Az első falatokhoz menő szék dukál!
Biztosan halom cikket, jó pár könyvet és receptötletet átnyálaztál már, nem beszélve az orvosok, védőnők által kiadott hozzátáplálási útmutatókról. Már pár hét alatt a kisujjadban lesz, hogy melyik hónapban mit lehet bevezetni, mit mivel lehet kombinálni, és mi az, amit semmi szín alatt ne adjunk a gyermekünknek például egyéves kor alatt.
A NiKiCa Bababolt azonban tudja, hogy nem csak az a fontos, hogy mit kap a gyermek enni, hanem az is, hogy hogyan kapja azt. Vannak helyzetek, pozíciók, amikor egész egyszerűen nem lehet etetni, és persze vannak olyanok is, amik a kezünkre játszanak!
Kerüld a tipikus hibákat!
Sok édesanya beleesik abba a hibába, hogy a babakocsi mózeskosarában, ölben, pihenőszékben vagy épp hintában akarja odaadni a kis falatokat a babának. Ezek közül azonban egyik sem jó megoldás.
A hozzátáplálás sikerességéhez, az étkezési kultúra elsajátításához okvetlenül szükség van egy többfunkciós etetőszékre, melyben kényelmesen elhelyezkedhet az a gyermek, aki valamelyest tud már egyedül üldögélni.
Bármennyire hihetetlen, még az is sok mindenre befolyással van, hogy ha a gyermeked a lábát lógatva eszik, így mindenképp javasoljuk a lábtámaszos etetőszékek használatát!
Könnyű takaríthatóság!
Fontos szempont a fentieken túl az is, hogy míg a többi eszköznél a gyártók nem, vagy csak alig számítanak arra, hogy ételfoltosak lesznek, addig az etetőszékek kifejezetten olyan anyagból készülnek, hogy egy-egy étkezésnek titulált kalandtúra után is használható maradjon az eszköz különösebb erőfeszítés nélkül. Kinek van kedve és ideje minden étkezés után huzatot mosni és cserélni?!
Ha te is szakszerűen szeretnéd bevezetni a gyermeked az étkezés, a finomabbnál finomabb táplálékok világába, akkor válassz hozzá etetőszéket a NiKiCa Bababolt kínálatából!
Jó hangulatú közös falatozások
Fontos és meghatározó momentumok fognak történni veled és a babáddal a napi többszöri étkezés során, így elengedhetetlen feltétel, hogy minél harmonikusabbak legyenek a szeánszok, illetve hogy minél kevesebb feszültséggel, tukmálással, feszengéssel járjanak ezek az étkezések.
Semmiképp se ágyazz meg egy későbbi étkezési zavarnak: egyetek finomat, kényelmesen, mindenféle külső hatás vagy akár zenebona nélkül is. Figyeljetek az ételre, figyeljetek egymásra, és ne engedjetek be semmiféle technikai kütyüt az étkezőbe!
Legyen örömteli az utazás, amit a gyermeked veled együtt tesz a gasztronómia világába! Felkészültél?