Csökkenő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Csökkenő forgalom mellett emelkedett a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 72 282,10 ponton zárt pénteken, 0,35 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

Csökkenő forgalomban emelkedett a BUX a héten

A részvénypiac forgalma a héten 42,71 milliárd forint volt az előző héten elért 77,65 milliárd forint után, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek.

Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött heti összefoglalójában kiemelte: véget ért az OTP sajátrészvény-vásárlási programja. A társaság szerdán délután közölte, hogy kedden elérték a visszavásárlási limitet, így a programot lezárják.

A bankpapírra céláremelés és célárcsökkentés is érkezett a héten. A Morgan Stanley 20 100 forintról 20 400 forintra emelte az OTP Bankra vonatkozó 12 havi célárfolyamát, az ajánlás továbbra is alulsúlyozás. A JP Morgan 21 500 forintról 21 ezer forintra csökkentette a 12 havi célárfolyamot, az ajánlás változatlanul felülsúlyozás. Jelenleg 14 elemző vételre, 3 tartásra, 1 eladásra ajánlja az OTP-t, a medián célárfolyam 21 477 forint.

Kommentárjában az Equilor jelezte: közzétette második negyedéves eredményét a Waberer's. A cégcsoport az elmúlt 4 negyedév legmagasabb negyedéves konszolidált eredményét érte el EBIT-szinten, 10,7 millió eurót, míg a féléves EBIT 19,2 millió euró volt. A féléves EBIT 6,2 millió euróval csökkent a bázisidőszakhoz képest, jelentős részben a tavalyi első fél évet érintő egyszeri pozitív hatások miatt. A menedzsment továbbra is fenntartja 2024-re az év elején publikált várakozását, eszerint a csoport a tavalyihoz hasonló nagyságrendű, 40 millió euró feletti EBIT-et vár, míg a cégcsoport árbevétele a korábbi 800 millió eurós várakozáshoz képest a 750-800 millió eurós sávban várható.

A Graphisoft Park bérleti díjbevétele 268 ezer euróval nőtt az idei első fél évben az előző év hasonló időszakához képest, az EBITDA 762 ezer euróval, 10 százalékkal, a pro forma eredmény növekedése pedig 16 százalék volt. A társaság számításai szerint az év egészére a korábban publikáltnál 300 ezer euróval magasabb árbevétel és 500 ezer euróval magasabb, 7,6 millió euró pro forma nettó eredmény várható. A folyamatban lévő bérlői egyeztetésektől függően a jelenleg becsült kihasználtsági ráta kedvezőbben is alakulhat, valamint az idén az egyes bérlők által fizetett egyszeri kompenzációk is a 2024-es eredményt javítják.

Az Állami Nyomda 33 százalékos növekedéssel, 34,8 milliárd forint árbevételt ért el az első fél évben. A társaság üzemi eredménye 125 százalékkal 5,65 milliárd forintra emelkedett, míg az EBITDA 84 százalékkal 6,83 milliárd forintra - írta elemzésében az Equilor.

A héten a vezető részvények közül az OTP árfolyama 0,61 százalékkal emelkedett, a papír 18 200 forinton zárt pénteken, 28,5 milliárd forintos heti forgalom mellett.

A Richter 0,58 százalékkal erősödött, a részvény 10 360 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma csaknem 6,6 milliárd forint volt.

A Magyar Telekom árfolyama 0,38 százalékkal nőtt a héten, pénteken 1054,0 forinton zárt, heti forgalma kissé meghaladta az 1 milliárd forintot.

A Mol árfolyama 0,37 százalékot csökkenve, 2722 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, a részvény a héten 4,78 milliárd forintos forgalmat ért el.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 6617,41 ponton zárt pénteken, ami 67,44 ponttal, 1,03 százalékkal magasabb az előző hetinél.

 


Erős fél évet zárt a SEAT & CUPRA

A SEAT & CUPRA erős fél évet zárt: 2026 első hat hónapjában 122 millió euró üzemi eredményt ért el, ami 84 millió euróval haladja meg a 2025 azonos időszakában elért 38 millió eurót - tájékoztatta a Volkswagen csoport tagjaként tevékenykedő cég az MTI-t kedden.
2026. 07. 29. 06:00
Megosztás:

Már rövid távon strukturális változásokra kényszerül az agrár ágazat

A tartósan száraz időjárás és a súlyosbodó vízhiányos állapot, a forint elmúlt hónapokban tapasztalt erősödése miatti új külkereskedelmi kihívások, és az alapanyagárak iráni konfliktus nyomán végbemenő emelkedése is növekvő kockázati környezetet eredményezett a magyar mezőgazdasági és élelmiszeripari termelésben – derül ki az MBH Bank Agrár- és Élelmiszeripari Üzletágának legfrissebb negyedéves ágazati elemzéséből. A bank szakértői szerint mindez a gazdálkodás megtérülésének kiszámíthatóságára és tervezhetőségére is hatással van az agrárvállalkozások körében, így a jelenlegi volatilis termelési és piaci környezetben ismét felértékelődik a stabilitás, és újból előtérbe kerülhet a forgóeszközfinanszírozás.
2026. 07. 29. 05:00
Megosztás:

Költségsokk után: Fogy a vendéglátóhelyek száma, miközben a forgalom alig nő

Az utóbbi időben tapasztalt drasztikus költségsokkok kiemelten érintették a vendéglátást, gondoljunk akár a munkaerőköltségek erőteljes növekedésére, az elszálló inflációra, vagy az energiaárak megugrására. Ezeket a költségeket a vendéglátóipar ugyan igyekezett áthárítani, de a 2021-es felpattanást követő majd minden évben, így - az előzetes adatok szerint - 2025-ben is veszteséget produkált. A gazdasági pangás, az alacsony fogyasztói bizalom egyaránt erősen befolyásolta a vendéglátóipari fogyasztást. A forgalom lényegében stagnált, az ágazat nem tudott érdemi növekedést produkálni a covid óta. Mindezek eredőjeként az elmúlt években a magyar vendéglátóipari egységek száma folyamatosan és szembetűnően csökkent.
2026. 07. 29. 04:00
Megosztás:

Reklám, élő élmények, verseny a figyelemért: így nő megállíthatatlanul a globális szórakoztató- és médiaipar

A globális szórakoztató- és médiaipar (E&M) bevételei 2030-ra elérhetik a 4,2 ezer milliárd dollárt, az iparág éves átlagos növekedési üteme pedig 3,4% lehet. A bővülést elsősorban a digitális ökoszisztémák, az AI által támogatott reklámozás, valamint az élő és immerzív élmények – például a sportesemények, koncertek és szakkiállítások – iránti erős fogyasztói kereslet táplálja. A PwC Global Entertainment & Media Outlook 2026–30 előrejelzése szerint a reklámbevételek 2030-ra meghaladhatják az 1,4 ezer milliárd dollárt, mivel a márkák egyre célzottabban próbálják elérni a fogyasztókat a tartalomfogyasztás és a vásárlói döntések digitális felületein.
2026. 07. 29. 03:00
Megosztás:

Olaszországban történelmi mélypontra esett a születések száma

Tavaly 355 ezer gyermek született, ami a legalacsonyabb adatnak számít a második világháború óta, és az olaszok többsége anyagi okokból mond le a családalapításról - hangzott el a legfrissebb népesedési statisztika bemutatóján Rómában kedden.
2026. 07. 29. 02:00
Megosztás:

Több spanyol településre hazatérhettek az erdőtüzek miatt kitelepítettek

Több spanyol településére hazatérhettek az erdőtüzek miatt korábban kitelepített lakók kedden.
2026. 07. 29. 01:00
Megosztás:

Beruházási támogatásra pályázhatnak bortermelők

Az innováció új lendületet adhat a magyar borászatnak, ezért augusztus 1-től a bortermelők 20 millió és 250 millió forint közötti támogatásra pályázhatnak olyan beruházásokhoz, amelyek korszerű megoldásokkal segítik a fejlődést – olvasható az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium közösségi oldalán.
2026. 07. 29. 00:05
Megosztás:

Szerény növekedést ért el a német gazdaság a második negyedévben

Szerény növekedést ért el a német gazdaság a második negyedévben - írta a Bundesbank júliusi havi konjunktúra jelentésében.
2026. 07. 28. 23:00
Megosztás:

Kína tagadja az ipari túlkapacitás vádját

Tagadta Kína az ipari túlkapacitási vádakat kedden, amelyekre hivatkozva az Amerikai Egyesült Államok vizsgálatot indított.
2026. 07. 28. 22:00
Megosztás:

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában. A cég legújabb járműgyárának termelése gyors ütemben fut fel 2025 ősze óta, jelezve a Neue Klasse modellgeneráció első sorozatgyártású típusa iránti aktív keresletet is - közölte a BMW Group kedden az MTI-vel.
2026. 07. 28. 21:00
Megosztás:

Ketyeg az óra: így tudnak felkészülni a hazai cégek az MI-alapú kibertámadásokra

A mesterséges intelligencia (MI) gyors fejlődése még veszélyesebbé teszi a kiberfenyegetéseket, miközben a vállalati eszközök jelentős része szinte védtelen a digitális betörésekkel szemben – állapítja meg az EY friss, globális kutatása. Az online bűnözők könnyen kihasználhatják a cégek sebezhetőségét, a döntéshozóknak legfeljebb 1,5 éve maradt arra, hogy felkészüljenek az új generációs támadásokra.
2026. 07. 28. 20:00
Megosztás:

Megnőtt az első fél évben a Csehországon áthaladó migráció

Megnőtt az első fél évben a Csehországon áthaladó migráció - derült ki a cseh rendőrség kedden nyilvánosságra hozott statisztikájából.
2026. 07. 28. 19:00
Megosztás:

Felülvizsgálta a Demján Magántőkealappal kapcsolatos befektetési stratégiáját az MFB

Az MFB Zrt. a tulajdonosi joggyakorló minisztériummal egyetértésben, az alapkezelővel közösen áttekintette a Demján Sándor Beruházási Magántőkealap alapkezelési feladatait ellátó, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 100%-os tulajdonában álló MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. eddigi működését, befektetési döntéseit.
2026. 07. 28. 18:00
Megosztás:

Több mint 2 millió forintot is spórolhatnak az első lakásvásárlók egy jó bankválasztással

Az Otthon Start hitel jelenleg a piacon elérhető legkedvezőbb finanszírozási forma az első lakásukat vásárlóknak, hiszen a kamat jogszabályilag legfeljebb 3 százalék lehet. A money.hu legfrissebb elemzése azonban rávilágít: a bankok közötti verseny miatt az ügyfelek akár több mint 2 millió forintot is spórolhatnak a futamidő alatt egy okos döntéssel, ráadásul több százezer forintos bónuszokat is zsebre tehetnek. A számokon túl azonban más feltételekben is eltérhetnek bankok, ami miatt nem mindenki számára a legjobb a legolcsóbb választás.
2026. 07. 28. 17:00
Megosztás:

Veszélyes potencianövelők: természetesnek hirdették, gyógyszerhatóanyagot tartalmaztak

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) újabb ellenőrzései során ismételten olyan étrend-kiegészítőként forgalmazott potencianövelő termékeket azonosított, amelyek a jelölésük ellenére vényköteles gyógyszerekben alkalmazott hatóanyagokat tartalmaztak. A hatóság a fogyasztók egészségének védelme érdekében az érintett termékeket kivonta a forgalomból, és megteszi a szükséges további intézkedéseket.
2026. 07. 28. 16:00
Megosztás:

Eltűnőben a nyaralókereslet a Velencei-tónál – a kiköltözők veszik át a helyüket

A Velencei-tó vízszintjével és ökológiai állapotával kapcsolatos bizonytalanság egyelőre nem okozott általános áresést a környék ingatlanpiacán, a kereslet szerkezete azonban jelentősen megváltozott az ingatlan.com friss elemzése szerint. A tó környéke egyre kevésbé nyaralóövezetként, sokkal inkább Budapest és Székesfehérvár agglomerációs térségeinek találkozási pontjaként működik.
2026. 07. 28. 15:00
Megosztás:

Ha pénzre van szükségük, tőlük kérnek leginkább a magyarok

A magyarok egyre óvatosabban folyamodnak kölcsönért: közel kétharmaduk nem élt ezzel a lehetőséggel az elmúlt egy évben, aki pedig erre kényszerült, az az utóbbi esztendőkhöz hasonlóan ezúttal is elsősorban a családtagoktól kért anyagi segítséget, csak utána a bankoktól, majd a barátoktól, kollégáktól – derül ki a Provident Pénzügyi Zrt. friss Financial Wellbeing reprezentatív kutatásából, amely kilenc ország bevonásával térképezi fel évről évre, hogyan látják az emberek saját pénzügyi helyzetüket, és milyen tényezők befolyásolják anyagi döntéseiket. A felmérés országonként mintegy ezer, 18 és 75 év közötti válaszadó bevonásával készült 2026 májusában.
2026. 07. 28. 14:00
Megosztás:

Három trend, amely 2026-ban teljesen átírja a kriptopiacot – ezt mutatják a legfrissebb adatok

2026 elején három olyan trend emelkedett ki, amelyek alapjaiban formálhatják át a kriptovilágot: a mesterséges intelligencia és a blokklánc összekapcsolódását, a valós eszközök tokenizációját (RWA), valamint a stabilcoinok térnyerését.
2026. 07. 28. 14:00
Megosztás:

Marche régió: olasz életérzés a turisták által ritkán járt utak mentén

Ha úgy érzed, itt az ideje egy különleges utazásra, akkor van egy hely Olaszország szívében, ami érdekes lehet számodra. Marche régiója egy olyan rész, ami elkerüli a turisták tömegét, mégis lenyűgöz mindennapi valóságával és hiteles olasz hangulatával. Ha kóstolgatni szeretnéd az igazi itáliai élményeket, ezt a helyet ne hagyd ki a bakancslistádról.
2026. 07. 28. 13:00
Megosztás:

Estek a fejlett piaci kötvényhozamok; a hazai hosszú hozamok is érdemben lejjebb tolódtak

A fejlett kötvénypiacokon a közel-keleti konfliktus enyhülésével kapcsolatos hírek bizonyultak leginkább piacmozgatónak.
2026. 07. 28. 12:00
Megosztás: