Így maximálizáljuk a vállalat teljesítményét!
![Így maximálizáljuk a vállalat teljesítményét!](/upload/file/68819/orig.webp)
Teljesítménymenedzsment és célmeghatározás
Amellett, hogy irányt mutatnak, a célok lehetőséget biztosítanak arra is, hogy egy vállalat meghatározza a prioritásait és sikeresen elérje a kitűzött üzleti eredményeket. Szerepük különösen fontos a stratégiai irány meghatározásában, hiszen ez az alapja minden egyes döntésnek és tevékenységnek. Ráadásul a megfelelő célok ösztönzik a kollégákat és lehetővé teszik a mérhető eredmények elérését is.
Hogyan állj neki a célmeghatározásnak?
1. Határozd meg a kiindulási pontot!
A sikeres teljesítménymenedzsment első lépése mindig az aktuális teljesítmény felmérése. Hol állunk most? Milyen eredményeket értünk el eddig? Az adatok és mérések segítségével objektív képet kaphatunk a jelenlegi állapotról, ami alapot jelent a jövőbeli célok kitűzéséhez.
2. Tűzd ki a stratégiai célokat!
A stratégiai célok meghatározása az üzleti fejlődés kulcsa! Világosan különböztessünk meg rövid és hosszú távú célokat. A rövid távú célok segítenek majd a napi működés optimalizálásában, míg a hosszú távú célok a vállalat jövőbeni irányát határozzák meg. A célok és a napi tevékenységek összhangja elengedhetetlen ahhoz, hogy ne csak elvben létezzenek, hanem a mindennapi munka részévé is váljanak.
3. Állíts fel egyéni célokat!
Míg a vállalat számára meghatározott célok irányt adnak, az egyéni célok elérésével minden egyes munkavállalónak hozzá kell járulnia a közös sikerhez is. Az egyéni céloknak tükrözni kell az egyes csapatok és munkavállalók szerepét a vállalat teljesítményében. Emellett lehetőséget kell biztosítaniuk arra is, hogy az egyes munkavállalók tisztában legyenek a saját szerepükkel és felelősségi körükkel a stratégia célok megvalósítása érdekében.
Íme a leggyakoribb hibák!
A célmeghatározás és teljesítménymenedzsment terén sok buktatóval találkozhatunk. Íme néhány, amire mindenképpen érdemes figyelmet fordítani:
- túl általános vagy irreális célok;
- a kommunikáció hiánya;
- túl ritka vagy alacsony szintű visszajelzés;
- nem mérhető célok;
- fejlesztés elhanyagolása.
Ismerősek a fentiek? Akkor van egy jó hírünk: van megoldás!
Így válhatsz hatékonnyá!
Ha szeretnéd elkerülni vagy megoldani a leggyakoribb hibákat, akkor a Develor több mint 30 éves tapasztalatára és széleskörű szakértelmére támaszkodhatsz! A szakértők ugyanis segíthetnek egy hatékony teljesítménymenedzsment rendszer kialakításában. Személyre szabott megoldásokat kínálva, amelyek hozzájárulnak céljaid eléréséhez, miközben még a kollégák motivációját is segítenek fenntartani. A tanácsadás eredményeként egy, a vállalati stratégiát egyéni célokra lebontó visszajelzéseken alapuló, hatékony kommunikációval rendelkező vállalat születhet, ami sikereinek köszönhetően kiemelkedhesz a piaci környezetből.