Áprilisban 0,3 százalékkal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon
Kiemelték, a befektetési alapoknál az elmúlt hónapban a tőkeáramlások eredője mínusz 0,8 milliárd forintot mutat, a vételek és a visszaváltások gyakorlatilag kioltották egymást. Részletezték, a pénzpiaci alapokhoz csaknem másfélmilliárd forintnyi tőke érkezett, amihez a hozamok is hozzá tudtak tenni, így összességében 7,3 százalékkal 30,621 milliárd forintra nőtt kezelt vagyonuk.
A kötvényalapok vagyona minimáliasan, 0,1 százalékkal, 1477 milliárd forintra csökkent, mert a beáramlás és a hozam nem tudta ellensúlyozni az 5,7 milliárdos tőkekiáramlást.
A vegyes alapokhoz 7,7 milliárdnyi tőke áramlott be áprilisban, amely a legmagasabb érték a kategóriák között. A hozamok ezúttal sem tudtak hozzájárulni a növekedéshez, de a tőkeáramlásnak köszönhetően a kategória vagyona 0,1 százalékkal, 1693 milliárd forintra nőtt a hónap során.
A részvényalapoknál 2,4 milliárd forint tőkekiáramlást figyelmet meg az elmúlt hónapban. Az árfolyammozgások nem voltak kedvezőek, így összességében a részvényalapok vagyona 2,7 százalékkal 770 milliárd forintra csökkent.
Az ingatlanalapokhoz a hónap során 3,8 milliárdnyi tőke érkezett, amellyel tulajdonképpen 2021 év eleje óta tartó trend szakadt meg. A hozamokra az ingatlanalapoknál természetesen most is lehetett számítani, amely tovább segítette a növekedést. A tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 1,3 százalékkal lett több. Mindez azt eredményezte, hogy az ingatlanalapok vagyona újra 1700 milliárd felé kapaszkodott, így ismét az ingatlanalapok a legnagyobb a kategóriák között.
A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége a hazai alap- és vagyonkezelő szakmát képviselő szövetség, 25 tagja összesen 11 000 milliárd forint vagyont kezel, ezen belül mintegy 7500 milliárd forintot befektetési alapokban.