Ha 1980-2000 közötti években születtél, kaphatsz 10 millió Ft-ot

Cikkünk címe bár elég figyelemfelhívó, de célunk nem más, minthogy felhívjuk a Kedves Olvasóink figyelmét arra, hogy még most is elérhető a 0%-os kamatozású, akár 10 millió Ft összegű Babaváró Hitel, mely a fiatal házasok számára komoly lehetőséget jelent a családi életkezdéshez. Mivel a Babaváró Hitel szabad felhasználású hitel, így az összeg szabadon elkölthető akár gépkocsi vásárlására, lakásfelújításra stb. Cikkünkben azt mondjuk el, hogy ki jogosult erre az államilag támogatott pénzforrásra és felsoroljuk azokat a kritériumokat, amit kérnek a hitel igényléséhez.

Ha 1980-2000 közötti években születtél, kaphatsz 10 millió Ft-ot

Miért a legjobb megoldás a Babaváró Hitel?

- gyors elbírálás után akár 10 millió Ft-ot is kaphattok

- a pénzt szabadon használhatjátok bármire (hiszen ez egy un. szabad felhasználású hitel)

- a Babaváró hitel az első 5 évben kamatmentes, és ha az első 5 éven belül gyermek születik akkor a futamidő végéig kamatmentes is marad

- ha 5 éven belül egy gyermek születik, akkor 3 évig nem kell törlesztő részletet sem fizetni

- ha a második gyermek is megszületik, újabb 3 évre szünetel a törlesztés és a fennmaradó tartozás 30%-át elengedik

- ha a harmadik gyerek is megérkezik a családba, akkor pedig a teljes fennmaradó tartozást elengedik

Ne ijedj meg, ha már van gyermeked, mert ez nem kizáró ok a Bababaváró Hitel esetén. 

Kinek és miért is jó a Babaváró Hitelkonstrukció?

- Nektek, ha házastársak vagytok

- Nektek, ha 18 évesek elmúltatok (és a hölgy nem idősebb, mint 41 év)

- legalább egyikőtöknek van 3 év folyamatos, bejelentett munkaviszonya (TB jogviszony, tanuló is lehet akár)

- ja, és nem szerepeltek a BAR (KHR) listán..., az sajnos kizáró ok :(

- de ami jó hír, hogy nem kell a hitelhez ingatlan fedezet (jelzálog)

Szóval nem túl szigorúak a feltételek... Ha mégsem felelsz meg valamelyik feltételnek, akkor IDE kattints.

Hová fordulj, ha szeretnél Babaváró Hitelt igényelni?

Mivel a bankok feltételei különbözhetnek a hitelösszeg megítélésében és néhány lényeges kérdésben, ezért érdemes felkeresni egy független pénzügyi tanácsadót, aki tisztában van a különböző pénzintézetek feltételeivel, így megtudhatjuk tőle melyik bankot érdemes választani ahhoz, hogy a legjobban járhassunk. Így rengeteg időt és fáradságos bankban üldögélést spórolhatsz meg.

Mire figyeljünk, mik a kockázatok?

Soha nem látott mértékben emelkedett a babaváró hitel referenciakamata, a május elején közzétett 5,87 százalékról 6,94 százalékra. Emiatt a gyermekvállalás nem teljesülése esetén a visszafizetendő összeg is jelentősen emelkedik, annak ellenére, hogy a büntetőkamat mértékét április végétől számítva csökkentette a kormány egy százalékponttal.

A babaváró hitel ügyleti kamata a kamattámogatás időszakában 8,63 százalék, ami a júniusi igénylőkre vonatkozik a május elején közzétett referenciakamat alapján. A júliusi igénylőknek azonban már a magasabb referenciamutató alapján számított, 10,02 százalékos érték kerül be a szerződésébe. A kölcsönt ettől függetlenül kamatmentesen kezdhetik el törleszteni, és ez így is marad, ha teljesítik a támogatás feltételeit.

Akkor van gond, ha nem születik meg a vállalt gyermek

A babaváró támogatás egyik fő feltétele, hogy az igényléstől számított öt éven belül gyermeket kell vállalnia a házaspárnak. Ez történhet természetes úton, örökbefogadással, de az is megfelel, ha az öt év leteltével éppen állapotos a feleség és legalább a második trimeszterben van.

Ha a feltétel mégsem teljesül, akkor az első öt évben igénybe vett kamattámogatást egy összegben vissza kell fizetni. A júniusi igénylőknek ez az összeg 3,89 millió forint a Bank360.hu babaváró hitel kalkulátora szerint, a júliusi igénylőknek viszont még ennél is jelentősen magasabb összeggel kell számolniuk a több mint egy százalékpontos kamatemelés miatt.

A júliusban szerződők büntetése akár a 4,5 millió forintot is meghaladhatja, ami a program indulásakor jellemző 2 millió forintos összegnek már több mint a kétszerese.

Az alábbi diagram a babaváró hitel referenciakamatát, illetve 10 millió forintos hitelösszeg felvétele esetén az első öt év után visszafizetendő támogatás mértékét ábrázolja a program indulásától számítva:

Látható, hogy az ügyleti kamat egy százalékpontos csökkentése csak ideiglenesen tudta visszafogni a büntetés mértékét, az intézkedés arra volt elég, hogy a májusi igénylőknek ne emelkedjen a kamat, illetve az azóta megkötött szerződésekben szereplő büntetőkamatot tudja valamelyest mérsékelni. Az eredeti feltételekkel számolva a júliusi igénylőknek már közel 5 millió forintos büntetéssel kellene számolniuk a vállalt gyermek elmaradása esetén.

A visszafizetendő kamattámogatás csak a kezdet

Ha azonban a babavárás hiába valónak bizonyul, az nemcsak azt vonja maga után, hogy az első öt évben igénybe vett kamattámogatást vissza kell fizetni, hanem azt is, hogy a futamidő hátralévő részében jelentősen megnő a törlesztőrészlet. A június elején közzétett referenciakamat alapján 10 millió forint igénylése esetén az induló 46 ezer forintos havi törlesztőrészlet csaknem a duplájára emelkedhet az ötödik év után, meghaladhatja a 87 ezer forintot - kalkulálta ki a Bank360.hu.

Emiatt a teljes visszafizetendő összeg is jelentősen emelkedni fog. A pontos összeg azonban most még nem számolható ki, hiszen azt az öt év múlva esedékes kamatforduló fogja meghatározni, addig pedig még sokat változhat a kamathelyzet.

Jó, hogy végre havazik? Elemzés a hótakaró szerepéről a mezőgazdaságban

Magyarországra is megérkezett a hó, amely jelenleg az ország nagy részét kisebb-nagyobb vastagságban borítja. A hónak nemcsak a gyerekek örülnek, hanem agrárszempontból is kiemelt jelentőséggel bír.
2026. 01. 10. 01:00
Megosztás:

Sokkoló riasztás érkezett: –31,5 fokot mértek Magyarországon – ilyen hideg ritkán van!

Dermesztő rekord született hajnalban Magyarországon: a Bükk-fennsíkon, a Vörösmeteor-töbörben –31,5 Celsius-fokot mértek, ami a 2026-os tél eddigi legalacsonyabb hazai hőmérséklete. Az adatot az Északerdő Zrt. speciális mikroklíma-állomása rögzítette.
2026. 01. 10. 00:29
Megosztás:

Digitap ($TAP) árfolyam-előrejelzés: 2,50 dollár lehet a célár, miközben az XRP a 3 dolláros szint visszahódításáért küzd

A kriptovaluta-piac ismét élénkül, és az árfolyammozgások kezdik egyértelműbben kirajzolni az aktuális trendeket. Miközben a nagyobb eszközök a helyreállításért harcolnak, a figyelem megoszlik a bevált, nagy piaci kapitalizációjú tokenek és a gyorsan növekvő új projektek között. Ez az elmozdulás új előrejelzéseket eredményez a teljes piacon.
2026. 01. 09. 23:30
Megosztás:

Zcash összeomlás, Bitcoin tőkeáttétel-csökkentés: megremegett a kriptopiac

A kriptovaluta piac ismét turbulens időszakon megy keresztül: a Zcash teljes fejlesztőcsapatának távozása, a Bitcoin derivatívák nyitott pozícióinak bezuhanása, és a makrogazdasági feszültségek kombinációja jelentős árfolyam-ingadozást okozott. A befektetők fokozott óvatossággal reagálnak, miközben a háttérben zajló stablecoin- és altcoin-fejlemények új irányokat is jelezhetnek a közeljövőre.
2026. 01. 09. 23:00
Megosztás:

Az Erste Group felvásárolta a Santander Bank Polska 49 százalékos tulajdonrészét

Az Erste Group Bank AG sikeresen lezárta a Santander Bank Polska S.A. 49 százalékos többségi részesedésének és a Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. vagyonkezelő 50 százalékos részesedésének felvásárlását a Banco Santander S.A.-tól (Santander Group) - tájékoztatta az Erste Group pénteken az MTI-t.
2026. 01. 09. 22:00
Megosztás:

Kiemelt Hír: Az XRP elérte a 2,27 dollárt az ETF-kereskedési volumen hatására – A Digitap ($TAP) lehet a fizetések valódi jövője?

Az XRP megújult lendülettel kezdte a 2026-os évet. A token 2,27 dollárig emelkedett, ami körülbelül 25%-os növekedést jelent az év első hetében, miközben tovább áramlik a tőke az újonnan indított XRP-alapú tőzsdén kereskedett alapokba (ETF-ekbe).
2026. 01. 09. 21:00
Megosztás:

BÉT: Pozitív hangulatban telt a pénteki kereskedés

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 600,54 pontos, 0,52 százalékos emelkedéssel, 116 510,12 ponton zárt pénteken.
2026. 01. 09. 20:00
Megosztás:

A JPMorgan és a Bitwise szerint a Bitcoin és az Ethereum is erős év előtt áll

Véget érhet a tavalyi kockázatcsökkentési hullám a kriptopiacon – legalábbis így látják a JPMorgan elemzői és a Bitwise vezető befektetési szakemberei. Az év eleji piaci stabilizáció jelei, az ETF-ek áramlásai, és a szabályozói környezet fokozatos javulása mind arra utalnak, hogy a Bitcoin (BTC) és az Ethereum (ETH) újabb lendületet vehet 2026-ban. Vajon tényleg új csúcsok jöhetnek?
2026. 01. 09. 19:30
Megosztás:

NGM: a magyar családok év végén is olcsóbban tankolhattak

Decemberben is teljesült a kormány elvárása, a magyar családok kedvezőbb áron tankolhattak, mint a szomszédos országokban élők, mindkét üzemanyag típus esetén 9 forinttal - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken.
2026. 01. 09. 18:30
Megosztás:

Egy évtized alatt csaknem felére csökkent az alacsony végzettségűek száma

Egy évtized alatt 47 százalékkal csökkent a legfeljebb nyolc általános iskolai végzettséggel rendelkező emberek száma, a hátrányos helyzetűek középfokú iskolai végzettséghez, illetve szakmai ismeretekhez juthattak - közölte a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken Zalaegerszegen.
2026. 01. 09. 18:00
Megosztás:

Csalók a kasszában - Rekordforgalom és rekordkockázat a magyar pénzforgalomban

Soha nem mozgott még ennyi pénz digitálisan Magyarországon – és soha nem volt ekkora tétje annak, hogy ki, hogyan és milyen védelemmel vesz részt ebben a forgalomban – erről szól majd a 2026. január 28-án, a Thermal Hotel Heliában megrendezésre kerülő Financial Fraud Summit konferencia.
2026. 01. 09. 17:30
Megosztás:

Növelte hitelközvetítéseit és a jutalékbevételeit a DH Group

Az ingatlanközvetítéssel és pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó DH Group csaknem 30 százalékkal növelte hitelközvetítéseit és a jutalékbevételeit 2025 végén - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
2026. 01. 09. 17:00
Megosztás:

Irán kriptopénzekkel kerüli meg a szankciókat – Új módszerek, növekvő feszültségek

Friss amerikai jelentések szerint Irán Forradalmi Gárdája (IRGC) kriptovaluták segítségével próbálja kijátszani az Egyesült Államok gazdasági szankcióit. A digitális eszközök alkalmazása a védelmi exportban nemcsak technológiai újítás, hanem geopolitikai kihívás is: az ilyen lépések tovább feszíthetik a régió amúgy is törékeny egyensúlyát, miközben komoly figyelmeztetést jelentenek a globális kriptoszabályozás számára.
2026. 01. 09. 16:30
Megosztás:

Így alakult a kiskereskedelmi forgalom hazánkban - elemzés

A KSH ma reggel tette közzé a kiskereskedelmi forgalom novemberi adatait. Összességében éves alapon 2,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom volumene a naptárhatással igazított adatok szerint, ami némileg elmaradt az általunk várttól.
2026. 01. 09. 16:00
Megosztás:

2026-ra kitekintve: hogyan biztosít napi 5 000 XRP-t a CryptoMiningFirm többdevizás felhőbányászata

A 2026-os évbe lépve, egyre több kriptovaluta-felhasználó nem vár már az árfolyamemelkedésekre, hanem inkább olyan modelleket keres, amelyek napi szinten mérhető hozamokat biztosítanak.
2026. 01. 09. 15:20
Megosztás:

Az Aster árfolyama úgy alakul, ahogy az elemző jósolta – Közeleg a következő nagy lépés?

Az Aster (ASTER) árfolyamának mozgása szinte tankönyvszerűen követi azt az elemzési forgatókönyvet, amelyet @ArdiNSC kriptoelemző már decemberben felvázolt. Az esés, a megkönnyebbülés-rali, majd a kulcsszinteken való bizonytalankodás mind beleillenek az eredeti elemzésbe. Most a piac ismét kritikus ponthoz érkezett – és a következő mozgás akár jelentős is lehet.
2026. 01. 09. 14:30
Megosztás:

A Vodafone nem tájékoztatott megfelelően az inflációkövető díjkorrekcióról

A fogyasztók számára nem egyértelműen kommunikálta 2022 októberétől 2024 májusáig az inflációkövető díjkorrekcióval kapcsolatos feltételeket a Vodafone Magyarország Zrt. (Vodafone) – tárta fel a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A jogutód One Magyarország Zrt. (One) az eljárás során végig együttműködött a GVH-val, elismerte a jogsértést és lemondott a jogorvoslati jogáról, valamint 2024 májusától a telekommunikációs cég megszüntette a kifogásolt kereskedelmi gyakorlatot. Mindezek figyelembevételével a GVH Versenytanácsa 352 millió forintos bírságot szabott ki a jogutód vállalkozásra.
2026. 01. 09. 13:30
Megosztás:

Csökkent a fluktuáció a hazai cégeknél, pedig sokan váltanának

Lassult a munkaerőáramlás mértéke a magyarországi vállalatoknál, ez viszont nem független attól, hogy a cégek is egyre óvatosabban toboroztak az elmúlt években. Jelenleg is sok munkavállaló váltana, a lehetőségeik azonban tovább szűkültek tavalyhoz képest – derül ki a Profession.hu friss felméréséből.
2026. 01. 09. 13:00
Megosztás:

Donald Trump: Az Egyesült Államok tulajdonként akarja megszerezni Grönlandot

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államok tulajdonként akarja megszerezni Grönlandot és nem csupán szerződés formájában akar jogokkal rendelkezni.
2026. 01. 09. 12:00
Megosztás:

BKK: több mint kétmillióra büntették a tavalyi rekorder bliccelőt

Több mint 2,3 millió forintot fizetett az elmúlt év "pótdíjrekordere", egy 36 éves nő, aki kilenc év halogatás után törlesztette a tartozását. Mögötte egy több mint 2 millió forintos tartozás szerepel, amit szintén kilenc év után rendezett egy 53 éves nő - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 09. 11:30
Megosztás: