Együttműködési megállapodás a kajak-kenu és a birkózó akadémia között
A szerződés értelmében a felek együttműködnek közös módszertani programok megvalósításában a kondicionális képességfejlesztés, a prevenció és a rehabilitáció területén. A közös kutatások és felmérések anyagait, eredményeit az akadémiai Módszertani Szemlékben, edzőképzésen és sportszakmai konferenciákon ismertetik - áll a kajak-kenu akadémia szerdai közleményében.
"Kiemelkedő jelentőségűnek tartom a mai szerződéskötést, amelynek köszönhetően az állami akadémiai rendszerben lévő két hagyományosan sikeres egyéni olimpiai sportág találhat közös platformokat az eredményesség növelésére. A két szakmai stáb munkájának gyümölcseként olyan protokollokat fogalmazhatunk meg, amelyek jól beilleszthetőek mindkét sportág felkészülési metódusaiba" - mondta a háromszoros olimpiai bajnok, 31-szeres világ- és 29-szeres Európa-bajnok Kovács Katalin, a KKNKKA elnöke.
"Céljaink eléréséhez, miszerint olyan gondolkodó, magyarságukra büszke birkózókat neveljünk, akik képesek az olimpiákon, a világ- és az Európa-bajnokságokon dobogóra állni, bajnoki címeket szerezni, a most aláírt együttműködési megállapodás komoly segítséget nyújt" - vélekedett Süle László, a KIMBA kurátora. "Módszertani központunk felépítésével olyan tudásközpontot alakítunk ki, amely a magyar birkózósport számára kamatoztatja a legfrissebb tudományos kutatások eredményeit. A két államilag elismert nemzeti akadémia összefogásával két kiemelkedően eredményes, magas szintű sportkultúra találkozik és osztja meg egymással értékeit, kutatási eredményeit, továbbá támogatja a másik fejlődését".