Az internetes boltokban már egy számjegyű az infláció

Számos termékkör már olcsóbban érhető el, mint egy éve.

Az internetes boltokban már egy számjegyű az infláció

Az online fogyasztói árindexalakulása

Az online kereskedelemben értékesített legkeresettebb termékek minden főbb kategóriájában a hivatalos fogyasztói árindex alatti árváltozás zajlott le az elmúlt 12 hónap során, nem egy termékkategóriában árcsökkenés is bekövetkezett tavaly szeptember óta – állapította meg az Olcsóbbat.hu ár-összehasonlító portál annak kapcsán, hogy az oldalon közel 90 termékkategória legkeresettebb termékeinek éves árváltozását vizsgálta, több mint 3.000 termékre kiterjedően.

A napi fogyasztási cikkek körében tapasztalt 9,3 százalékos átlagos éves áremelkedés közel áll a KSH által szeptemberre kimutatott 12,2 százalékos inflációhoz. Az egészség- és szépségápolási cikkek átlagos drágulása 6,9 százalékos volt.

A háztartási gépek esetében ugyanakkor már csupán 0,6 százalékos volt az árak átlagos növekedése, miközben a sportfelszerelések ára 5,3 százalékkal, a szórakoztató elektronikai eszközök pedig átlagosan csaknem 14 százalékkal kerültek kevesebbe, mint egy éve.

A napi fogyasztási cikkek körében az online webáruházakban az alapvető élelmiszerek drágultak leginkább (+17%), míg az egészség- és szépségápolási kategóriában az étrendkiegészítők (+17%) ára emelkedett legjobban.

A háztartási gépek közül a konyhagépek körében volt drágulás (3-5% között), ugyanakkor a mobilklímák ára közel 8 százalékot esett A sportfelszerelések körében szinte egységesen enyhe árcsökkenés volt tapasztalható, kivételt a kerékpárok és rollerek képeznek, de ezek átlagára sem nőtt néhány százaléknál nagyobb mértékben.

internetes áruházak áraiból számolt infláció 2023 / 2024

A szórakoztató elektronika kategóriában az okosórák 13 százalékkal, a mobiltelefonok 16 százalékkal, míg a televíziók 19 százalékkal kerültek kevesebbe, mint egy évvel korábban.

A műszaki cikkek esetében figyelembe kell venni azt a tényt is, hogy egy adott modell ára folyamatosan csökken, ahogyan megjelennek az újabb és újabb modellek. Az infláció miatt csökkent a bérek reálértéke, emiatt erősödött az a tendencia, hogy a vásárlók nem a legkorszerűbb, hanem az egy-két évvel korábban megjelent, olcsóbb termékeket vásárolták.

„Az egyes kategóriákban észlelhető árcsökkenést az is okozza, hogy tavaly év közepén, a felpörgő infláció időszakában az online kereskedők is intenzíven elkezdték emelni az áraikat, nem egyszer az indokoltnál is nagyobb mértékben – magyarázza Dévavári Dezső, az Olcsóbbat.hu vezetője.

Eleinte volt is terük erre, hiszen az általános pénzromlást érzékelve a drágulást a vásárlók ezen a területen is tudomásul vették. Azonban a kereslet hamarosan visszaesett, amire a kereskedők a piaci verseny miatt fokozatos árcsökkentéssel reagálnak, sok esetben csökkentve az árrést is. Ez a folyamat tavaly szeptemberhez képest számos terméknél az árak csökkenését eredményezte.”

e-kereskedelem, internetes áruházakban történő vásárlás

A szokásosnál óvatosabb leárazások várhatók karácsonyig

Az egyedi akciók már tavaly év végén is jóval visszafogottabb mértékűek voltak, mint a megelőző években. A kisebb mozgástér miatt az online áruházak várhatóan idén is kevesebb és kisebb mértékű leárazásokkal élnek majd, mint korábban.

Mindez azt is eredményezheti, hogy az online webáruházak körében oly népszerű Black Friday, illetve a karácsonyt megelőző hetek időszakaiban is a korábbinál szolidabb akciózásra lehet majd számítani a kereskedők részéről.


Kádár kockában laksz? Akkor van egy jó hírünk!

Az egyik legelterjedtebb itthoni épülettípus, a Kádár-kocka híresen rossz energiahatékonyságú, a VELUX Cégcsoport mintaprojektjei során átalakított épületek azonban maximálisan kielégítik a legmodernebb fenntarthatósági igényeket is.
2026. 08. 04. 01:00
Megosztás:

Nyitott piac, erős szabályok – Arie Yom-Tov szerint ez lehet Magyarország gazdasági fordulatának kulcsa

A külföldi befektetések ösztönzése és a gazdasági hatalom túlzott koncentrációjának megakadályozása nem egymást kizáró célok – véli Arie Yom-Tov izraeli üzletember és befektető. Sőt, a Kaboom Technologies alapítója szerint hosszú távon éppen az átlátható szabályozás, a tisztességes verseny és a stratégiai ágazatok megfelelő védelme teremti meg azt a kiszámítható környezetet, amelyet a felelős nemzetközi befektetők keresnek.
2026. 08. 04. 00:05
Megosztás:

Miért vált stratégiai kérdéssé a tanulók foglalkoztatása a hazai cégeknél?

A munkaerőpiac az elmúlt években jelentősen átalakult, és egyre több vállalat szembesül azzal, hogy a megfelelő szakember megtalálása napról napra nehezebb feladat. Ebben a helyzetben a fiatal, tanulmányai mellett dolgozni akaró munkaerő olyan tartalékot jelent, amelyet korábban sok cég alig vett figyelembe. Azonban a rugalmas, betanítható és motivált diákok bevonása mára komoly versenyelőnyt jelenthet azoknak a vállalatoknak, amelyek időben felismerik ebben a lehetőséget.
2026. 08. 03. 23:00
Megosztás:

Nőtt az Alteo Csoport árbevétele és EBITDA-ja az első fél évben

Mintegy harmadával növelte árbevételét az Alteo Csoport 2026 első félévében az előző év azonos időszakához viszonyítva. A kedvezőtlen piaci körülmények ellenére nőtt a vállalat kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti korrigált eredménye (EBITDA) is, amit az átadott energiatároló rendszerek, a Mollal való szinergiák kihasználása, illetve a körforgásos gazdálkodás szegmens növekedése okozott - tájékoztatta a vállalat hétfőn az MTI-t.
2026. 08. 03. 22:00
Megosztás:

Kedvező nemzetközi hangulatban zárt történelmi csúcson a budapesti tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 676,55 pontos, 0,46 százalékos emelkedéssel, 147 365,12 ponton, történelmi csúcson zárt hétfőn.
2026. 08. 03. 21:00
Megosztás:

A vagyonadó nem válthatja ki a vagyon­vissza­szerzést!

A Magyar Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal felállásával új korszak kezdődik, de a Blochamps Capital szerint egy alapelvet már most ki kell mondani: a vagyonadó nem jelenthet sem jogi, sem politikai felmentést a jogellenesen megszerzett vagyonok vizsgálata alól, és hangsúlyosan tisztázandó, hogy a vagyonadó és a vagyonvisszaszerzés alig bír közös metszettel.
2026. 08. 03. 20:00
Megosztás:

17 milliárd dollár tűnt el a stabilcoin-piacról, mégis rekordot döntött a forgalom

A stabilcoinok teljes piaci kapitalizációja a májusi történelmi csúcsról 304 milliárd dollár közelébe csökkent. A 17 milliárd dolláros visszaesés első pillantásra komoly figyelmeztetésnek tűnhet, a háttérben azonban nem egy újabb Terra-típusú összeomlás körvonalazódik. Miközben ugyanis kevesebb stabilcoin van forgalomban, a tranzakciós volumen rekordot dönt, vagyis a digitális dollárok minden korábbinál intenzívebben mozognak a blokkláncokon.
2026. 08. 03. 19:00
Megosztás:

10 nap, 140 ezer látogató, 40 helyszín, 4300 program – számokban így festett az idei Művészetek Völgye

Vasárnap véget ért az ország legnagyobb összművészeti fesztiváljának jubileumi kiadása. Kapolcs, Taliándörögd és Vigántpetend idén is rengeteg Völgylakót fogadott, a szervezők pedig már el is kezdtek a következő 35 éven dolgozni. A jövő évi fesztivál időpontját már be is jelentették, és elindult a kedvezményes bérlet értékesítés is. 2027-ben július 23. és augusztus 1. között válhat mindenki Völgylakóvá immáron 36. alkalommal.
2026. 08. 03. 18:30
Megosztás:

Mi történt a Pesti Tőzsdén júliusban?

Júliusban ismét erősödött a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe: a BUX a hónap végén 146 688,57 ponton zárt, ami júniushoz képest közel 5 százalékos növekedést jelent.
2026. 08. 03. 18:00
Megosztás:

Öt új energiatárolót állított üzembe a Futureal Energy Partners

Maglódon, Fóton és Pátyon, a HelloParks logisztikai parkjainak öt helyszínén kezdték meg működésüket a Futureal Energy Partnershez tartozó FEH Solar One Kft. energiatároló rendszerei.
2026. 08. 03. 17:00
Megosztás:

Harmadik országban is elindult a magyar palackvisszaváltó szuperjármű

Elindult európai hódító útjára egy magyar innováció! A 2024-es hazai bevezetést követően külföldön is áttörést ért el a ReturMobil® visszaváltó rendszer. A megoldás kulcsszerepet játszhat az uniós palack-visszagyűjtési célok hatékony elérésében, segítve a helyi begyűjtési hálózatok optimalizálását.
2026. 08. 03. 16:00
Megosztás:

A Magyar Reklámszövetség csúcsidőben lekapcsolja digitális reklámfelületei világítását

Hétfőtől esti csúcsidőben lekapcsolja, napközben minimálisra veszi digitális reklámfelületei világítását a Magyar Reklámszövetség, amelynek közterületi reklám tagozata az MTI-hez eljuttatott közleményében csatlakozásra kér minden magyarországi szereplőt.
2026. 08. 03. 15:00
Megosztás:

Időskorú fogyasztókat érintő tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok vizsgálatát rendelte el az NKFH

Országos témavizsgálatot indít a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a szépkorú fogyasztók fokozott védelme érdekében. A kormányhivatali ellenőrzések a szépkorúakat érintő tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok feltárására irányulnak, különös tekintettel azokra az esetekre, amikor a vállalkozások megtévesztéssel, sürgetéssel vagy a kiszolgáltatott helyzet kihasználásával próbálnak szerződést kötni.
2026. 08. 03. 14:00
Megosztás:

Trump szerint újraindulhatnak a tárgyalások az Egyesült Államok és Irán között

Hétfőn újraindulhatnak a tárgyalások az Egyesült Államok és Irán között a Hormuzi-szorosról és az iráni atomprogramról – közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. 08. 03. 12:00
Megosztás:

Az emelkedő olajárak feljebb húzták a hozamokat

Az amerikai állampapírpiacon pénteken jelentős hozamemelkedés bontakozott ki, miután az olajárak tovább emelkedtek a globális kínálatot fenyegető geopolitikai kockázatok erősödése miatt.
2026. 08. 03. 11:00
Megosztás:

Kedvező vállalati gyorsjelentések segítették az amerikai indexek emelkedését a hét utolsó két napján

Emelkedéssel zártak pénteken a főbb amerikai indexek a júliusi hónap utolsó kereskedési napján, miközben a befektetők nem törődtek államkötvények hozamának emelkedésével, ehelyett elsősorban a kedvező vállalati gyorsjelentésekre koncentráltak. A júliust azonban a technológiai szektor részvényeiből a hagyományos vállalatok felé irányuló tőkeáramlásnak köszönhetően az S&P 500 és a Nasdaq csökkenéssel zárta, miközben a Dow Jones enyhén emelkedni tudott.
2026. 08. 03. 10:00
Megosztás:

Emelkedtek júliusban az európai indexek; a vártnak megfelelően gyorsult az euróövezet inflációja

Vegyesen zártak az európai részvénypiacok pénteken, ugyanakkor a pán-európai STOXX 600 index júliusban 1,2%-os, az elmúlt héten pedig 0,7%-os emelkedést könyvelhetett el, mivel az erős vállalati gyorsjelentések ellensúlyozták a közel-keleti feszültségek és a mesterséges intelligenciával kapcsolatos bizonytalanságok negatív hatását.
2026. 08. 03. 09:00
Megosztás:

Ma lejárnak a régi, könyvformátumú személyazonosító igazolványok

Ma lejárnak a 2000. január 1. előtt kiállított, könyvformátumú személyazonosító igazolványok az uniós szabályozással összhangban.
2026. 08. 03. 08:00
Megosztás:

Erősödött a hét végén a forint

Erősödött kissé a forint hétfő reggelre a péntek délutáni jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 03. 07:05
Megosztás:

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a gazdasági és energetikai miniszter a Facebook-oldalán vasárnap este.
2026. 08. 03. 06:00
Megosztás: