Felgyorsítja a forradalmi technológiák bevezetését a fenntartható működés iránti elkötelezettség
A társaságok háromnegyede (76%) kiemelten kezeli a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) szempontokat a technológiai beruházásainál. A válaszadók hasonló arányban vélik úgy, hogy például a gördülékenyebb távmunkát, a hatékonyabb gyártási folyamatokat vagy a fennakadás nélküli áruszállítást elősegítő fejlesztések, mint az 5G vagy a dolgok internete (IoT) meghatározóak lehetnek az emisszió visszaszorításában.
„A fenntartható vállalati működés kialakítása elképzelhetetlen a forradalmi informatikai alkalmazások bevezetése nélkül. Az ESG-célok még nagyobb lendületet adtak a digitális átalakulásnak, a folyamat pedig sokat segíthet egy tapasztalt külső szakértő bevonása" – hangsúlyozta Zala Mihály, EY technológiai kockázatkezeléssel és információbiztonsággal foglalkozó vezetője.
A vállalatok egyre többet ruháznak be az új alkalmazásokba. A jelenlegi fejlesztések a robotika és az automatizálás (65%), valamint az analitika és a mesterséges intelligencia (64%) területére koncentrálnak. A jövőbeli beruházások tekintetében viszont az 5G tűnik a legvonzóbbnak, a válaszadók 57 százaléka invesztálna a technológiába a következő három évben.
„A feltörekvő technológiai megoldásokkal a vállalatok elsősorban az energiafogyasztásuk csökkentését akarják elérni, valamint hatékonyabban szeretnék mérni a fenntartható működésben elért eredményeiket. Az autóiparban leginkább az energiahatékonyságban látják a modern alkalmazásokat előnyként, míg a feldolgozóiparban a legtöbben hulladékcsökkentésben várnak áttörést” – emelte ki Lukács Ákos, az EY Fenntarthatósági és Klímaváltozási Szolgáltatások Üzletág vezetője.