A várakozásoknál jobb eredményt közölt a Magyar Telekom
A bevételek 6,2%-kal 178,1 milliárd forintra nőttek az előző év azonos időszakához képest a harmadik negyedévben, elsősorban a mobil adatforgalomnak és az IT bevételek bővülésének köszönhetően. Utóbbit a magyarországi projektek számára kedvezőbb időszak, valamint az észak-macedóniai testreszabott megoldási projektekből származó bevételek növekedése hozta. A vezetékes bevételek növekedése, a vezetékes szélessáv (optikai kábel fejlesztések) és a TV fejlesztésének köszönhető.
Magyarországon a vegyes mobil ARPU 3,9%-kal nőtt év per év alapon a harmadik negyedévben. A mobil szélessáv használat 34%-kal nőtt az előző évhez képest, 7,9 GB/hónap értékre. A vegyes vezetékes szélessávú és a TV ARPU növekedése erőteljes volt, 5,8%, illetve 2,3% év/év alapon.
Az EBITDA 9,3%-kal 66,4 millió forintra nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az EBITDA ráta 110 bázisponttal magasabb, azaz 37,3 százalékra emelkedett, ami a felső kategóriájú szolgáltatások növekedésének és az alacsonyabb közvetlen költségeknek köszönhető. Ez utóbbi a 2020. harmadik negyedévben elszámolt egyszeri adóköltség miatt következett be.
A Magyar Telokom részvények tőzsdei árfolyama az elmúlt évben
A nettó eredmény éves szinten 3,9%-kal 17,87 milliárd forintra csökkent, mivel a jobb működési eredmény nem volt elegendő a magasabb kamatkiadások és a származékos ügyletek negatív átértékelésének ellensúlyozására.
Az első háromnegyedéves szabd pénzáram (ami az osztalékot meghatározza) spektrumlicencek nélkül 34,4 milliárd forintra javult a 2020. évi 32,9 milliárd forinttal szemben, főként a magasabb EBITDA hatására.
A cég megerősítette a 2021-re vonatkozó várakozásait. A bevételek 3 százalék körül, az EBITDA AL pedig legalább 3 százalékkal nőhet. A CAPEX AL nagyjából stabil marad, az FCF pedig nagyjából stabil marad és/vagy enyhén emelkedik év per év összehasonlításban.
ERSTE elemzői vélemény: Tovább folytatódott a mobil adatforgalom és a vezetékes szélessáv térnyerése, növekedése, és ebben a negyedévben az IT szegmensben is pozitív fejlődést tapasztaltunk. Míg a piac nagyjából stabil EBITDA rátát prognosztizált az idei harmadik negyedévre, addig a Magyar Telekom 110 bázispontos fedezetnövekedést ért el. A nettó eredmény 9 százalékkal haladta meg a konszenzust. Így nem meglepő a mai pozitív árfolyamreakció.