Hamarosan elérhetők az új Széchenyi Kártya Program termékei a Magyar Bankholdingnál

2022. júliusában tovább folytatódik a Széchenyi Kártya Program, amely a hazai kkv-szektor versenyképességének elősegítését célozza. Az energia többletköltségek finanszírozásának könnyítése, valamint a hatékonyságnövelő és technológiaváltást segítő beruházások elősegítése érdekében két új speciális, kiemelten támogatott hitelkonstrukció is érkezik. Az új termékek hamarosan elérhetők lesznek az MKB Bankban és a Takarékbankban.

Hamarosan elérhetők az új Széchenyi Kártya Program termékei a Magyar Bankholdingnál

-A Széchenyi Kártya Program több mint 20 éve biztosít a különféle finanszírozási igényekhez alkalmazkodó pénzügyi megoldásokat a vállalkozások számára. A koronavírus világjárvány kezdetétől, 2020 tavaszától a Széchenyi Kártya Program Plusz, 2021. nyarától a Széchenyi Kártya Program GO! enyhítette hiteltermékein keresztül a válság hatásait. Az azóta eltelt két év alatt 100 ezernél is több hiteligénylést nyújtott be a hazai kkv-szektor 3 600 milliárd forintot meghaladó értékben a programon keresztül. A Magyar Bankholding tagbankjai a program kezdete óta élen jártak a program termékeinek kihelyezésében: a vállalatok a Széchenyi Kártya Program Plusz és a Széchenyi Kártya Program GO! termékeit összesen mintegy 400 milliárd forint értékben igényelték a tagbankoktól.

„A bankcsoport az ügyfelek minél teljesebb körű kiszolgálására törekedve, aktívan részt vesz a gazdaságélénkítő csomagokban, hitelprogramokban, így a Széchenyi Programban. A jövőben is meghatározó szerepet kívánunk betölteni a hazai kkv-k támogatásában” – mondta Szabó Levente, a Magyar Bankholding egyedi kiszolgálásért felelős üzleti vezérigazgató-helyettese.

Továbbra is kedvezményesen juthatnak finanszírozáshoz a vállalkozások

A Széchenyi Kártya Program MAX új konstrukciói 1 milliótól akár 400 millió forint hitelösszegig, a teljes futamidő alatt fix kamattal, az állam által biztosított kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatással, gyorsan és minimális adminisztrációval érhetők el. A hiteltermékek a mikro-, kis- és középvállalkozások mindenkori finanszírozási igényeihez igazodva, különböző típusú finanszírozási lehetőségekkel állnak a vállalkozások rendelkezésére.

2022. július folyamán az alábbi hiteltermékeket biztosítja a megújult Széchenyi Kártya Program MAX, amelyek közül több termék a Magyar Bankholding tagbankjainál is elérhető lesz:

-A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX a napi működési költségek biztosítását szolgálja. Az igényelhető hitelkeret a korábbi 100 millióról 250 millió forintra emelkedik, a hitel maximális futamideje ezentúl akár 3 év is lehet, évi fix 3,5 százalék kamat mellett.

-A Széchenyi Energiakártya az energiaválság által érintett vállalkozások számára kínál kedvező szabad felhasználású folyószámlahitelt, akár 3 éves futamidőre, évi fix 1 százalékos kamattal.

-A Széchenyi Likviditási Hitel MAX a vállalkozás működéséhez szükséges forgóeszköz beszerzéseket segíti. 3 éves futamidőre, évi fix 3,5 százalékos kamat mellett igényelhető.

-A Széchenyi Beruházási Hitel MAX-ot szinte minden beruházási hitelcél finanszírozásához kérelmezhetik a kkv-k. A konstrukció keretében finanszírozható hitelcélok köre kibővül: a hitel használható a klasszikus beruházási célok (pl. új és használt gép, berendezés, ingatlan, egyéb tárgyi eszköz beszerzés) mellett hitelkiváltásra, üzletrészvásárlásra, illetve agrár célú beruházások megvalósítására is. Maximum 400 millió forintig, legfeljebb 10 évre igényelhető továbbra is. A hitel kamata évi fix 1,5%, illetve a hiteltermék keretében az energiahatékonyság-javítást és technológiaváltást segítő hiteltípusok esetén évi fix 0,5%.

-A Széchenyi Mikrohitel MAX továbbra is lehetőséget biztosít a legkisebb, illetve a hitelpiacon korlátozott hitelfelvételi lehetőséggel rendelkező, akár kezdő mikro- és kisvállalkozások beruházási céljainak megvalósítására (pl. ingatlan vásárlás, egyéb tárgyi eszköz finanszírozásra) évi fix 1% kamat mellett. A hitel maximális futamideje 10 év. (A hiteltermék iránti igénylések befogadására a KAVOSZ Zrt. kijelölt regisztráló irodái jogosultak.)

-A Széchenyi Lízingkonstrukció MAX pénzügyi lízingügyletek finanszírozásához áll rendelkezésre. A konstrukcióban a beruházási hitelek kiegészítéseként új vagy használt haszongépjárművek, gépek, berendezések és eszközök pénzügyi lízing keretében történő finanszírozása oldható meg, akár 10 éves futamidővel, évi fix 3,5 százalék kamat mellett.

A Széchenyi MAX termékek a KAVOSZ Zrt. által működtetett Széchenyi Kártya Program részét képezik.

Bitcoin és Ethereum: hétszeres helyett húszszoros nyereség? – A 2018-as mélypont aranybánya lett a türelmes befektetőknek

A kriptovaluta-piac történetében kevés olyan időszak volt, amely akkora lehetőséget kínált a hosszú távon gondolkodó befektetőknek, mint a 2018 végi medvepiac. Azok, akik a brutális árzuhanás után is kitartottak a két legnagyobb digitális eszköz, a Bitcoin és az Ethereum mellett, ma már elképesztő hozamokat láthatnak portfóliójukban. Az adatok szerint mindkét kriptovaluta több mint 2000 százalékos növekedést produkált azóta – vagyis a befektetők akár húszszoros nyereséget is elérhettek.
2026. 03. 08. 11:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok formálisan is elismerte a venezuelai kormányt

Az Egyesült Államok formálisan és jogilag is elismerte a Delcy Rodriguez vezette venezuelai kormányt – közölte Donald Trump amerikai elnök szombaton.
2026. 03. 08. 10:00
Megosztás:

Európának reálisabb képet kell kialakítania Kínáról a stabil kapcsolatok érdekében

A kínai-európai kapcsolatok jövője nagymértékben attól függ, hogy Európa milyen képet alakít ki Kínáról - jelentette ki Vang Ji kínai külügyminiszter a 14. Országos Népi Gyűlés keretében tartott sajtótájékoztatóján vasárnap Pekingben.
2026. 03. 08. 09:00
Megosztás:

A gazdaasszonyok szerves részei a magyar vidéknek

A gazdaasszonyok szerves részei a magyar vidéknek. A gazdaasszonyok munkája nagyban hozzájárul ahhoz, hogy megőrizzük és továbbadjuk mindazt, amit közös örökségünknek nevezünk, a magyar vidék erejét – erről beszélt a közelgő nemzetközi nőnap alkalmából Hubai Imre, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára az V. Kárpát-medencei Gazdaasszony Találkozón az agrártárca pénteki közleménye szerint.
2026. 03. 08. 08:00
Megosztás:

A kriptopiac jelzi a háborús kockázatot: a kereskedők a konfliktust árazzák

A kriptovaluta-piac ismét fontos indikátorrá vált a globális befektetők számára, miközben a közel-keleti konfliktus már a második hetébe lépett. Mivel a hagyományos piacok hétvégén zárva tartanak, a kriptotőzsdék folyamatos kereskedése az egyetlen olyan platform, ahol a befektetők valós időben tudják árazni a geopolitikai kockázatokat.
2026. 03. 08. 06:00
Megosztás:

Nagy-Britannia repülőgéphordozót küld a Földközi-tengerre

Nagy-Britannia a Földközi-tenger keleti térségébe küldi a királyi haditengerészet zászlóshajóját, a Prince of Wales repülőgéphordozót a helyi brit támaszpontok védelmére.
2026. 03. 08. 05:00
Megosztás:

Ezeken a helyeken a panelek már drágábbak, mint a tégla lakások

A panellakások többsége máig erősen megosztja a lakásvásárlókat. Egyesek kimondottan szeretik a praktikus belső elrendezésük vagy a hozzá fűződő gyerekkori emlékeik miatt, míg mások igyekeznek elkerülni ezt a típust és a tégla lakásokat keresik. Hagyományosan a paneleket olcsóbban kínálják, mint a tégla lakásokat, azonban az utóbbi időben egyre több olyan város és kerület azonosítható, ahol a panelek átlagos négyzetméterára meghaladja a tégla lakásokét. Hogy pontosan hol vannak ezek, és mi lehet az oka a fordulatnak, azt a zenga.hu legfrissebb kínálata alapján néztük meg.
2026. 03. 08. 04:00
Megosztás:

Az Instagramon a megbánás működik, a tagadás nem

Ha ma egy világsztár botrányba keveredik, a nyílt megbánás kinyilvánítása látványosan több támogatást hoz, míg a hárítás szinte törvényszerűen negatív hullámot indít el a kommentmezőben – állapítja meg a Corvinus Egyetem tanulmánya.
2026. 03. 08. 03:00
Megosztás:

Minden tavaszi erdőtűz emberi mulasztás miatt keletkezik

A hideg napok után egyre többen döntenek úgy, hogy szabadidejüket a természetben töltik, kertészkedéssel, kirándulással köszöntve a tavasz első napsugarait. Ezzel egy időben előkerülnek a bográcsok, grillsütők, nyársak is. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a figyelmet az elővigyázatosságra szabadtéri tűz használatakor, hiszen a tavaszi erdőtűzszezon éppen a hóolvadás utáni csapadékmentes időszakra esik.
2026. 03. 08. 02:00
Megosztás:

Vége a gáz- és a fatüzelésnek Magyarországon – ez jön helyette

Sok magyar háztartásban évtizedek óta természetesnek számít a gázkazán vagy a fatüzelésű kályha használata. Most azonban egyre több jel mutat arra, hogy ezek a rendszerek hosszabb távon háttérbe szorulhatnak. Az energiapolitika, az uniós klímacélok és az új technológiák együtt olyan változásokat hoznak, amelyek alapjaiban alakíthatják át az otthonok fűtését Magyarországon.
2026. 03. 08. 01:00
Megosztás:

Egyszeri bruttó 152 400 forintos juttatást kapnak a szakképzésben oktatók

A kormány döntése alapján egyszeri bruttó 152 400 forintos juttatást kapnak a szakképzési oktatók a pedagógusokhoz hasonlóan - jelentette be a kulturális és innovációs miniszter a Facebook-oldalán szombaton.
2026. 03. 08. 00:01
Megosztás:

Bitcoin 70 000 dollár alá esett az amerikai–iráni konfliktus miatti piaci bizonytalanságban

A kriptopiac volatilitása ismét erősödött, miután a Bitcoin árfolyama szombaton 70 000 dollár alá csúszott, és körülbelül 68 000 dollárnál stabilizálódott. A legnagyobb kriptovaluta így visszaadta a hét eleji emelkedés egy részét, amikor egy hónap után először sikerült áttörnie a 70 000 dolláros szintet.
2026. 03. 07. 23:00
Megosztás:

Hatékonyabb hőszigetelés a Debreceni Egyetem kutatóitól

Vékonyabb falak, alacsonyabb rezsi? A DE Műszaki Karán megtalálták a megoldást: az új panelek 15 százalékkal jobban teljesítenek, mint a jelenlegi csúcsmegoldások és az építőipartól az egészségügyig bárhol bevethetők. Részletek a DE M. Tóth Ildikó Sajtóközpont saját gyártású tudományos, ismeretterjesztő sorozatának legújabb riportjából.
2026. 03. 07. 22:00
Megosztás:

Hét országos pártlistát jelentettek be a határidőig

Hét országos pártlistát jelentettek be a szombat délután négy órai határidőig a Nemzeti Választási Bizottságnál, emellett 12 nemzetiség országos önkormányzata állított listát az országgyűlési választásra - tájékoztatta a Nemzeti Választási Iroda az MTI-t.
2026. 03. 07. 21:00
Megosztás:

A Moody’s lerontaná Románia adósbesorolását, ha a kormány nem hajtaná végre a költségvetési konszolidációt

Közzétette a román gazdaságra vonatkozó időszakos elemzését a Moody’s Ratings - írja az economedia.ro.
2026. 03. 07. 20:00
Megosztás:

Arany helyett kriptovaluta befektetés? Miért lehet okosabb döntés most a Bitcoin és az Ethereum

Az arany árfolyama történelmi magasságba emelkedett: egy uncia ára már meghaladta az 5 190 dollárt. Ez egyértelmű jele annak, hogy a befektetők világszerte menekülnek a biztonságosnak tartott eszközökbe. Amikor azonban egy eszköz ára ennyire felértékelődik, a „biztonság” gyakran rendkívül drágává válik – ami miatt a kockázatosabb, de alacsonyabb értékeltségű eszközök hirtelen sokkal vonzóbbnak tűnhetnek.
2026. 03. 07. 18:00
Megosztás:

Stílus, kényelem, gyorsaság – így fizetnek ma a hölgyek

Nőnap alkalmából a K&H megvizsgálta a hölgyek márciusi fizetési szokásait. Az adatokból kiderül: a pénzintézet női ügyfelei követik a technológiai trendeket és évről évre nagyobb arányban választják a mobilfizetési megoldásokat. A K&H elemzése szerint a hölgyek által indított tranzakciók száma és a digitálisan költött összegek is látványos növekedést mutatnak az elmúlt három év harmadik hónapjaiban.
2026. 03. 07. 17:00
Megosztás:

Újabb zuhanás jöhet? Elemző szerint a Bitcoin akár 30%-ot is eshet a következő évben

A Bitcoin árfolyama már most is jelentős korrekción ment keresztül a tavalyi történelmi csúcs óta, de egyes piaci elemzők szerint a neheze még hátra lehet. Egy ismert kripto befektetési cég vezetője úgy véli, hogy a piac mély medvefázisba lépett, és a klasszikus négyéves ciklus ismét működésbe lépett. Ha a történelmi mintázat valóban megismétlődik, akkor a világ legnagyobb kriptovalutája akár további 30%-os esést is elszenvedhet 2026 során.
2026. 03. 07. 16:00
Megosztás:

Kreml: megnőtt a kereslet az orosz energiaforrások iránt

A közel-keleti helyzet eszkalálódása miatt megnőtt a kereslet az orosz energiaforrások iránt - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az elnök sajtófőnöke pénteken újságíróknak.
2026. 03. 07. 15:00
Megosztás:

A Portwest munkaruha háttere: több mint egy évszázados iparági tapasztalat

A Portwest története 1904-ben kezdődött Írország nyugati partján, ahol egy kis textilkereskedésből indult el az a vállalkozás, amely mára a munkaruházati piac egyik meghatározó nemzetközi szereplőjévé vált. A családi tulajdonban működő vállalat fejlődése szorosan összefonódott az ipari munkavégzés változásaival: a hagyományos kézműves és mezőgazdasági környezettől a modern, technológiaintenzív iparágakig. A több generáción átívelő működés nemcsak stabilitást jelentett, hanem folyamatos alkalmazkodást is az egyre szigorúbb munkavédelmi előírásokhoz és a változó felhasználói igényekhez.
2026. 03. 07. 14:00
Megosztás: