Donald Trump gazdasági kérdésekről egyeztetett telefonon Dél-Korea ügyvezető elnökével
2025. 04. 08. 19:00
Donald Trump a kereskedelmi egyensúly megteremtéséről és további gazdasági kérdésekről tárgyalt telefonon Han Dokszu dél-koreai ügyvezető elnökkel - az amerikai elnök erről a közösségi médiaoldalán írt kedden.

Az elnök a felmerült témák közül kiemelte a hajógyártást, az amerikai csepfolyósított földgáz (LNG) vásárlását, egy közös vállalkozás megalakítását alaszkai energiaszállító vezeték kialakítására, valamint azt, hogy Dél-Korea folytatja az amerikai katonai védelem költségeinek megtérítését.
"Rendelkezésre állnak a keretek és megvan a valószínűsége egy nagyszerű megállapodásnak mindkét ország számára" - fogalmazott Donald Trump, és azt is közölte, hogy egy magas rangú dél-koreai küldöttség már úton van Washingtonba.
Donald Trump keddi bejegyzésében arról is írt, hogy a kereskedelmi vámokról szerinte "Kína szintén nagyon akarja a megállapodást, de nem tudják, hogy kezdjenek hozzá. Várjuk, hogy keressenek bennünket". Jelezte, hogy lehetséges a megoldás.
Scott Bessent pénzügyminiszter szintén kedden arról számolt be, hogy már csaknem 70 ország fordult az amerikai adminisztrációhoz azzal a szándékkal, hogy "segítsenek a világkereskedelem kiegyensúlyozásában".
Gazsi Zoli távozik az Eisbergtől
Gazsi Zoltán búcsúzik az Eisbergtől. Zoli közel két évtizedig vezette a céget ügyvezetőként és cégvezetőként, neve itthon összeforrt az Eisberggel, az egészséges életmód népszerűsítésével, valamint az üzleti szférán túlnyúló társadalmi felelősségvállalással. Vezetésével az Eisberg olyan emberközpontú, értékalapú vállalati kultúrát épített fel, amely példát mutat a fenntartható működés, az etikus üzletvitel és a tiszteleten alapuló partneri kapcsolatok terén – mindezt egy olyan inspiráló közösségben, ahol a dolgozók jóléte és fejlődése éppolyan fontos volt, mint a kiváló minőségű termékek előállítása.
Új kriptovaluta korszak kezdete: mit jelent az arizonai Bitcoin-törvény?
Az Egyesült Államok egyik tagállama merész és úttörő lépésre szánta el magát a digitális eszközök világában. Arizona új törvénye nemcsak a kriptovilág figyelmét vonta magára, hanem precedenst teremthet más államok számára is. A cél: hasznosítani az elhagyott kriptoeszközöket, és közpénzügyi előnyt kovácsolni a blokklánc-technológiából — minden eddiginél átgondoltabb állami keretek között.
Imádják a nyereményjátékokat a magyar vevők egy friss kutatás szerint
Szinte minden magyar vásárló hajlandó többet költeni, ha ezzel nyerési lehetőséghez jut – derül ki az Etele Plaza friss kutatásából. A fogyasztók több mint fele legalább havi rendszerességgel vesz részt nyereményjátékokban, és jelentős részük nyert már 50.000 forintnál értékesebb ajándékot. A legvonzóbb nyeremény a vásárlási utalvány.
Tavaszi zsongás a budapesti albérletpiacon
Az erősödő bérlői kereslet hatására immár harmadik hónapja a 250 ezres lélektani határ felett stabilizálódtak a kínálati bérleti díjak Budapesten: áprilisban átlagosan közel 252 ezer forintot kértek ingatlanjaikért a bérbeadók – derül ki a Rentingo friss albérletpiaci elemzéséből. Elindult az árolló összezáródása, ami a bérlakást keresők növekvő fizetési hajlandóságára utal: a keresleti árszint 219 ezer forintra emelkedett – ez 3,5 százalékkal magasabb a januári mélypontnál. A térképes albérletkalkulátor adatai alapján Újbuda, Újlipótváros, valamint Ferencváros a legnépszerűbb albérleti célpontok. A fiatalos, világos lakások kelnek el legkönnyebben, és az erkély, a lift, valamint a klíma is megkönnyíti a dolgukat azoknak, akik a lakásukat szeretnék kiadni.
Czomba Sándor: június végéig pályázhatnak a vállalkozások az Év Felelős Foglalkoztatója elismerésre
Idén 10. jubileumi alkalommal hirdeti meg az OFA Nonprofit Kft. „Az Év Felelős Foglalkoztatója” pályázatát. A stabilan 4,7 millió fős hazai foglalkoztatási adatok is azt mutatják, hogy a vállalkozások érdekét is szolgálja, ha munkavállalóikat megbecsülik, legfontosabb értékükként kezelik. A nagysikerű pályázat elősegíti a felelős foglalkoztatói szemléletmód hazai fejlődését, valamint támogatja a munkahelyek megőrzését is.
Trump saját kriptovaluta projektjei akadályozzák a stabilcoin-törvény elfogadását
A kriptopiac régóta várt szabályozása újabb akadályba ütközött: Donald Trump saját digitális eszközökhöz fűződő érdekeltségei megbontották a korábban kétpárti támogatást élvező stabilcoin-törvény mögötti egységet. Az iparág ezzel egy fontos „gyors győzelmet” veszíthet el – politikai zűrzavar miatt.
Kivár a Fed a további kamatvágással, néhány bázispontos csökkenés a kötvényhozamokban
A Fed – a vártnak megfelelően – nem változtatott az alapkamat 4,25% és 4,50% közötti célsávján, így már a harmadik egymást követő ülésén maradt a kamatszint. A kivárás oka az aggodalom, miszerint Trump elnök vámpolitikája emeli az inflációt, lassítja a gazdasági növekedést és magasabb munkanélküliséghez vezet.
Az otthonunk elárulja, hogy kik vagyunk mi
Az otthonunk berendezése – csakúgy, mint az öltözködésünk – sokkal többet jelent, mint szimpla funkcionalitást. Manapság már mindkettő az önkifejezés eszközévé vált, hiszen árulkodik arról, kik is vagyunk, milyen értékeket képviselünk, és hogyan látjuk a világot.
A dolgozók jóléte kézzelfogható üzleti eredményeket hoz?
A vállalatok szervezeti egészsége közvetlenül összefügg a dolgozók mentális és fizikai állapotával. Friss kutatás szerint a magyar munkavállalók jelentős része napi szinten küzd a stresszel, ami hosszú távon nemcsak a munkahelyi teljesítményre, hanem a vállalatok eredményességére is negatív hatással van.
Változás a Zing Burger kínálatában: májustól kizárólag Angus marhahúsból készülnek a húspogácsák
Amit eddig extraként lehetett kérni, az most már alap lesz a Zing Burger kínálatában, hiszen májustól minden hamburgerbe Angus marha húspogácsa kerül. A burgerezőlánc tulajdonosai régóta szerették volna ezzel az újítással megajándékozni a hamburgerek szerelmeseit, egy amerikai húspogácsázó gép pedig most lehetővé tette mindezt.
Falba ütközött a magyar lakáshitelpiac? Mutatjuk, mik lehetnek az okok
Bár a nyers adatok szerint némileg nőtt az új lakáshitelszerződések értéke márciusban, a szezonálisan kiigazítva már csökkenést láthatunk februárhoz képest. A BiztosDöntés.hu szakértője szerint nagy kérdés, hogy a lakáshitelezés képes lesz-e áttörni a jelenlegi szinteket, vagy megreked a havi 120-140 milliárdos sávban.
A Bitcoin árfolyam karcolja a 100.000 dollárt, Trump áll a háttérben
A Bitcoin újra reflektorfénybe került, miután Donald Trump egy „jelentős” kereskedelmi megállapodást helyezett kilátásba – a piac pedig nem késlekedett a reakcióval. A kriptovaluta árfolyama közelít a lélektani 100 ezer dolláros szinthez, amit nemcsak politikai, de makrogazdasági tényezők is táplálnak.
Mérsékelt emelkedés az USA-ban
Szerdán az S&P500 0,43%-kal, a Dow Jones 0,7%-kal, a Nasdaq Composite 0,27%-kal került feljebb. Az S&P500 szektorindexei közül a technológiai részvények teljesítettek a legjobban, reagálva arra a hírre, hogy a kormányzat lazítaná a még a Biden-adminisztráció alatt bevezetett exportkorlátozást a mesterséges intelligencia chipekre vonatkozóan.
Mérséklődtek az európai indexek, alulteljesített a kiskereskedelem és a gyógyszeripar
A Fed kamatdöntésére várva estek az európai indexek. A DAX 0,58%-kal, a CAC40 0,91%-kal, míg az FTSE100 0,44%-kal került lejjebb. A páneurópai Stoxx600 0,54%-ot veszített értékéből. Az eurózóna kiskereskedelmi forgalma 0,1%-kal csökkent márciusban az előző hónaphoz képest. A kedvezőtlen adat fényében nem véletlen, hogy a kiskereskedelmi részvények vezették az esést, az SXRP kiskereskedelmi szektorindex 2%-kal került lejjebb.
Üzlet a levegőből: a gázok láthatatlan szerepe a mindennapi életünkben
A minket körülvevő levegő nemcsak az élet alapja, hanem számos iparág számára is nélkülözhetetlen „nyersanyag”. Az ipari és orvosi gázok kulcsszerepet játszanak a kórházakban, az élelmiszeriparban, a gyártásban és a csúcstechnológiai szektorban is. De hogyan nyerik ki ezeket a fontos anyagokat, és milyen technológia teszi ezt lehetővé? A hazai gázgyártás egyik meghatározó szereplője adott betekintést ebbe a világba.
Fogyasztásból és különadókból épül továbbra is a 2026-os költségvetés – stabil, de kockázatos pálya?
Május 6-án benyújtotta a Kormány a 2026-os költségvetés tervezetét. A Niveus elemzése szerint a korai beterjesztésen túl a büdzsé fő üzenete, hogy továbbra is jelentős mértékben a belső fogyasztásra és a szektorális különadókra épít – ez fenntartja a bevételi stabilitást, de a gazdasági növekedés mértéke és fenntarthatósága szempontjából kérdéseket vet fel. Az energiaágazat befizetéseinek jelentős csökkenése mellett a kisvállalati adóból (KIVA) tervezett bevételnövekedés a szembetűnő a jövő évre.