A tervek szerint halad a vízügyi fejlesztés a Tisza-völgyben
A közlemény szerint a beruházás a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében, az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) és két területi (Közép-Tisza-vidéki és Körös-vidéki) vízügyi igazgatóság konzorciumában valósul meg.
Kiemelték, a vízügyi infrastruktúra fejlesztése közvetlenül és közvetetten is hozzájárul az árvízi biztonság növeléséhez a Tisza-völgyben.
A beruházás része az Apavára védelmi központ átépítése, a karcagi gépszín építése, valamint a Gástyás II. szivattyútelep rekonstrukciója, amely magában foglalja a jelenleg dízelként üzemelő telep elektromosítását is. Ezzel jelentősen nő a belvízi biztonság, továbbá a nyomócsőhálózat átalakításával a gástyási öntözőcsatorna kapacitása - írták.
A szolnoki védelmi osztag telepén - a védelmi gépek és eszközök szakszerű tárolása és megóvása érdekében - új raktárépületek létesülnek, továbbá a Hosszúfok II. szivattyútelepen egy új csarnok épül a hordozható szivattyúk elhelyezésére.
A fejlesztés során az árvízvédelmi töltések állékonyságának javítására is kiemelt figyelmet szentelnek mintegy 48 kilométeres hosszon, ezzel javul az árvízvédelmi fővédvonal megközelíthetősége is - közölték.
Hozzátették, a projekt része az 1970-es években épült tiszaligeti árvízvédelmi központ felújítása is.
A beruházás várhatóan november végén fejeződik be - olvasható a közleményben.