Az energiaárrobbanás előttinél magasabb szinten stabilizálódott az ALTEO eredményessége
74,8 milliárd forint árbevételről számolt be az I-III. negyedévben az ALTEO, amely 3 százalékkal marad el a tavalyitól. A 14,8 milliárd forintos EBITDA 9 százalékkal, a 8,6 milliárd forintos nettó eredmény pedig 24 százalékkal volt alacsonyabb 2023 azonos időszakához képest. A cég eredményessége ezzel az energiaárrobbanás előtti időknél magasabb szinten tudott stabilizálódni.
Az év első kilenc hónapjának eredményei közül elsősorban a kiskereskedelmi szegmens tevékenységének köszönhetően bővülő villamosenergia-portfoliót, a kiemelkedően szeles első negyedéves időjárás miatt magasabb szélerőművi árbevételt, valamint a hulladékgazdálkodási szegmens kimagasló növekedését kell kiemelni.
„Az ALTEO a megújuló alapú energiatermelés és a körforgásos gazdálkodás elterjedésére is alapozó stratégiája és diverzifikált portfóliója a stabil, fenntartható növekedést szolgálja, amelyről az energiaárrobbanás és az annak köszönhető rekordévek sem térítették le a céget. A hosszútávú gondolkodást támogatja az az aktív beruházási és akvizíciós tevékenység is, amelynek a mögöttünk hagyott időszakban is számos látványos eredménye volt, és amelyet nagy erőkkel folytatunk tovább, hogy az ígéretes növekedési lehetőségeket az ALTEO továbbra is ki tudja használni” – emelete ki ifj. Chikán Attila, az ALTEO Nyrt. elnök-vezérigazgatója az eredményeket értékelve.
Az ALTEO a stratégiája szerves részét képező befektetési tevékenysége részeként az év első kilenc hónapjában is számos eredményről adott számot: idén lezárult a soproni gázmotor-telepítés és augusztusban megkezdte működését a tereskei naperőmű is, amellyel a cég megduplázta fotovoltaikus termelési kapacitását.
A jelentéstételi időszakot követően, októberben került átadásra Győrben egy akkumulátoros energiatároló, amely közel 20 százalékkal növeli a jelenleg Magyarországon működő energiatároló összkapacitást. Emellett megvalósítási szakaszba lépett az ALTEO történetének legnagyobb zöldmezős beruházása, amelynek keretében a vállalat az RRF pályázaton elnyert állami támogatásból valósít meg három energiatároló létesítési beruházást.
Szintén októberben írt alá a cég adásvételi szerződést a szélerőműveket üzemeltető Mov-R H1 Szélerőmű Kft. megvásárlásáról. A tranzakció zárásával másfélszeresére nő az ALTEO szélerőművi kapacitása. Ugyanebben a hónapban a vételi jogával élve megvásárolta a Kék Bolygó Klímavédelmi Magántőkealap részesedését FE-GROUP INVEST Zrt.-ben, amellyel egyedüli tulajdonosává vált a komplex hulladékgazdálkodási tevékenységet végző cégnek.