Egyre népszerűbb az Arcképes azonosítás szolgáltatás

Egyre többen regisztrálnak a közigazgatásban tavaly bevezetett Arcképes azonosítás szolgáltatásra, amely személyes megjelenés nélkül is igénybe vehető. A videótechnológiára épülő szolgáltatás különösen nagy segítséget jelent az élethelyzetük miatt mozgásukban korlátozott vagy külföldön tartózkodó magyar állampolgárok számára.

Egyre népszerűbb az Arcképes azonosítás szolgáltatás

Az Arcképes azonosítás teljeskörű ügyintézést tesz lehetővé számítógépről, tabletről vagy okostelefonról, ügyintézői közreműködés és személyes regisztráció nélkül. A magyarorszag.hu központi e-ügyintézési portálon elérhető azonosítási lehetőség segítségével a hét minden napján, 24 órában igénybe vehetők az azonosításhoz kötött e-közigazgatási szolgáltatások. A regisztráció videóhíváson keresztül történik, így a szolgáltatás használatához egy web böngészőre, egy kamerára és egy mikrofonra van szükség. Regisztrálni a magyarorszag.hu főoldalán, a Központi Azonosítási Ügynök felületén a „Bejelentkezés” gombra kattintva lehet, ahol videókapcsolaton keresztül először egy ügyintézővel lépünk kapcsolatba. A bejelentkezés során a biztonságos arckép-azonosító szoftverek az érvényes, személyazonosság igazolására alkalmas okmányról készült képet összevetik a közigazgatási nyilvántartásban szereplő adatokkal és az ügyfél videókommunikáció során rögzített arcképével, majd arcképegyezés esetén véglegesítik a regisztrációt.

A videótechnológiára épülő, biztonságos azonosítási mód teljesen egyenértékű a Központi Azonosítási Ügynök felületén található Ügyfélkapu-, Telefonos-, Elektronikus személyi igazolvánnyal történő, valamint Ügyfélkapu+ azonosítási szolgáltatásokkal. A magyarorszag.hu portálon elérhető elektronikus közigazgatási szolgáltatások mellett, már további 50 – a Központi Azonosítási Ügynökhöz csatlakozott – különböző intézmény portálján is lehetőség van akár videótechnológián keresztül is azonosítani magunkat.

Az Arcképes azonosítás nagy népszerűségnek örvend a felhasználók körében, hiszen a 2021. február-augusztus időszak eredményeit összehasonlítva a 2022-es év azonos időszakával, a szolgáltatás 110%-os a növekedést mutat a kezelt videóhívások tekintetében. A 2021. februári indulás óta napjainkig közel 100 ezer videóhívást kezeltek a NISZ által működtetett 1818 Közigazgatási Ügyfélvonal munkatársai.

Az ügyfelek egyértelműen a vezetői engedély meghosszabbítása céljából használják leggyakrabban az Arcképes azonosítást, az indulás óta a regisztrációk 56%-át e célból kezdeményezték. A második legnépszerűbb, a videóhíváson keresztül történő Ügyfélkapu ügyintézés indítása volt.

Az egyre inkább kedvelt azonosítási forma különösen nagy segítséget jelent az élethelyzetük miatt személyes megjelenésükben korlátozott vagy külföldön tartózkodó magyar állampolgárok számára.


Kedvező vállalati gyorsjelentések segítették az amerikai indexek emelkedését a hét utolsó két napján

Emelkedéssel zártak pénteken a főbb amerikai indexek a júliusi hónap utolsó kereskedési napján, miközben a befektetők nem törődtek államkötvények hozamának emelkedésével, ehelyett elsősorban a kedvező vállalati gyorsjelentésekre koncentráltak. A júliust azonban a technológiai szektor részvényeiből a hagyományos vállalatok felé irányuló tőkeáramlásnak köszönhetően az S&P 500 és a Nasdaq csökkenéssel zárta, miközben a Dow Jones enyhén emelkedni tudott.
2026. 08. 03. 10:00
Megosztás:

Emelkedtek júliusban az európai indexek; a vártnak megfelelően gyorsult az euróövezet inflációja

Vegyesen zártak az európai részvénypiacok pénteken, ugyanakkor a pán-európai STOXX 600 index júliusban 1,2%-os, az elmúlt héten pedig 0,7%-os emelkedést könyvelhetett el, mivel az erős vállalati gyorsjelentések ellensúlyozták a közel-keleti feszültségek és a mesterséges intelligenciával kapcsolatos bizonytalanságok negatív hatását.
2026. 08. 03. 09:00
Megosztás:

Ma lejárnak a régi, könyvformátumú személyazonosító igazolványok

Ma lejárnak a 2000. január 1. előtt kiállított, könyvformátumú személyazonosító igazolványok az uniós szabályozással összhangban.
2026. 08. 03. 08:00
Megosztás:

Erősödött a hét végén a forint

Erősödött kissé a forint hétfő reggelre a péntek délutáni jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 03. 07:05
Megosztás:

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a gazdasági és energetikai miniszter a Facebook-oldalán vasárnap este.
2026. 08. 03. 06:00
Megosztás:

Meddig marad a forróság, mikor lesz enyhülés?

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 08. 03. 05:00
Megosztás:

A hibrid munka lett a hallgatók egyik legfontosabb elvárása

A Corvinuson tanuló diákok többsége már az egyetemi évek alatt dolgozik, a diploma munkaerőpiaci értékét egyre erősebbnek látja, és pályakezdőként elsősorban rugalmas, hibrid munkavégzést kínáló munkahelyet keres – derül ki a Corvinus friss felméréséből.
2026. 08. 03. 04:00
Megosztás:

A pancsovai olajfinomító is leállhat a Duna alacsony vízállása miatt

A pancsovai olajfinomító működését is veszélyezteti a Duna történelmi mélypontra süllyedt vízállása a szerb elnök szerint, aki vasárnap közölte, ha a helyzet tovább romlik, ideiglenesen le kell állítani a finomítót.
2026. 08. 03. 03:00
Megosztás:

Az augusztusi családi pótlék kifizetése így fog zajlani

Augusztusban a megszokottnál is fontosabbá válik, hogy a családok pontosan kövessék a családi pótlék folyósítását.
2026. 08. 03. 02:00
Megosztás:

Jogszabályi döntés! A nyugdíj nem feltétlenül indul el automatikusan

Sokan úgy gondolják, hogy a 65. életév betöltését követően az állam automatikusan kiszámítja és folyósítani kezdi az öregségi nyugdíjat. A valóságban azonban a korhatár elérése önmagában általában nem indítja el a kifizetést: az érintettnek kérelmet kell benyújtania, és meg kell jelölnie azt is, hogy melyik naptól kéri az ellátás megállapítását.
2026. 08. 03. 01:00
Megosztás:

Magyar Péter: több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet

Akár több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet - mondta a miniszterelnök vasárnap az RTL Házon kívül című műsorában.
2026. 08. 02. 23:00
Megosztás:

Újabb nagybank vág kamatot: augusztustól olcsóbbak lesznek a CIB lakás- és jelzáloghitelei

Újabb hazai nagybank jelentett be kamatcsökkentést: 2026. augusztus 1-jétől a CIB Bank több lakáscélú és szabad felhasználású jelzáloghitelének kamata is mérséklődik. A CIB ezzel az OTP után már a második nagybank, amely az elmúlt hetekben olcsóbbá tette piaci lakáshiteleit: az OTP július 1-jétől csökkentette egyes konstrukcióinak kamatát.
2026. 08. 02. 22:00
Megosztás:

A Fidesz részt vesz a Forsthoffer Ágnes által összehívott hétfői egyeztetésen

A Fidesz ott lesz a köztársasági elnöki jogköröket ideiglenesen gyakorló házelnök, Forsthoffer Ágnes által összehívott hétfői egyeztetésen - tudatta Bóka János, az ellenzéki párt parlementi frakcióvezetője a Facebook-oldalán vasárnap.
2026. 08. 02. 21:00
Megosztás:

Energiatakarékosság - Magyar Péter: az ország energiarendszere stabilan működik

Hazánk energiarendszere stabilan működik. A szakemberek gyors beavatkozásának köszönhetően újra üzemel és teljes kapacitással termel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Magyar Péter vasárnap a Facebook-oldalán. A miniszterelnök videóüzenetében a teljes paksi leállásról, a fogyasztási adatokról, az energiarendszer állapotáról, a védelmi munkacsoport ülésének témájáról és a következő napok várható fejleményeiről adott tájékoztatást.
2026. 08. 02. 20:00
Megosztás:

Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. 08. 02. 19:00
Megosztás:

A magyarországi Auchan áruházakban is intézkedéseket vezettek be

Az országos energiapiaci helyzetre tekintettel haladéktalanul energiatakarékossági intézkedéseket vezetett be az Auchan Retail Magyarország - közölte a bolthálózatot üzemeltető társaság vasárnap az MTI-vel.
2026. 08. 02. 18:00
Megosztás:

Nyári diákfoglalkoztatás 2026: tudnivalók a kötelező szakmai gyakorlatról

A nyári kötelező szakmai gyakorlat nemcsak a diákok számára jelent lehetőséget arra, hogy valódi munkatapasztalatot szerezzenek, hanem a fogadó cégeknek is alkalmat kínál arra, hogy fiatal, motivált munkaerőt vonjanak be működésükbe. A diákok foglalkoztatása azonban csak akkor jelent valódi előnyt, ha a munkáltatók pontosan ismerik a vonatkozó jogszabályi és adminisztrációs előírásokat. A Niveus összefoglalta, mire kell figyelni a szerződéskötéstől a bérszámfejtésen át egészen a NAV-adminisztrációig.
2026. 08. 02. 17:00
Megosztás:

Megugrott a Circle részvénye a New York-i hatósági engedély után

Öt százalékkal emelkedett a Circle Internet Group részvényének árfolyama, miután az USDC stabilcoin kibocsátója megszerezte a New York-i pénzügyi felügyelet korlátozott célú trustengedélyét. A jóváhagyás tovább erősítheti a vállalat szabályozási pozícióját az Egyesült Államokban, miközben a stabilcoinpiacon egyre intenzívebb verseny és fokozódó hatósági figyelem tapasztalható.
2026. 08. 02. 16:00
Megosztás:

Lezárult a Lunar Program 246,5 millió forintos startup-inkubációs projektje

Lezárult a Lunar Program Zrt. 246,5 millió forint támogatásból megvalósított Startup Factory 2023 inkubációs projektje, amelynek során kilenc innovatív magyar startup vállalkozás kapott finanszírozást és komplex szakmai támogatást - közölte a társaság az MTI-vel.
2026. 08. 02. 15:00
Megosztás:

Javaslatokat fogalmazott meg az iparkamara az energiaválság enyhítése érdekében

Összefoglaló javaslatokat fogalmazott meg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) az energiaválság lehetséges enyhítése érdekében - közölte a köztestület szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 02. 14:00
Megosztás: