Bitcoin árfolyam-előrejelzés, ETH ETF beáramlások alakulása és a mém coin, amely augusztusban őrületesen terjed

A Bitcoin árfolyamának előrejelzése ismét uralja a híreket, mivel a kereskedők vitatják, merre tarthat a BTC a következő időszakban. Ezzel párhuzamosan az egyre növekvő ETH ETF beáramlások a figyelmet az Ethereum felé terelik, tovább erősítve pozícióját a vezető okosszerződés-platformként.

Bitcoin árfolyam-előrejelzés, ETH ETF beáramlások alakulása és a mém coin, amely augusztusban őrületesen terjed

Miközben a nagy kapitalizációjú eszközök stabilan mozognak, egy új Ethereum Layer 2 mém coin, a Layer Brett ($LBRETT) idén augusztusban virálisan terjed, vonzva azokat a spekulánsokat, akik még a következő bikapiac előtt keresnek sokszoros megtérülést.

Bitcoin árfolyam-előrejelzés: bikák és medvék csatája

A Bitcoin egyelőre sikeresen tartja magát kulcsfontosságú támaszszintek felett, de egyre élénkebb a vita arról, mi lehet a következő jelentős mozgás iránya. Egyes elemzők szerint a BTC akár visszakapaszkodhat a 80.000 dolláros szint közelébe az év végére – ezt intézményi adaptáció és az ETF-ek iránti folyamatos kereslet hajthatja. Mások óvatosságra intenek, és arra figyelmeztetnek, hogy a következő időszakot oldalazó mozgás jellemezheti, különösen a globális makrogazdasági bizonytalanság fényében.

Mégis, még a visszafogottabb hangok is elismerik: a Bitcoin továbbra is a piac stabil pontja. Dominanciája fenntartja a likviditást a kriptopiacon, és egy esetleges bikás fordulat valószínűleg újraindítaná az altcoinok iránti lelkesedést. Jelenleg a kereskedők a 60.000 dolláros szintre figyelnek, amely kulcsfontosságú támaszként szolgálhat – egy innen induló erőteljes visszapattanás újra fellendítheti a bikás hangulatot.

ETH ETF beáramlások: növekvő optimizmus

Az ETH ETF termékek megjelenése a vezető pénzpiacokon az év egyik legjelentősebb eseménye volt. Ellentétben a Bitcoinnal, ahol az ETF jóváhagyása főként a „digitális arany” szerepet erősítette, az Ethereum ETF-ek közvetlenül növelhetik az on-chain aktivitást, mivel intézményi szereplőket vonzanak egy programozható, hozamtermelő hálózatra.

A legfrissebb adatok szerint az ETH-alapú alapokba történő beáramlás folyamatos, még akkor is, amikor a kriptopiaci hangulat általánosságban hűvösebbé vált – ez azt jelzi, hogy az intézmények bíznak abban, hogy az Ethereum hosszú távon is kulcsszereplő marad a DeFi, NFT és Layer 2 ökoszisztémák működtetésében. Az elemzők szerint, ha az inflow üteme a negyedik negyedév során gyorsul, az ETH a vártnál hamarabb újra tesztelheti az 5.000 dolláros szintet. Ezt tovább erősítik az olyan fejlesztések, mint a Danksharding, amely a skálázhatóság növelését és a költségek csökkentését célozza – ezek mind az Ethereum fundamentális erősségét támasztják alá.

mém coin befektetés

A mém coin, ami virálisan terjed: Layer Brett

Miközben a Bitcoin és az Ethereum továbbra is a piac alappilléreiként szolgálnak, azok a kereskedők, akik robbanásszerű nyereségre vadásznak, egyre inkább a mém coinok felé fordulnak. A legújabb figyelemfelkeltő token a Layer Brett ($LBRETT), amely egy előértékesítésben lévő token az Ethereum Layer 2 megoldásán. A tipikus mém coinokkal ellentétben – amelyek kizárólag közösségi hype-ra építenek – a Layer Brett skálázhatósággal, alacsony díjakkal és staking mechanikával indul, így valódi hasznosságot is kínál.

Az előértékesítés már eddig is több ezer vásárlót vonzott, köszönhetően a korai résztvevők számára kínált staking jutalmaknak, amelyek éves hozama több tízezer százalékot is elérhet. Emellett az ütemterv része az NFT integráció, a gamifikált staking, valamint a cross-chain (több láncon átívelő) terjeszkedés – ezek mind olyan funkciók, amelyek célja a közösség hosszú távú megtartása a bevezetés után is. A 10 milliárd darabra korlátozott kínálat révén a modellbe beépül a szűkösség, amely újabb réteget ad a hosszú távú vonzerőhöz.

magyar kriptó hírek frissen

Záró gondolatok

A Bitcoin árfolyam-előrejelzés továbbra is a legmeghatározóbb tényező a piaci hangulat szempontjából, jelenleg a 60.000 dolláros szint tekinthető a legfontosabb támaszvonalnak. Eközben a stabil ETH ETF beáramlások megerősítik az Ethereum dominanciáját, és azt jelzik, hogy az intézményi kereslet erős a programozható okosszerződés-platformok iránt.

De az augusztus valódi szenzációját a Layer Brett szolgáltatja – egy olyan projekt, amelyet már most sokan a Dogecoin és a Shiba Inu korai időszakaihoz hasonlítanak.

A befektetők számára a kérdés a stratégián múlik: a Bitcoin biztonságot kínál, az Ethereum növekedést – az ETF-ekhez és valós használathoz kapcsolódóan –, míg az $LBRETT nagy kockázattal, de kiemelkedő nyereség lehetőségével kecsegtet. Ahogy az előértékesítés egyre jobban felpörög, ez a mém coin könnyen az egyik legtöbbet emlegetett projekt lehet 2025 felé közeledve.

Előértékesítés: LayerBrett | Gyors és Jutalmazó Layer 2 Blokklánc

Telegram:  Telegram: View @layerbrett

X (Twitter):  (1) Layer Brett (@LayerBrett) / X

A fenti írás egy vendégtartalom így annak tartalmáért a ProfitLine szerkesztősége semminemű felelősséget nem vállal. A megjelenített információk nem minősíthetők befektetési tanácsadásnak, befektetési ajánlásnak, értékpapír / kriptovaluta / token / ICO stb. jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak, azok kizárólag tájékoztatásul szolgálnak. Minden befektetés esetében kiemelten fontos az azt megalapozó információk és lehetőségek széleskörű megismerése. Fektessen be megfontoltan, járjon el pénzügyeiben felelősségteljesen! A kriptovaluta vásárlás kockázata és volatilitása kiemelkedően magas.

Nyolc jelentős társadalmi hatású digitális fejlesztés nyert összesen 20 millió forint támogatást

A One Alapítvány célja a digitális esélyegyenlőség és fenntartható fejlődés támogatása, a digitális kompetenciák fejlesztése, valamint innovatív társadalmi kezdeményezések és a helyi közösségek támogatása. Ehhez a One Digitális Díj keretében a technológiai megoldások erejét hívja segítségül, így támogatva azokat a hazai innovátorokat, akik kiemelkedő és jelentős társadalmi hatású fejlesztéseket hoznak létre.
2025. 12. 04. 11:30
Megosztás:

Magyar fintech-siker: a BlockBen megkapta az új, európai szintű kripto engedélyt

Az európai kriptopiac drasztikus átalakuláson ment keresztül a Markets in Crypto-Assets (MiCA) szabályozás életbelépésével: a több ezer korábbi szolgáltatóból 2025 végére alig száz cég szerezte meg az új engedélyt. A BlockBen tulajdonosainak lettországi vállalata első magyar tulajdonú szereplőként felelt meg az új, egységes európai kriptoszabályozási követelményeknek a Lett Nemzeti Bank engedélye alapján.
2025. 12. 04. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők csütörtökön?

Az ázsiai piacokon ma reggel vegyes a hangulat, további számottevő pluszokat látni a japán piacon, miközben a kínai, dél-korai indexek a piros tartományban várják a kereskedés végét.
2025. 12. 04. 10:30
Megosztás:

Tovább erősödtek a vezető Wall Street-i indexek

Szerdán tovább emelkedtek az irányadó amerikai indexek, melyhez a megjelent makróadatok nyomán élénk kamatcsökkentési várakozások adták a lendületet, élen az energia-, a pénzügyi és az ipari szektorral.
2025. 12. 04. 10:00
Megosztás:

Kis mérték hozamcsökkenés a fejlett gazdaságok kötvénypiacain

Az euróövezet szolgáltatószektorra és a gazdaság egészére vonatkozó novemberi végleges beszerzésimenedzser-indexe erősebb lett még az előzetes adatnál is, így azt valószínűsíti, hogy az európai gazdaság kilábalása gyorsul.
2025. 12. 04. 09:30
Megosztás:

Gyengült a forint csütörtök reggelre

Csütörtök reggelre gyengült a forint a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 12. 04. 09:00
Megosztás:

Kisebb elmozdulások a nyugat-európai tőzsdéken

A keddi kereskedést követően a szerdai is vegyesen alakult a nyugat-európai tőzsdéken: a Stoxx600 kevesebb, mint 1 pontot erősödött, a FTSE100 és a DAX 0,1%-ot süllyedt, míg a CAC40 alig 0,2%-os pluszban zárt.
2025. 12. 04. 08:30
Megosztás:

Agrometeorológia: folytatódik a talaj töltődése nedvességgel

Nagyobb hideg nélkül, a talajban kellő nedvességtartalom mellett erősödhetnek az Alföldön a gyengébben kelt őszi kalászos állományok, a következő napokban jelentősebb esőre a Dunántúlon van kilátás, keleten kisebb mennyiség valószínű - írta a HungaroMet Zrt. agrometeorológiai elemzésében.
2025. 12. 04. 08:00
Megosztás:

Ez a vírus okozta a tömeges megbetegedést a XIII. kerületi óvodákban

A laboratóriumi és élelmiszer-biztonsági vizsgálatok alapján a calicivírus okozta csaknem 600 ember megbetegedését, a konyhák üzemeltetőjével szemben eljárást indítottak - közölte honlapján szerdán a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK).
2025. 12. 04. 07:30
Megosztás:

Hatalmas rekord: csúcsra ért a lakáshitel októberben

„Októberben 257,57 milliárd forint összegben kötöttek a magyarok lakáshitel szerződést. Ekkora még sosem volt a volumen egyetlen hónapban sem, az előző hónaphoz képest 128,66% a növekedés. Természetesen hatalmas szerepe van ebben az Otthon Start hitelnek, a támogatott kölcsön szeptemberi indulását követő igénylésekből ugyanis az ősz második hónapjára lettek szerződések.”
2025. 12. 04. 07:00
Megosztás:

Műfenyő vagy vágott fenyő? – Környezetvédelmi szempontú összefoglaló

Karácsony közeledtével a karácsonyfa kiválasztása minden évben visszatérő kérdés, és egyre több család számára válik fontossá, hogy döntésük környezeti szempontból is felelős legyen. A műfenyő és a vágott fenyő közötti választás látszólag egyszerű, ám az életciklusuk, gyártásuk, lebomlásuk és társadalmi hatásaik alapján jelentős különbségek mutatkoznak. Az alábbi rövid összefoglaló áttekinti mindkét opció környezeti terhelését, valamint a földlabdás fenyők és a karácsonyfa-újrahasznosítás lehetőségeit is.
2025. 12. 04. 06:30
Megosztás:

A vállalati felszámolások trendje 2026-ban

Globálisan a vállalati fizetésképtelenségek száma 2025-ben 6 százalékkal, 2026-ban pedig további 5 százalékkal nőhet az Allianz Trade elemzőinek előrejelzése szerint. A szakértők majd csak 2027-től várnak trendfordulót, amikor 1 százalékos enyhe csökkenést prognosztizálnak a fizetésképtelenségi esetek számában.
2025. 12. 04. 06:00
Megosztás:

Juttatások: sok pénzt hagynak veszni a magyarok

Hamarosan sok magyarországi munkavállalónak kell döntenie arról, milyen béren kívüli juttatásokat szeretne igénybe venni jövőre. Az Erste felmérése szerint sokan nincsenek teljesen tisztában azzal, milyen béren kívüli juttatások érhetők el, illetve ezek hogyan is működnek pontosan, és ezért havonta akár több ezer forintot is elbukhatnak. A bank szerint fontos a kollégák pénzügyi tudatosságának fejlesztése, és ennek részeként segíteni kell a munkatársaknak eligazodni a béren kívüli juttatási csomagok között.
2025. 12. 04. 05:30
Megosztás:

Fordulat a lakáspiacon: a vevőknek áll a zászló az év végén

Novemberben a lakáspiaci aktivitás az év végi lecsendülés jeleit mutatja, de a kereslet és a kínálat dinamikája teljesen eltérő dinamikát tükröz, ami a lakásvásárlók számára jelent előnyt. A kereslet csökkenése éves összevetésben annak is köszönhető, hogy tavaly november kiugróan erős volt az állampapírból kiszálló befektetők fokozódó jelenléte miatt. A kínálati oldalon pedig két számjegyű bővülés következett be a frissen meghirdetett lakóingatlanoknál – derül ki az ingatlan.com novemberi kereslet-kínálati összesítőjéből.
2025. 12. 04. 05:00
Megosztás:

Így pihennek a magyarok: a termál- és élményfürdőzés a legkeresettebb wellnessprogram

A magyarok döntő többsége félévente jár wellnessezni, elsősorban a szállodai wellnessrészlegeket választja, és ezért akár hosszabb utat is megtesz –– derül ki a Csodásmagyarország.hu online felméréséből. A szolgáltatások közül a termál-, illetve az élményfürdő a legkedveltebb, ezt követi a szauna és a gőzfürdő, majd a masszázs, amelyeket főként stresszoldás és relaxáció céljából vesznek igénybe.
2025. 12. 04. 04:30
Megosztás:

Berobbant az Otthon Start, októberben minden rekord megdőlt

Új korszakot nyitott a hitelezésben az Otthon Start Program: soha annyi lakáshitelt nem vettek még fel a magyar háztartások, mint idén októberben, a szerződött összeg meghaladta a 250 milliárd forintot. Rekord született az egy szerződésre jutó hitelösszeget illetően is. A személyi kölcsön népszerűsége töretlen és a babaváró hitelből is most fogyott idén a legtöbb - írja közleményében a Bank360.
2025. 12. 04. 04:00
Megosztás:

Több száz romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio

Hatszáznál több romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio - írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.
2025. 12. 04. 03:30
Megosztás:

Nem kell, hogy a nyugdíjas feladja Önmagát!

A nyugdíjas évek nem kell, hogy az önfeladásról szóljanak, sokkal inkább egy új életszakaszról, amikor több idő jut önmagunkra, a szeretteinkre és a társas kapcsolatainkra.
2025. 12. 04. 03:00
Megosztás:

Lesz-e nyugdíjad 10-20 év múlva? Itt a válasz!

Ahogy közeledik az év vége, egyre többen gondolják újra pénzügyi terveiket, és tesznek kisebb-nagyobb lépéseket a hosszú távú biztonság érdekében. Az OTP Nyugdíjpénztár szerint a fiatalok körében látványosan erősödik a tudatosság: az új belépők 40 százaléka 16-34 év közötti, és egyre többen választanak kockázatosabb, hosszabb távon nagyobb hozamot kínáló portfóliókat.
2025. 12. 04. 02:00
Megosztás:

Itt a menetrend az orosz gázról való gyors ütemű leválásról

Az EU megegyezett az orosz gázról való leválás menetrendjéről, ami a korábban tervezettnél picit gyorsabb lesz.
2025. 12. 04. 01:30
Megosztás: