(Nyugdíj) Hazai Pro Részvény Eszközalap
Az alap árfolyama
| Dátum | '24.09.26 | '24.09.27 | '24.09.30 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 4,1214 | 4,1043 | 4,0809 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,57% | 10,37% | 25,79% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
VételAz eszközalap célja: egy diverzifikált portfólió felépítésével a hazai gazdasági élet meghatározó társaságainak részvényeibe fektetve hosszabb távon a kötvényhozamokat meghaladó, maximális befektetési hozamot érjen el. Az eszközalap főként a hazai részvénypiacot, kisebb részben a hazai pénz- és állampapír piacot célozza meg.
Lehetséges eszközalap-összetétel: Az eszközalap budapesti, illetve egyéb tőzsdékre bevezetett részvényeket, hitelviszonyt megtestesítő értékpapírokat tartalmazhat, az eszközalapban származtatott ügyletek szerepelhetnek az említett eszköztípusokra vonatkozóan, valamint az eszközalap köthet értékpapír kölcsönzési és visszavásárlási megállapodásokat is. Az eszközalap a fenti eszközökbe fektető befektetési alap befektetési jegyét is tartalmazhatja. Az eszközalap a befektetéseit jellemzően a Pannónia CIG Alapkezelő Pannónia CIG Hazai Részvény Indexkövető Alap befektetési alapjába fekteti. Az eszközalap likviditásának biztosítása érdekében az eszközalap likvid eszközöket (például bankbetétet, rövid hátralévő futamidejű állampapírokat), illetve elsősorban olyan befektetési jegyeket is tartalmaz, amelyek valamennyi forgalmazási napon korlátlan mennyiségben visszaválthatók.
Az eszközalap tartalmazhat nettó eszközeinek 50%-át meghaladó kitettséget a Pannónia CIG Hazai Részvény Indexkövető Alapból. A befektetési alap befektetési politikája szerint az Alapkezelő a hazai részvénypiac fő reprezentánsának tekintett BUX Index összetételét megközelítő részvényportfoliót alakít ki. Az Alap portfoliójának részvénybefektetései főként a BUX index tagjaiból állnak, leginkább egyedi részvények formájában, de lehetőség van a BUX indexben szereplő értékpapírokra szóló származtatott ügyletek megkötésére is. Az Alap tartalmazhat olyan részvényeket is, amelyek a Budapesti Értéktőzsdén forgalmazottak, azonban nem BUX Index tagok, illetve külföldi értéktőzsdéken forgalmazott részvényeket is. Az Alap a részvénypiaci befektetéseken kívül magyar állampapírokból, bankbetétekből és egyéb pénzpiaci eszközökből álló portfoliórészt is kialakíthat az Alap likviditásának biztosítása érdekében. Az Alap kollektív befektetési értékpapírokat is tartalmazhat. Az Alap teljesítménye az indexkövető jelleg miatt erősen kötődik a BUX Index teljesítményéhez, de a portfolió kialakítása során rendelkezésre álló eltérései lehetőségek miatt előfordulhatnak olyan időszakok, amikor az együttmozgás kevésbé szoros.
Az eszközalaptól várható, kötvényhozamokat meghaladó hozamszint realizálása hosszú távú befektetést igényel, rövid távon az eszközalap hozama jelentős mértékű ingadozást mutathat. Az eszközalapba befektetett biztosítási díjakra a biztosító tőke-, vagy hozamgaranciát nem vállal.
Az alap árfolyama
| Dátum | '24.09.26 | '24.09.27 | '24.09.30 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 4,1214 | 4,1043 | 4,0809 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,57% | 10,37% | 25,79% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
VételNaponta ezer kátyút javítanak a fővárosban
Naponta ezer kátyút javítanak meg, és még tovább emelik a kátyúzási kapacitást; hétvégén és éjszaka is dolgoznak a szakemberek, mivel az időjárás végre lehetővé teszi a tartós megoldást jelentő technológiát - közölte a főpolgármester pénteken a Facebook-oldalán.
Itt az új transzferár-dokumentációs rendelet!
Több ponton módosította a kapcsolt vállalkozások közötti ügyletek dokumentálására vonatkozó hazai szabályokat a tavaly decemberben kihirdetett transzferár-nyilvántartásról és a transzferár-adatszolgáltatásról szóló új rendelet. A jogalkotói cél az adminisztratív terhek csökkentése és az ellenőrizhetőség javítása, ugyanakkor az ICT Business Advisory Zrt. vezető adótanácsadója figyelmeztet, hogy a szabályozás számos területen szigorúbb, részletesebb indoklást vár el a vállalkozásoktól.
Így repülnek ki súlyos milliók az ablakon egy rossz építési terv miatt
Az építkezések költségtúllépései és csúszásai nem a kivitelezésnél, hanem már a tervezőasztalon kezdődnek – állítja Bogdán Attila, a Platánplán Mérnöki Iroda ügyvezetője. A faipari mérnök szerint a magyar gyakorlatban gyakori tévhit, hogy a terv csak engedélyezési papírmunka, holott valójában a beruházás végső ára már az első döntéseknél eldől. A hiányos mérnöki kontroll, a késői módosítások és a gyenge kommunikáció milliós többletköltségeket okozhatnak.
Öt hónapja csökkenésben a FAO élelmiszerár-indexe
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) pénteken kiadta legfrissebb jelentését az élelmiszer-alapanyagok világpiaci mutatójáról, amely szerint januárban ötödik hónapja csökkentek az élelmiszerárak, elsősorban a tejtermékek, a cukor és a húsfélék nemzetközi jegyzéseinek mérséklődése miatt.
Több mint hétszázzal több ügyet zártak le a békéltető testületek
Az országban működő nyolc regionális békéltető testület 2025-ben összesen 11 574 fogyasztói jogvitát zárt le sikeresen, ez 704 üggyel több, mint az előző évben, a hat százalékos növekedés jól mutatja a fogyasztói jogvitákban eljáró alternatív vitarendezési fórum iránti növekvő bizalmat és igényt - közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) pénteken az MTI-vel.
Félelem a Bitcoin bányász-eladási hullámtól - A MARA 1318 BTC-t mozgatott
A Marathon Digital 10 óra alatt mozgatott 1 318 BTC-t: zuhan a Bitcoin árfolyama, a bányászok pedig mozogni kezdtek: a Marathon Digital (MARA) 86,9 millió dollárnyi BTC-t utalt át – a piaci szereplők szerint ez újabb eladási nyomás előjele lehet. A bányászok nehéz időszakon mennek keresztül, és a részvénypiac is büntet.
Sokkoló igazság a kutyák életkoráról: lehet, hogy a kutyád már „nyugdíjas”, csak nem tudsz róla?
A legtöbb gazdi úgy gondolja, hogy pontosan tudja, hány éves a kutyája. De biztos benne, hogy azt is tudja, ez mit jelent emberi léptékben? Könnyen lehet, hogy egy vidám, játszós eb valójában már a „középkor” végén jár – vagy épp ellenkezőleg: még messze nem számít idősnek, hiába tűnik annak első pillantásra.
A szólás- és sajtószabadsággal foglalkozó podcastsorozatot indít az NMHH
A médiarendszer kétosztatúságának gyökerei a rendszerváltozásig nyúlnak vissza, és a közéletben ma már mindenki a saját közönségéhez beszél - ez is elhangzott a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) új podcastsorozatában, amely a szólás- és sajtószabadság átfogó, sokoldalú megközelítését mutatja be közérthető formában. Az első adásban Koltay András, az NMHH és a médiatanács elnöke Lampé Ágnes újságíróval és Exterde Tibor műsorvezetővel vitatja meg a szólásszabadság örök és éppen aktuális kérdéseit - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága pénteken az MTI-vel.
Minden eddiginél nagyobb lépés történt a MÁV-flotta megújítása felé
Plusz 50 ezer vasúti ülőhely: mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonat, csaknem 90 új InterCity-kocsi - erről szól a most megjelent kormányhatározat, amivel újabb, minden eddiginél nagyobb lépés történt a MÁV-flotta megújítása felé - tette közzé pénteki Facebook bejegyzésében Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.
Magyarország ipari termelési adatok - elemzés
A tavaly decemberi ipari termelési adatok érkeztek ma reggel. A KSH közleménye szerint 2025 decemberében az ipari termelés volumene munkanaphatástól megtisztítva 1 százalékkal maradt el a 2024 decemberitől, ami némileg kedvezőbb lett az általunk várt 1,5 százalékos visszaeséstől.
Hiába nagyon vonzó, kezd kifulladni a munkáshitel
Decemberre újabb mélypontra süllyedt a kamatmentes munkáshitel új szerződéseinek összege, miközben láthatóan csökken az érdeklődés a támogatott konstrukció iránt – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. A munkáshitel iránti keresleten az Otthon Start hitel megjelenése sem segített, így az idén stabilan havi 10 milliárd forint alatt maradhat az új kihelyezések havi összege.
Az alap árfolyama
| Dátum | '24.09.26 | '24.09.27 | '24.09.30 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 4,1214 | 4,1043 | 4,0809 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,57% | 10,37% | 25,79% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva