Az extrém hajhullás hátterében állhat hormonális betegség is?
Az extrém hajhullás hátterében a legtöbb esetben a változókor, természetes hormonális változások állnak, azonban néhányunknál előfordulhat komolyabb megbetegedés is. Mielőbb érdemes szakemberhez fordulni, hogy még időben tudjunk az intő jelek alapján megfelelő kezelésben részesülni.
Lézeres hajstimulációs kezelés
A természetes hormonális változások, mint például a terhesség vagy a változókor hatására előfordulhat nagyobb mennyiségű hajvesztés. Annak érdekében, hogy ne okozzon a folyamat lelki megterhelést, érdemes az Aesthetica Orvosi Központ lézeres hajstimulációs kezelését alkalmazni, melynek segítségével gyorsan érhető el látványos eredmény a hajnövekedés terén.
Szinte bármilyen okból történő hajhullásra megoldást kínál az eljárás, méghozzá úgy, hogy a hormonális okból történő hajhullásnál, a megfelelő kezelést alkalmazva, nem hullik többé ki extrém mennyiségben a haj.
Milyen betegségek okozhatnak extrém hajhullást?
Amennyiben az extrém hajhullás hátterében álló betegségek közül a hormonális problémákra gyanakszunk, érdemes elsősorban az alábbiakra összpontosítani.
A pajzsmirigy működési zavara rengeteg betegség kiváltó oka lehet. Csak az utóbbi évtizedekben került a figyelem központjába a pajzsmirigy, aminek alul- vagy túlműködése egyaránt zavart idéz elő a szervezetünkben. Napjainkban egyszerű vérvétellel kimutatható a rendellenes működés típusa, majd pedig gyógyszeres kezeléssel tudjuk a helyes irányba terelni a folyamatokat.
A nőgyógyászati problémák és a változókor szintén okozhat hajhullást. A PCO, azaz policisztás ovárium szindróma egyike azon gyakori endokrin betegségeknek, mely hatására egyéb autoimmun betegségek is könnyebben kialakulhatnak a szervezetünkben.
A PCO az androgén hormon túltermelését okozza, melynek eredményeként gyakori a betegségben szenvedő nőknél az androgén alopécia, vagyis a férfias hajhullás kialakulása. Ez okozhat korai kopaszodást, elsőként a fejtetőn, majd a homloki részen. Szövődményként kialakulhat foltos hajhullás is, melynek kezelésére a lézeres hajstimuláció szintén hasznos megoldás.
Hormonális változás miatt hajhullás
A természetes hormonális változások alatt a női nemi hormonok szintje csökken, melynek egyik látványos eredménye a haj ritkulása. Ez nemcsak változókorban okozhat problémát, hanem a terhesség ideje alatt végbemenő hormonális változások hatására is előfordulhat. Az erős, de átmenetinek mondható hajhullás a szülést követő 3-6 hónapban kezdődik, és akár fél évig is eltarthat.
A lézeres hajstimulációs kezelések hatására azonban gyorsabban túljuthatunk a hormonális változások okozta hajvesztésen, és a fájdalommentes beavatkozás segítségével ismét csodás hajfürtökkel élhetjük mindennapjainkat.