Az egészségügy és a digitalizáció lesznek a magántőke befektetések fő célpontjai 2025-ben

Érezhető növekedést vár a magántőke szektorban 2025-re a Roland Berger. A tizenhatodik alkalommal kiadott Private Equity Outlook felmérés válaszadói szerint Észak-Európa és az Ibériai-félsziget lesznek a magántőke tranzakciók fő területei ebben az évben.

Az egészségügy és a digitalizáció lesznek a magántőke befektetések fő célpontjai 2025-ben

A megkérdezett szakemberek több mint 90%-a számít a magántőke bevonásával megvalósuló M&A-tevékenység növekedésére, amit az elmúlt évekhez képest elhalasztott portfólióeladások és a jobb finanszírozási feltételek – többek között a stabilizálódott kamatlábak és a jobb hitelfinanszírozási lehetőségek – segítenek elő. Ez a derűlátó kilátás azonban régiónként eltérő, a legjelentősebb változásokra az északi országokban és az Ibériai-félszigeten (Spanyolország és Portugália) számítanak. A franciaországi kilátások a növekedési várakozások ellenére visszafogottabbak.

A tanulmány a különböző ágazatokban a magánbefektetők részvételének perspektíváit is vizsgálja. A gyógyszeripar és az egészségügy, valamint a technológia, a szoftverek és a digitális megoldások továbbra is a legvonzóbb ágazatok a magántőke-befektetések számára, mivel rugalmasak és skálázhatók. Ezen iparágak értékelési szorzói várhatóan emelkedni fognak, míg más ágazatokban, például az autóiparban (további) csökkenés várható.

A felmérés szerint 2025-ben elsősorban a kis és közepes kapitalizációjú vállalatok lesznek a magántőke célpontjai, és - bár sokan egyértelműen kevésbé feszült gazdasági helyzetre számítanak - várhatóan továbbra is az ellenállóbb területeken működő vállalkozásokba kívánnak befektetni.

„Nyilvánvaló, hogy az általános hangulat ellenére a jövőbeni esetleges gazdasági visszaeséssel kapcsolatos aggodalmak állnak a háttérben.” – mondja Schannen Frigyes, a Roland Berger partnere. – „Ezt a nézetet támasztja alá a szakértők azon véleménye, hogy az értékelési szorzók általában véve már nem olyan magasak, mint egy évvel ezelőtt, bár növekedhetnek az olyan rugalmas ágazatokban, mint a technológia, a szoftverek és digitális megoldások, valamint ismét a gyógyszeripar és az egészségügy. A rugalmasságra összpontosító intézkedések, mint például a kiegyensúlyozott vállalkozásokba való befektetés és az addicionális felvásárlások hatékony stratégiáknak tekinthetők az esetleges gazdasági visszaesés elleni védekezésben.”

Derűlátó hangulat, de még mindig egyensúlyozásra van szükség

A megkérdezett magántőke-szakemberek szinte mindegyike arra számít, hogy a 2025-ben piacra kerülő célpontok vonzóbbak lesznek, mint a 2024-esek. Különösen nagy az optimizmus a közepes kapitalizációjú célpontok tekintetében, amelyek esetében jobb hitelfinanszírozási feltételekre számítanak, és úgy látják, hogy a másodlagos felvásárlások és a családi tulajdonú vállalatok felvásárlásának aránya növekedni fog.

Erősödött hétfő reggelre a forint

A forint árfolyama erősödött a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéshez képest hétfő reggelre.
2026. 02. 09. 08:00
Megosztás:

Kivitelezői vasúti pályatesztelés a Budapest-Belgrád vonal hazai szakaszán

2026. február 10. és 19. között nappal pályatesztelés zajlik a Budapest–Belgrád vasútvonal hazai szakaszán Soroksár és Kelebia között, ami egyes vasúti átjáróknál ideiglenes forgalmi korlátozásokkal járhat.
2026. 02. 09. 07:00
Megosztás:

Tíz gyerekből nyolc házasságban születik

A kormány családpolitikájának köszönhetően tíz gyerekből nyolc házasságban születik - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője vasárnap Gödöllőn.
2026. 02. 09. 06:00
Megosztás:

Csekély volt az érdeklődés a nyugdíjpénz ingatlancélú felhasználására: ekkora összeget igényeltek a tagok

Az önkéntes nyugdíjpénztári tagok átlagosan 2 millió forint összeget igényeltek lakáscélra a pénztáraktól. A tagoknak jellemzően az 5-6 százaléka kért kifizetést. A legnépszerűbb cél a lakásfelújítás volt – derült ki a GRANTIS szakértői által készített körképből, amely a válaszadó pénztárak adatait tartalmazza.
2026. 02. 09. 05:00
Megosztás:

A Bitcoin mélypontját keresik a bikák, miközben a régi medvék győzelmi kört futnak

Ahogy a kriptopiac több hónapos lejtmenete a múlt héten már-már szabadesésbe fordult, a Bitcoin-hívők lázas igyekezettel próbáltak kapaszkodót találni. Egyesek technikai indikátorokban reménykedtek, mások egy újabb túlzottan eladósodott hedge fund összeomlásában látták a lehetséges végső mélypont előjelét. Van azonban egy kevésbé számszerűsíthető, ám annál beszédesebb jel: azok hangos ünneplése, akik másfél évtizede következetesen temetik a Bitcoint.
2026. 02. 09. 04:00
Megosztás:

Ellenőrzött szaporítóanyaggal a szőlő aranyszínű sárgaság terjedése ellen

A szőlő aranyszínű sárgaság (FD) fitoplazma megfékezése érdekében fontos szerepük van az ellenőrzött szaporítóanyagoknak. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a termelők és vásárlók figyelmét, hogy a hatósági intézkedések betartásával kizárólag ellenőrzött, címkével ellátott szaporítóanyagot használjanak, ezzel is megakadályozva a betegség terjedését.
2026. 02. 09. 03:00
Megosztás:

Nemzetközi együttműködés az egészségtudományok fejlesztéséért

Stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködés született a napokban a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kara és a jordániai Applied Science Private University között, amely kiemelt fontosságú lépést jelent az egészség- és sporttudományok pozíciójának erősítésében.
2026. 02. 09. 02:00
Megosztás:

Tápszereket hívott vissza a Müller

Anyatej-kiegészítő tápszertermékek visszahívását kezdeményezte a forgalomból a Müller Drogéria Magyarország Bt. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton az MTI-vel.
2026. 02. 09. 01:00
Megosztás:

Rekordáron keltek el a televíziós reklámhelyek az idei Super Bowlra

Rekordáron keltek el a televíziós reklámhelyek az idei Super Bowlra, a profi amerikaifutball-liga (NFL) vasárnapi nagydöntőjére – derül ki a legnézettebb amerikai sporteseményt megelőző összefoglalóból.
2026. 02. 09. 00:05
Megosztás:

Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához

Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
2026. 02. 08. 23:00
Megosztás:

Nincs megállapodás az Alibabával "Magyarország-pótdíjról" - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között "Magyarország-pótdíj" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szombaton az MTI-vel.
2026. 02. 08. 22:00
Megosztás:

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van - jelentette ki Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke, aki részt vett az AlUla Conference for Emerging Market Economies konferencián Szaúd-Arábiában.
2026. 02. 08. 21:00
Megosztás:

Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt

Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.
2026. 02. 08. 19:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 02. 08. 18:00
Megosztás:

Az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is

A jövő hét elején átmenetileg visszaesik a hőmérséklet, de szerdától visszatérnek a 10 Celsius-fok körüli maximum-hőmérsékletek, majd a hét végén ismét kissé csökken a nappali felmelegedés. Többször kell csapadékra számítani, ami a hét elején még lehet havazás is, majd egyre inkább az eső lesz a jellemző, a szél pedig szinte egész héten élénk, olykor erős lesz - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 02. 08. 17:00
Megosztás:

Rekordszámú utas fordult meg Belgium repülőterein

Rekordszámú, közel 36,4 millió utast szolgáltak ki a belgiumi repülőterek tavaly, a szám 850 ezerrel haladja meg a 2019-es rekordot - tájékoztatott a La Libre Belgique című francia nyelvű belga napilap.
2026. 02. 08. 16:00
Megosztás:

Az agrártárca támogatja a fagykárt szenvedett ültetvények cseréjét

Az agrártárca kétmilliárd forint keretösszegű felhívással támogatja a fagykárt szenvedett ültetvények cseréjét - tájékoztatta az Agrárminisztérium (AM) vasárnap az MTI-t.
2026. 02. 08. 15:00
Megosztás:

Az áruhiteleket is kiütötték a személyi kölcsönök

A 2024-es csúcs után nagyjából a 2023-as szintre esett vissza tavaly az áruhitel-piac, ami a vártnál lassabban beinduló lakossági fogyasztás mellett a személyi kölcsönök térnyerésével is magyarázható lehet – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A személyi kölcsönök dominanciája pedig tovább erősödhet a fogyasztási hitelek piacán, miután az utóbbi hetekben több bank is még lejjebb vitte a kamatokat.
2026. 02. 08. 14:00
Megosztás:

Kedvező trend: egyre kevesebb vállalkozást érintenek súlyosan az infláció hatásai

Tartós javulás figyelhető meg a hazai vállalatok inflációs terheltségében: 2024 eleje óta folyamatosan mérséklődik azoknak a cégeknek az aránya, amelyek jelentős negatív hatásként élik meg az inflációt. A K&H nagyvállalati növekedési index legfrissebb, 2025 negyedik negyedévére vonatkozó felmérése szerint az elmúlt három hónapban már minden harmadik vállalat képes volt áraiban érvényesíteni az inflációt.
2026. 02. 08. 12:00
Megosztás:

Elstartolt a Vendéglátás és Étkeztetés Jó Higiéniai Útmutató

Újabb mérföldkőhöz érkezett a hazai vendéglátás és közétkeztetés élelmiszer-biztonsága. Megkezdődött a hazai Vendéglátás és Étkeztetés Jó Higiéniai Útmutató, a GHP aktualizálása. A Közétkeztetők, Élelmezésvezetők Országos Szövetsége (KÖZSZÖV) koordinálásával felálló munkacsoport célja, hogy a jelenlegi kiadást az időközben megváltozott jogkörnyezethez, legmodernebb technológiákhoz, változásokhoz és a gyakorlathoz igazítsa.
2026. 02. 08. 11:00
Megosztás: