Albán távközlési cégben szerzett többségi tulajdont a 4iG

A 4iG Nyrt. az albán hatóságok jóváhagyását követően megszerezte az ALBtelecom részvényeinek 80,27 százalékát a Calik Holdingtól, ezzel tovább bővítve a Nyugat-Balkánon a telekommunikációs portfolióját - közölte a budapesti központú infokommunikációs nagyvállalat az MTI-vel pénteken.

Az ALBtelecom a nyugat-balkáni ország elsőszámú vezetékes hang-, internet- és tévészolgáltatója, valamint a legnagyobb optikai hálózat tulajdonosa. A felek a tranzakció értékét nem hozták nyilvánosságra.

A tranzakcióval a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) jegyzett 4iG nemzetközi növekedési stratégiájának megfelelően szakmai befektetőként erősíti pozícióját a régióban. Az ügylettel a Calik Holding a 4iG újabb intézményi befektetője lesz.

A közlemény szerint a tranzakció részeként Törökország egyik meghatározó cégcsoportja 8 milliárd forintot meghaladó tőkeemelést hajt végre, és 5 százalék alatti tulajdonrészt szerez a 4iG-ben. A tőkeemelést a felek közötti megállapodásban rögzített 850 forintos részvényárfolyamon hajtja végre a Calik Holding.

Az együttműködés további közös üzleti lehetőségeket nyithat a török és magyar vállalat számára a balkáni és közép-ázsiai térségben. A Calik Holding elkötelezett Magyarország mellett, ahol a vállalatcsoport tovább növelné jelenlétét. Az albán telekommunikációs vállalatban fennmaradó kisebbségi állami részesedést az Albán Gazdasági Minisztérium (13,78 százalék) és az Albán Posta (2,47 százalék) kezeli, amely mellett a társaság nem nevesített kisrészvényesekkel (3,48 százalék) is rendelkezik - írták.

Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnök-vezérigazgatója a közleményben kiemelte: az ALBtelecom a távközlés minden területén jelentős piaci szereplő, olyan szolgáltató, amely Albániában piacvezető a vezetékes szolgáltatási szegmensben. A társaság jelentős növekedési potenciállal rendelkezik a mobil- és digitális megoldások területén, amely a jövőben az egyik kulcsfontosságú fejlődési iránnyá válhat. Hozzátette: a 4iG Albánia egyik legnagyobb szakmai befektetője, amely elkötelezett a távközlési szektor fejlesztése, illetve az ország digitális átalakulása mellett.

Az idén 110 éves ALBtelecom 743 dolgozót foglalkoztat. A társaság 153 ezer vezetékes hang-, 118 ezer internet-, illetve 66 ezer tv-előfizetőjével a legjelentősebb albániai vezetékes távközlési vállalat, 405 ezer mobilelőfizetőjével pedig a 3. legjelentősebb mobilszolgáltató. Az ALBtelecom kiemelkedő saját távközlési infrastruktúrájának része Albánia legnagyobb, 4500 kilométer hosszúságú optikai gerinchálózata, valamint 450 saját mobilállomás.

A 4iG részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. A részvények pénteken 719 forinton zártak. Egy éven belül a legmagasabb értékük 1134 forint, a legalacsonyabb 588 forint volt.

NAV közleménye - Ingatlan után fizetendő adó 2026, a bútor is adózik!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatójában egy olyan, lakásértékesítéshez kapcsolódó szabályra hívta fel a figyelmet, amely sok esetben elkerüli az érintettek figyelmét. Ingatlan eladásakor ugyanis nem csupán a lakás értékesítéséből keletkezhet adófizetési kötelezettség, hanem akkor is, ha a tulajdonos külön megállapodás keretében adja el a bútorokat vagy egyéb berendezési tárgyakat. A hivatal szerint sokan nincsenek tisztában ezzel, így könnyen hibázhatnak az adóbevallás elkészítésekor.
2026. 04. 15. 02:00
Megosztás:

9 órás iskolakezdés Magyarországon - erre senki sem számított!

Az utóbbi években újra és újra felbukkan egy kérdés, ami heves vitákat vált ki szülők, pedagógusok és szakértők között: mi lenne, ha nem reggel 8-kor, hanem csak 9 órakor kezdődne a tanítás? A téma különösen 2025–2026 körül került ismét reflektorfénybe – de vajon van-e esély valódi változásra?
2026. 04. 15. 01:30
Megosztás:

Így lehet biztosan 3 találatod az ötöslottón

Az ötöslottó kapcsán nagyon sokan keresnek rá arra, hogy létezik-e olyan lottó kalkulátor, nyerő lottó számok kalkulátor vagy ötöslottó szám kalkulátor, amely megmutatja, hány szelvényt kell feladni ahhoz, hogy biztosan legyen legalább egy 3 találatos mező.
2026. 04. 15. 01:00
Megosztás:

Rendkívüli közgyűlést kell összehívnia a Magyar Nemzeti Autósport Szövetségnek

Gyulay Zsolt kedden lemondott elnökségi posztjáról, a testületben így hárman maradtak, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetségnek (MNASZ) az alapszabály szerint ezért rendkívüli közgyűlést kell összehívnia.
2026. 04. 15. 00:30
Megosztás:

MagyarBrands 2025: az Absolute Live sportital három kategóriában is nyert

Újabb rangos elismeréseket gyűjtött be a magyar sportital, az Absolute Live: a MagyarBrands 2025-ös programjában a márka egyszerre három kategóriában is díjat nyert, megerősítve pozícióját a hazai innovatív és egészségtudatos italpiacon.
2026. 04. 14. 23:30
Megosztás:

Több mint 1700 gyorshajtót mértek be egy hónap alatt Budapesten

Több mint 1700 gyorshajtót mértek be egy hónap alatt a fővárosban - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.
2026. 04. 14. 23:00
Megosztás:

Moszkva kész a párbeszédre Budapesttel

Oroszország kölcsönösen hajlandó a Magyarországgal folytatandó párbeszédre - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára kedden Moszkvában.
2026. 04. 14. 22:30
Megosztás:

Kiválóan vizsgázott Keszthely első elektromos autóbusza

Sikeresen teljesítette első évét Keszthely helyi közlekedésében az első, tisztán elektromos meghajtású autóbusz, a MÁV-csoport 2025 márciusában állította forgalomba az Ikarus 120e típusú járművet a Zöld Busz Program támogatásával, a jármű azóta 55 ezer kilométert teljesített a városban - közölte a MÁV-csoport kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 22:00
Megosztás:

A kínai és az orosz külügyminiszter a kétoldalú kapcsolatok elmélyítéséről tárgyalt Pekingben

A kétoldalú kapcsolatok elmélyítéséről és aktuális nemzetközi kérdésekről tárgyalt Vang Ji kínai és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kedden Pekingben.
2026. 04. 14. 21:30
Megosztás:

Trump ismét bírálta XIV. Leó pápát és az olasz miniszterelnököt is

Sokkol, hogy Giorgia Meloni nem akar segíteni nekünk a háborúban, XIV. Leó pápának pedig fogalma sincsen, mi történik Iránban - idézte a Coriere della Sera Donald Trump szavait, aki az olasz napilapnak exkluzív telefoninterjút adott kedden.
2026. 04. 14. 21:00
Megosztás:

Kicsit gyengült a forint

Gyengült kissé a forint kedden az euró és a svájci frank ellenében a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, a dollárral szemben viszont stagnált az árfolyama.
2026. 04. 14. 20:30
Megosztás:

Agrárminisztérium: indul a 2026. évi egységes kérelmek benyújtása

A korábbi években megszokottak szerint hamarosan megkezdődik az agrártámogatások tavaszi igénylési időszaka - közölte az Agrárminisztérium (AM) kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 19:30
Megosztás:

Profitrealizálás volt a budapesti tőzsdén

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 568,52 pontos, 0,41 százalékos csökkenéssel, 138 891,07 ponton zárt kedden.
2026. 04. 14. 19:00
Megosztás:

Mi áll a mai nagy kriptó áremelkedés hátterében?

Kriptópiaci robbanás: az Ethereum 2400 dollár felé tart, a Bitcoin 75 000-et céloz – mi áll a háttérben?
2026. 04. 14. 18:30
Megosztás:

Emelkedéssel indítottak a New York-i tőzsdeindexek

Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
2026. 04. 14. 18:00
Megosztás:

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
2026. 04. 14. 17:30
Megosztás:

A BlackRock beszállt az XRP-be: új korszak kezdődhet az intézményi kriptobefektetésekben

A világ legnagyobb vagyonkezelője, a BlackRock stratégiai lépésre szánta el magát: portfóliójába emelte az XRP-t. A döntés nemcsak a token számára jelenthet fordulópontot, hanem jól mutatja a kriptopiac átalakulását is, ahol a spekuláció helyét egyre inkább az infrastruktúra-alapú befektetések veszik át.
2026. 04. 14. 17:00
Megosztás:

Az IMF rontott idei globális növekedési előrejelzésén

A januárban vártnál 0,2 százalékponttal kisebb ütemben, 3,1 százalékkal nőhet az idén a globális gazdaság a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kedden ismertetett friss prognózisa szerint. A jövő évre vonatkozó 3,2 százalékos GDP-növekedési várakozáson nem változtattak. Tavaly a globális gazdaság 3,4 százalékkal nőtt.
2026. 04. 14. 16:30
Megosztás:

Keddtől Lengyelországban mutatkozik be a magyar élelmiszeripar

A varsói WorldFood Poland kiállításon mutatkozik be keddtől a Hungarian Food Business Program és 8 magyar élelmiszeripari vállalkozás - közölte az Agrármarketing Centrum (AMC) kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 16:00
Megosztás:

Kriptovaluta szabályozás: közel a CLARITY Act áttörés, de még nincs lefutva a meccs

A kriptoszektor egyik legfontosabb szabályozási mérföldköve lehet az Egyesült Államokban a CLARITY Act, amely új alapokra helyezheti a digitális eszközök jogi megítélését. Bár a Ripple vezérigazgatója, Brad Garlinghouse már visszafogottabban nyilatkozik, továbbra is úgy látja: a törvény elfogadása már karnyújtásnyira van.
2026. 04. 14. 15:30
Megosztás: