Emelkedő forgalomban gyengült a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett gyengült a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 72 028,77 ponton zárt pénteken, 190,09 ponttal, 0,26 százalékkal alacsonyabban, mint egy héttel korábban.

Emelkedő forgalomban gyengült a BUX a héten

A részvénypiac forgalma a héten 77,65 milliárd forint volt az előző héten elért 46,80 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.

A BUX a hétfőn elért 3,06 százalékos esés kivételével egész héten, így pénteken is emelkedéssel zárt, akkor a Richter jó teljesítményének köszönhetően zárt pluszban az index. Az összes vezető részvény - a Richter, a Magyar Telekom, az OTP és a Mol - a héten tette közzé második negyedéves gyorsjelentését.

Az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójából kiderült, hogy a második negyedévben a Richter árbevétele 216,3 milliárd forint volt, ami 2 milliárd forinttal múlta felül az elemzői konszenzust. A Cariprazine hatóanyagú termékek árbevétele továbbra is 22 százalék feletti mértékben emelkedett, 56,4 milliárd forintra a negyedév során. A nőgyógyászati divízió 13 százalékos bevételnövekedést tudhat maga mögött idén éves összevetésben, eddig 75 milliárd forint bevétel-hozzájárulással. A társaság nettó eredménye 13,1 százalékkal meghaladta az elemzői várakozásokat, részben az újabb jelentős pénzügyi nyereségnek köszönhetően. A Richter nem változtatott az éves előrejelzésén, továbbra is 2,15-2,25 milliárd eurós árbevételt és 725-750 millió eurós üzemi eredményt vár állandó árfolyamon számolva.

Az elemzők hozzátették, hogy a Jefferies 12 863 forintról 13 124 forintra, míg az HSBC 10 100 forintról 10 300 forintra emelte a Richterre vonatkozó 12 havi célárfolyamot. Az ajánlás vétel, illetve tartás.

A Magyar Telekom árbevétele ismét felülmúlta a várakozásokat, éves alapon 15,6 százalékkal 240,6 milliárd forintra emelkedett a második negyedévben. A bevételek növekedéséhez elsősorban a március 1-jén életbe lépett 15 százalékos díjkorrekció járult hozzá, de bővülni tudott a felhasználói bázis is. A magasabb előfizetési díjbevételek mellett azonban a mobil- és vezetékes készülékek értékesítéséből származó bevétel egyaránt kétszámjegyű százalékkal nőtt. A kedvező eredményeket követően a társaság ismét frissítette idei évi előrejelzését: a májusban megemelt 140 milliárd forintos módosított nettó eredményt 150 milliárd forintra emelte, az árbevétel növekedését a korábbi 5-10 százalékról 10 százalékra módosította.

Túlszárnyalta a várakozásokat a Mol második negyedéves eredménye. Az újrabeszerzési árakkal becsült, tisztított (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) EBITDA 825 millió dollár lett, ami 4 százalékkal múlta felül az elemzői konszenzust. A 456 millió dolláros nettó eredmény 23,5 százalékkal magasabb volt a konszenzusnál, éves alapon 99 százalékkal nőtt. A kutatás-termelés szegmens eredményét emelte az átlagos realizált szénhidrogénárak emelkedése, míg a feldolgozás és kereskedelem szegmens teljesítményét növelte a Brent-alapú finomítói árrés javulása. A vegyipari alszegmens 6 negyedév után lett ismét nyereséges, míg a gáz üzletág eredménye elmaradt a várakozásoktól. A fogyasztói szolgáltatások üzletág teljesítménye is verte a várakozásokat, éves alapon 11,6 százalékkal nőtt.

Az Equilor heti összefoglalójában kiemelte, hogy az OTP konszolidált, korrigált adózás utáni eredménye 2024 második negyedévében csaknem 268 milliárd forintot tett ki, ami 2,3 százalékkal haladja meg az elemzői konszenzust. A bevételek közül a nettó kamatbevétel 442,3 milliárd forintos értéke 0,6 százalékkal múlta felül a várakozásokat. Az OTP becslései szerint a tranzakciós illetékek emelésével és a devizakonverziós illeték bevezetésével a bank terhei 25 milliárd forinttal emelkedhetnek 2024-ben. A romániai leánybank eladásának eredményhatása várhatóan 15 milliárd forint lesz a harmadik negyedévben.

Hozzátették, hogy a JP Morgan 22 000 forintról 21 500 forintra csökkentette az OTP Bankra vonatkozó 12 havi célárfolyamát, az ajánlás változatlanul felülsúlyozás. Jelezték, hogy folytatta a sajátrészvény-vásárlásokat az OTP, amely a hétfői kereskedésben 21 300, kedden 35 425, szerdán 20 029, csütörtökön 20 ezer darab saját részvényt vásárolt.

A héten a vezető részvények közül emelkedett a Richter árfolyama 3 százalékkal, a papír 10 300 forinton zárt pénteken, 9,18 milliárd forintos heti forgalom mellett.

Az OTP 0,39 százalékkal erősödött. A részvény 18 090 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma 53,18 milliárd forint volt.

A Mol 2,50 százalékkal csökkent a héten, pénteken 2732 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma 7,98 milliárd forint volt.

A Magyar Telekom árfolyama 4,02 százalékot csökkenve 1050 forinton zárt pénteken, a részvény a héten 3,93 milliárd forintos forgalmat ért el.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 6549,97 ponton zárt pénteken, ami 139,31 ponttal, 2,08 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél.


Több ezer cég kerülhet be a KIVA-ba 2026-tól

Jelentősen kibővülhet a KIVA-ra jogosult vállalkozások köre 2026-tól, miután megduplázódnak a belépési értékhatárok. Az új szabályok alapján már 6 milliárd forintos bevételig és 100 fős létszámig választható a kisvállalati adózás. Szakértők szerint a változás miatt egyre több cég vizsgálhatja felül jelenlegi adózási struktúráját az osztalékfizetési szezonban.
2026. 05. 20. 05:00
Megosztás:

A Geely Holding eladásainak több mint fele már elektrifikált jármű volt az idei első negyedévben

A kínai Zhejiang Geely Holding Group (Geely Holding) autóipari portfóliómárkáinak 2026. első negyedéves értékesítése elérte a 937 927 darabot, az elektrifikált járművek az összes eladás 52,4 százalékát tették ki - tájékoztatta a Geely Auto Central and Eastren Europe az MTI-t közleményben kedden.
2026. 05. 20. 04:30
Megosztás:

Tízből hét új lakáshitel Otthon Start hitel volt

Jelentősen élénkült a hazai lakáshitelezési piac 2025 októbere és 2026 márciusa között, amelyben meghatározó szerepet játszott az Otthon Start Program. Az új lakáscélú hitelkihelyezések 70 százaléka, több mint 1100 milliárd forint értékben ehhez a konstrukcióhoz kötődött – derül ki az MBH Jelzálogbank friss elemzéséből.
2026. 05. 20. 04:00
Megosztás:

Tiszta lap a közbeszerzésekben: Újra versenyhelyzetre és decentralizációra készülhetnek a magyar vállalkozások

Az új kormányzati ciklus megkezdésével alapvető szemléletváltás várható a hazai közbeszerzési piacon. A „tiszta lap” jegyében meghirdetett reformok középpontjában a piaci verseny helyreállítása, az egyajánlatos tenderek visszaszorítása és a források decentralizálása áll. A szakértő szerint azok a kis- és középvállalkozások válhatnak az új korszak nyerteseivé, amelyek időben felkészülnek a szigorú, de átláthatóbb szabályrendszerre.
2026. 05. 20. 03:30
Megosztás:

Csaknem kétmilliárd forintról döntött az MKIK mellett működő Teljesítésigazolási Szakértői Szerv

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) mellett működő független Teljesítésigazolási Szakértői Szerv (TSZSZ) 66 új kérelmet vett nyilvántartásba az idén az első negyedévben, ezekben a felek több mint 3,3 milliárd forint vitatott összeget jelöltek meg; végül az építőipari szerződésekből eredő viták gyors és szakértői rendezését szolgáló TSZSZ 33 szakvéleményt adott ki, amelyek alapján mintegy 1,92 milliárd forintot ítélt meg - közölte az MKIK kedden az MTI-vel.
2026. 05. 20. 03:00
Megosztás:

Íme a trükk, amitől 10-szeres lesz a paradicsomod!

A fürtös cherry paradicsom sok kertben úgy viselkedik, mint egy kiszámíthatatlan aranybánya: néha ontja a termést, máskor pedig csak virágzik, de alig köt. A titok sokszor nem a több locsolásban vagy a még erősebb tápoldatban rejlik, hanem néhány kevésbé ismert, de látványos eredményt hozó termesztési fogásban.
2026. 05. 20. 02:00
Megosztás:

A magyar nyugdíjrendszer története - ezért ennyi a nyugdíjad

A magyar nyugdíjrendszer története valójában nem csupán pénzügyi vagy jogi kérdés. Sokkal inkább annak lenyomata, hogyan gondolkodott az állam, a társadalom és a politika az időskorról, a munkáról, a szolidaritásról és az egyéni felelősségről. Az öregségi nyugdíj ma természetesnek tűnő intézmény, de hosszú út vezetett odáig, hogy a munkában eltöltött évtizedek után az állampolgár rendszeres ellátásra számíthasson.
2026. 05. 20. 01:00
Megosztás:

Volt szerb miniszter: ha nem sikerül megállapodni a Mollal, Szerbia is ajánlatot tehet a NIS-re

Amennyiben nem sikerül megállapodni a Mollal a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) orosz tulajdonrészének átvételéről, Szerbia is ajánlatot tehet a részesedés megvásárlására - közölte Zorana Mihajlovic volt energiaügyi miniszter kedden.
2026. 05. 20. 00:30
Megosztás:

A NATO-nak nincs terve a Hormuzi-szorosra vonatkozóan, de fontolgatja

A NATO nem készített tervet esetleges hozzájárulására az Irán által blokád alá vett Hormuzi-szoroson keresztül a hajózás biztonságát szavatolni célzó művelethez, de fontolgatja - közölte a NATO európai erőinek főparancsnoka, Alexus Grynkewich tábornok Brüsszelben kedden.
2026. 05. 19. 23:30
Megosztás:

Brit külügyminiszter: globális élelmiszerválság fenyeget a Hormuzi-szoros lezárása miatt

Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint globális élelmiszerválságot okozhat a Hormuzi-szoros lezárása.
2026. 05. 19. 23:00
Megosztás:

Bajnokok Ligája - A Budapest Airport készül a repülőtéri folyamatok gördülékeny kezelésére

A Budapest Airport a hatóságokkal és az illetékes szervezetekkel közösen hónapok óta készül az UEFA Bajnokok Ligája döntővel összefüggő repülőtéri folyamatok gördülékeny kezelésre, az 1. terminál az esemény idején teljes értékű terminálként üzemel majd, a rendezvény időszakában valamennyi érintett szervezet megerősített létszámmal, teljes kapacitással működik - közölte a Budapest Airport kedden az MTI érdeklődésére.
2026. 05. 19. 22:30
Megosztás:

Zcash: lezárult a SEC-vizsgálat, miközben a Foundation 36,7 millió dolláros tartalékkal lépett tovább

A Zcash Foundation az első negyedéves jelentésében fontos mérföldkövekről számolt be: az amerikai SEC lezárta a szervezet ellen indított vizsgálatát, a hálózat működése az Electric Coin Company körüli zavarok ellenére is stabil maradt, a kincstár pedig továbbra is jelentős likvid tartalékkal rendelkezik. A privacy coin szektor számára ez különösen fontos fejlemény, hiszen az adatvédelmi fókuszú kriptovaluták továbbra is fokozott szabályozói és tőzsdei figyelem alatt állnak.
2026. 05. 19. 21:30
Megosztás:

Lízingszövetség: folytatódott a lízingpiac bővülése az első negyedévben

Folytatódott a lízingpiac bővülése 2026. első negyedévében, az új finanszírozások volumene és a szerződések száma egyaránt emelkedett - közölte az MTI-vel kedden a Lízingszövetség.
2026. 05. 19. 21:00
Megosztás:

Gyengült a forint kedd estére

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben kedden kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 05. 19. 20:00
Megosztás:

Már több mint 1 millió felhasználó használja a Bitget AI kereskedési ökoszisztémáját

A Bitget, a világ legnagyobb Universal Exchange (UEX) platformja bemutatta a Bitget AI-t, egy egységes, mesterséges intelligenciára épülő kereskedési ökoszisztémát, amely piaci elemzést, stratégia-végrehajtást és kockázatkezelést kínál. A rendszer már több mint 1 millió felhasználót ért el, és több mint 1,2 milliárd dolláros kereskedési volument generált 58-nál is több AI-alapú eszközön keresztül.
2026. 05. 19. 19:30
Megosztás:

A MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. 05. 19. 19:00
Megosztás:

Erősíti együttműködését a hazai termelőkkel a Kifli.hu

Bővíti magyar partneri hálózatát és tovább növeli a friss, helyi termékek kínálatát a Kifli.hu a következő években - mondta az online szupermarket ügyvezető igazgatója a vállalat keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
2026. 05. 19. 18:30
Megosztás:

Vendégmunkás-szabályozás: sürgős egyeztetést kér a kormánytól a VOSZ és a WHC Group

A magyar gazdaság stabilitása és a munkaerőpiac védelme miatt a harmadik országbeli vendégmunkások foglalkoztatására vonatkozó szabályozás ügyében érdemi, szakmai egyeztetést sürget a kormánnyal a WHC-csoport, valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) is.
2026. 05. 19. 18:00
Megosztás:

Hogyan tüntesd fel az önkéntes munkát az önéletrajzodban?

Manapság a munkaerőpiaci verseny minden szinten érezhető, és az álláskeresők számára egyre fontosabb, hogy egyedi módon hívják fel magukra a figyelmet. Az önéletrajzban való önkéntes tevékenységek említése különösen meghatározó lehet, hiszen ezek nem csak a társadalmi felelősségvállalás fontosságát hangsúlyozzák, hanem az önéletrajz hitelességét is növelhetik.
2026. 05. 19. 17:30
Megosztás:

A CLARITY Act akár ezermilliárd dolláros stabilcoin-piacot és 10 billió dolláros tokenizációs boomot indíthat el

Az Egyesült Államokban javasolt CLARITY Act az egyik legfontosabb szabályozási fejleménnyé válhat a digitális eszközök piacán.
2026. 05. 19. 17:00
Megosztás: