Az Erste 12.695 forintra emelte a Richter célárát
Véleménye szerint a Richter jelenlegi árfolyama nem tükrözi a vállalat hosszútávú növekedési kilátásait, amit a női egészség szegmensben erősödő pozíciója és a Vraylar potenciáljának teljes kiaknázása, valamint az AbbVie-val folytatott K+F együttműködésből származó előnyök tovább növelnek, különös tekintettel a "Vraylar 2.0"-ra. Az új célár közel 18%-os emelkedési potenciált jelent.
A modell a következőket tartalmazza:
-a korábban vártnál robusztusabb gyógyszerértékesítési növekedési ütemet a nyugat-európai és a közép-kelet-európai piacokon, ami több mint ellensúlyozza a kelet-európai piaci gyengeségét;
-a legutóbbi felvásárlások hatását, amelyek növelik a hosszú távú kilátásokat a női egészségügyi szegmensben, de növelik a K+F kiadásokat is;
-a korábban vártnál jobb pénzügyi eredményt, amelyet a kedvezőbb devizaárfolyamok is támogatnak; és
-a 2024-re eredetileg vártnál kisebb adóterhelést.
2024-ben a nagykereskedelmi/kiskereskedelmi tevékenységek csökkenő értékesítéseit több mint ellensúlyozza a gyógyszeripari üzletág robusztusabb teljesítménye, így az Erste szektorelemzője 861,8 milliárd forintra emelte árbevétel előrejelzését. Az erősebb bruttó fedezet pozitív hatását, valamint a különadó elszámolásának változását (az egyéb működési költségek helyett az adóterheknél kerül elszámolásra) tükrözve 30%-kal 257,6 milliárd forintra emelte üzemi eredmény előrejelzését.
A Richter részvény tőzsdei árfolyama
A korábban vártnál sokkal jobb pénzügyi eredményt figyelembe véve a nettó nyereség előrejelzést 238,9 milliárd forintra módosította, ez 45,8%-kal magasabb a korábbi előrejelzésnél. 2025-re továbbra is óvatosan optimista az elemző. A Vraylarhoz kapcsolódó royalty bevétel növekedése és a női egészségügyi területen tapasztalható erős értékesítési növekedés jó kilátásokat biztosít 2025-re. A vállalat nettó nyereségét jövőre 237,4 milliárd forint, árbevétele pedig 932,4 milliárd forint lehet.