Bár az MNB szorgalmazza, de továbbra sincs előrelépés a Revolut leánybankká alakulásában
A közleményükben kiemelték: a pénzintézetnek immár lehetősége van hitelezési és betétgyűjtési tevékenység végzésére is Magyarországon, hiszen egy másik EU-tagállamban, Litvániában szerzett rá engedélyt.
A határon átnyúló bank üzleti megbízhatósági (prudenciális) és fogyasztóvédelmi felügyeletét a litván és nem a hazai nemzeti bank láthatja el - hívták fel a figyelmet.
Az MNB-t "fogadó országbeli" felügyeletként jelenleg korlátozott jogosítványok illetik meg, e jogszabályi keretek közt ugyanakkor az MNB a jövőben is mindenkor határozottan fellép, s egyúttal tájékoztatja a nyilvánosságot a felmerülő kockázat, jogsértés gyanúja esetén - húzták alá. E helyzeten nem változtatna az sem, ha a Revolut a továbbiakban az Európai Központi Bank engedélyével nyújtana banki szolgáltatásokat Európa-szerte - tették hozzá sajtóhírekre utalva.
A Revolut betéteseinek a pénzéére a litvániai betétbiztosító (Deposit and Investment Insurance - DII) vállal garanciát, amelynek vagyona jelentősen elmarad az OBA vagyonától - figyelmeztetett az MNB.
A közlemény szerint a globális pénzintézet világszerte 18 millió ügyféllel rendelkezik, ebből több százezret tesznek ki a magyarok.
Az MNB az ügyfelek védelme érdekében határozottan fenntartja azon álláspontját, hogy a Revolut Banknak minél hamarabb itthoni leánybankként, magyarországi székhellyel, tőkeerővel, és a hazai jegybank felügyelete alá tartozó intézményként kellene végeznie tevékenységét - erősítette meg a jegybank.