Ez azt jelenti, hogy az eddig bevezetett széles körű „válságvámok” elvesztették jogalapjukat, jelentősen korlátozva az elnök azon lehetőségét, hogy gyorsan és korlátlanul befolyásolja a globális vámszinteket. Akár 180 milliárd dollárnyi potenciális visszatérítés foroghat kockán – a fejlemény piaci hatásait a globális, Magyarországon is elérhető befektetési szolgáltató, az XTB szakértői vizsgálták.
2026. 02. 25. 02:30
Megosztás:

Kutyaadó 2026 – Magyarországon is bevezették: mutatjuk, kinek kell fizetnie

Magyarországon a felelős állattartást nemcsak az állatvédelmi jogszabályok, hanem helyi szinten az önkormányzatok adópolitikája is befolyásolhatja. A köznyelvben kutyaadóként ismert ebrendészeti hozzájárulás egy választható helyi adónem, amely 2026-ban több településen is megjelent. Emiatt fontos tisztázni, kik érintettek, és kik mentesülnek a fizetés alól.
2026. 02. 25. 02:00
Megosztás:

Mi legyen a nyugdíj kezdő időpontja? Jogszabályi döntés

A nyugdíjba vonulás időpontja nem csupán egy dátum a naptárban: komolyan befolyásolhatja a nyugdíj összegét, a későbbi emeléseket és még a 13. havi nyugdíjhoz való jogosultságot is.
2026. 02. 25. 01:00
Megosztás:

250 millió dollárnyi USDC-t bocsátottak ki – Intézményi tőke érkezhet a kriptopiacra?

Újabb jelentős stablecoin-kibocsátás rázta meg a piacot: 250 millió darab USDC (USD Coin) került frissen kibocsátásra az USDC Treasury címéről. Az esemény nem csupán egy nagyméretű tranzakció, hanem potenciális előjele a közelgő piaci mozgásoknak is, különösen az intézményi szereplők aktivitásának növekedése szempontjából.
2026. 02. 25. 00:30
Megosztás:

Vizsgálat indult a Telegram alapítója ellen

Vizsgálat indult Oroszországban a Telegram üzenetküldő szolgáltatás alapítója, Pavel Durov ellen terrorizmus támogatása címén egy büntetőügy keretében - közölte kedden a Rosszijszkaja Gazeta című kormánylap az Szövetségi Nyomozó Bizottság (FSZB) nyilvános dokumentumaira hivatkozva.
2026. 02. 25. 00:05
Megosztás:

Ismét csúszik a Barátság kőolajvezeték újraindítása

Ismét későbbre, ezúttal csütörtökre halasztotta az ukrán fél a Barátság kőolajvezeték újraindításának időpontját - közölte a szlovák gazdasági minisztérium kedden a szlovák állami tranzittársaságnak, a Transpetrolnak küldött ukrán információra hivatkozva.
2026. 02. 24. 23:30
Megosztás:

Stratégiai fordulat az Ethereum Alapítványnál: 70 000 ETH stakingbe került

Új korszak kezdődhet az Ethereum ökoszisztémában: az Ethereum Foundation immár nem csupán fejlesztői és támogatói szerepet tölt be, hanem aktív validátorként is részt vesz a hálózat működésében. A szervezet treasury-stratégiájának átalakítása révén több tízezer ETH-t állított stakingbe, ami hosszú távon fenntarthatóbb pénzügyi modellt és erősebb hálózati biztonságot eredményezhet.
2026. 02. 24. 23:00
Megosztás:

Budapest Közút Zrt. azt kéri, hogy körültekintően helyezzék ki a választási plakátokat!

A Budapest Közút Zrt. arra kéri a választási kampányban részt vevő szervezeteket, hogy a közlekedés biztonságát szem előtt tartva helyezzék el hirdetményeiket.
2026. 02. 24. 22:30
Megosztás:

17 hónap tartás után jött a kamatvágás Magyarországon

A Monetáris Tanács mai kamatdöntő ülésén 25 bázisponttal csökkentette az irányadó kamatot. A jegybanki alapkamat így holnaptól 6,25 százalékon áll. A kamatfolyosó két széle hasonló mértékben mérséklődött – 5,25, illetve 7,25 százalékon. A döntés nem okozott meglepetést, megfelelt a széles körű elemzői konszenzusnak.
2026. 02. 24. 22:00
Megosztás:

50%-os zuhanás után: A bitcoin kereskedők további esésre készülnek

Tovább romlik a hangulat a kriptopiacon: a bitcoin árfolyama 50%-kal került történelmi csúcsa alá, miközben a makrogazdasági bizonytalanság és az amerikai vámháborús lépések újabb nyomást helyeznek a kockázatos eszközökre. A predikciós piacok szerint a befektetők többsége további lejtmenetre számít, mielőtt érdemi felpattanás következhetne.
2026. 02. 24. 21:30
Megosztás:

Kibertámadás érte a szlovén kormányfő Instagram-oldalát

Támadás érte Robert Golob szlovén miniszterelnök és pártja, a Szabadság Mozgalom hivatalos Instagram-oldalát, amelyet emiatt ideiglenesen felfüggesztettek. A döntés bírálatokat váltott ki, ezeket azonban a kormányfő kedden visszautasította.
2026. 02. 24. 21:00
Megosztás:

Erős a beruházási kedv, nagy az igény a növekedési tőkére a kkv-knál

A Demján Sándor Tőkeprogram (DSTP) feldolgozási tapasztalatai alapján a hazai kkv-k beruházási hajlandósága erős, több mint 3500 vállalkozás jelentkezett, közülük több mint ezer kapott pozitív előminősítést, a feldolgozott állomány alapján eddig 54,2 milliárd forint értékű beruházásról született döntés - közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) az MTI-vel kedden.
2026. 02. 24. 20:30
Megosztás:

Banki háttérinfrastruktúrára vált a Tether-támogatott Bit2Me

5,3 milliárd eurós forgalommal robbant az európai piacon - A spanyol kriptotőzsde látványos stratégiai fordulatot hajtott végre: a lakossági (retail) fókuszról a banki és hatósági háttérrendszerek kiépítésére állt át. Az eredmény? Nyolcszoros forgalomnövekedés, MiCA-engedély és agresszív európai terjeszkedés.
2026. 02. 24. 20:00
Megosztás:

Így alakult a forint-euró árfolyam kedd estére

Kedden enyhén erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 02. 24. 19:00
Megosztás:

Kamatot vágott az MNB

25 bázispontos kamatvágást jelentett be a Magyar Nemzeti Bank. A konszenzusnak megfelelően 6,25 százalékra csökkentette az alapkamatot a jegybank, a kamatfolyosó két szélét szintén 25 bázisponttal vágták meg.
2026. 02. 24. 18:30
Megosztás:

Ötödik hete menekül a tőke a kriptoalapokból – 4 milliárd dollárnyi kivonás jelzi a befektetői kifáradást

A digitális eszközalapokból újabb 288 millió dollár áramlott ki az elmúlt héten, ezzel immár öt egymást követő héten tart a tőkemenekítés. Bár az XRP, a Solana és a Chainlink szerény beáramlást mutatott, ez érdemben nem tudta ellensúlyozni a széles körű altcoin-eladásokat.
2026. 02. 24. 18:00
Megosztás: