Ennyi jut idén a családtámogatásra
A magyar családpolitika különlegessége, hogy az elmúlt években 30 olyan intézkedést hozott a kormány, amelyek minden élethelyzetben az életkezdéstől, a házasságon és a gyermekvállaláson át segítenek és anyagi biztonságot teremtenek a családoknak, a gyermeket vállalóknak - közölte Hankó Balázs.
Ugyanakkor nem odaadják, hanem otthagyják a támogatást a családoknál, ami 2025-ben azt jelenti, hogy adókedvezmények formájában 754 milliárd forint marad ott a családoknál, illetve 2011 óta, összesen 4400 milliárd forintnyi adókedvezményt vehettek igénybe a családok - tette hozzá.
A politikus azt mondta, hogy
2025 a családok és a középosztály megerősítésének éve. Ennek keretében az életkezdést támogatja a havi 150 ezer forintos "SZÉP kártya-szerű" lakhatási támogatás, ami éves szinten 1,8 millió forint, egy pár esetében pedig 3,6 millió forintot jelent.
Szintén az életkezdést támogatja a munkáshitel, ami 4 millió forintos szabadfelhasználású és kamatmentes hitelt jelent. Ennek családpolitikai eleme, hogy egy gyermek esetén két év halasztás vehető igénybe a visszafizetésre, két gyermek vállalása esetén a tartozás felét engedik el, a harmadik gyermek érkezésekor pedig a teljes összeget - sorolta.
Ugyanakkor - folytatta - elkötelezettek a családi adókedvezmény megduplázása iránt.
Vagyis július 1-én és január 1-én 50-50 százalékos emelés történik, ami a duplázást követően éves szinten, több mint 300-320 milliárd forintnyi adókedvezményre jogosítja a jogosultakat. Továbbá a lakhatást segíti a maximum 3 millió forintnyi vidéki otthonfelújítási támogatás, amire már az év eleje óta 600 igénylő jelentkezett.
Az idén azt is vállalja a kormány, hogy tovább egyszerűsíti a családtámogatási rendszert, illetve az ország minden pontján és "külhonban is" elindítják a védőnői képzéseket, hiszen ez gyermekeink és családjaink védelmét jelent - fűzte hozzá.
A megvalósítás támogatói, a kormány kinyújtott kezei azok a családszervezetek, amelyek minden élethelyzetben a magyar családok mellett állnak és tovább tudják erősíteni azt a családbarát politikát, amit a kormány 2010 óta folytat a magyar jövő érdekében - mondta Hankó Balázs.
Kardosné Gyurkó Katalin generációk közötti együttműködés segítéséért felelős miniszteri biztos a sajtótájékoztatón hangsúlyozta: a tanácskozás célja, hogy a tárca megfontolja a családszervezetek javaslatait és beépítse azokat a döntéshozatalba. Ugyanis a "terepen dolgozó" családszervezetek ismerik a legjobban azokat az élethelyzeteket, amelyekben segítségre van szüksége a családoknak.
Ugyanakkor a jövő megnyeréséhez szükséges a generációk együttműködése is, amelynek elősegítéséhez szintén fontos a családszervezetek tapasztalata - mondta a miniszteri biztos.