Interkontinentális távközlési kábelrendszert építhet a 4iG és a Telecom Egypt

A budapesti központú infokommunikációs vállalat, a 4iG Nyrt., és Egyiptom első integrált távközlési szolgáltatója, illetve a régió egyik legnagyobb tengeralatti kábel operátora, a Telecom Egypt előzetes megállapodást kötött az Albániát és Egyiptomot a tenger alatt összekötő nagy kapacitású optikai kábelvezeték kiépítéséről. A tenger alatti összeköttetés nyílt hozzáférésű modellben valósulna meg, amely a meglévő földközi-tengeri útvonalaktól eltérő tranzitútvonalat biztosítana a fontos nyugat-európai csomópontok, mint Frankfurt, illetve számos kelet-európai elérési pont irányába is.

Interkontinentális távközlési kábelrendszert építhet a 4iG és a Telecom Egypt

A 4iG Nyrt. elnöke, Jászai Gellért és a Telecom Egypt vezérigazgatója, Mohamed Nasr, szándéknyilatkozatot írtak alá az Egyiptomot és Albániát összekötő, a Földközi-, Jón- és Adriai-tenger alatt húzódó, nagy kapacitású optikai kábel kiépítéséről – tette közzé a tőkepiaci társaság a Budapesti Értéktőzsde oldalán. 

Az együttműködéssel a partnerek jelentős részesedést kívánnak szerezni a gyorsan növekvő Európa és Ázsia, illetve Európa és Kelet-Afrika közötti adatátviteli piacon. Albánia stratégiai elhelyezkedése miatt az egyik kiemelt belépési pont lehet Kelet-Európába és az ország biztonságos és határokon átnyúló szárazföldi infrastruktúrájának köszönhetően fontos tranzit kapcsolatot biztosít további desztinációk irányában.

„A Telecom Egyiptommal kötött előzetes megállapodás jelentős mérföldkő a 4iG Csoport számára. A közép-kelet-európai tranzitüzletágban szerzett széleskörű tapasztalatainkra támaszkodva ez a partnerség belépést jelenthet egy új és stratégiailag fontos üzleti területre, az interkontinentális vezetékes hálózatok piacára. A 4iG tovább erősíti regionális jelenlétét azzal, hogy Albániában új adatkaput hoz létre, a nemzetközi optikai tranzitútvonalak bővítése pedig további együttműködési lehetőségeket teremt a régió országaival" – hangsúlyozta a megállapodás kapcsán Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnöke.

„Örömmel működünk együtt a 4iG csoporttal egy új európai belépési pont kialakításában, lehetővé téve ezen az Ázsiából és Afrikából érkező adatforgalom továbbítását a nagy európai csomópontok felé. A fejlesztés összhangban van a Telecom Egypt diverzifikációs stratégiájával, amelynek köszönhetően nyílt és rugalmas adatátviteli lehetőségeket kínálhatunk partnereinknek a Földközi-tenger térségében.

Együttműködésre törekszünk az iparág legnagyobb szereplőivel annak érdekében, hogy zökkenőmentes összeköttetést biztosíthassunk partnereinknek és a végfelhasználóknak regionális és globális szinten egyaránt. Az Egyiptom és Albánia közötti tenger alatti kábelrendszer az újonnan indított nyílt és semleges ökoszisztémánkat, a „WeConnect"-et használja majd, amellyel problémamentes összekapcsolás létesíthető a számos tenger alatti kábelrendszer között.

Elkötelezettek vagyunk az iparági szereplőkkel való együttműködésben, hogy megbízható adatkapcsolati megoldásokat biztosítsunk az ügyfeleinknek, és a végfelhasználóknak a régióban és globálisan.” – mondta a megállapodás kapcsán Mohamed Nasr, a Telecom Egypt vezérigazgatója.

A több mint 165 éves múltra visszatekintő, a tenger alatti interkontinentális összeköttetések terén hatalmas szakértelemmel rendelkező Telecom Egypt 160 jelentős tenger alatti kábelszolgáltató partnere világszerte. A vállalat elhivatottan fejleszti széleskörű, legmodernebb megoldásokból álló portfólióját, hogy lépést tartson a nemzetközi összeköttetés iránti növekvő igényekkel, miközben a legrövidebb és legmegbízhatóbb útvonalakat biztosítja globális partnerei számára. A Telecom Egypt nagy léptékű beruházásokat hajtott végre, melynek köszönhetően jelentős tenger alatti és szárazföldi infrastruktúrával rendelkezik. 


Lezárult a tizedik BÉT Részvényfutam, júniusban folytatódik a játék

Jelentős aktivitás mellett zárult a Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány közös szervezésű tőzsdejátéka, a tizedik BÉT Részvényfutam. A megújult verseny idén webes felületen és mobilalkalmazáson keresztül is elérhető volt, és iskolás korosztálytól kezdve valamennyi érdeklődő csatlakozhatott hozzá. A három hónapon át tartó megmérettetésben összesen több mint 3000 játékos vett részt, akik közel 35 000 megbízást adtak le.
2026. 06. 07. 04:00
Megosztás:

Magyar Péter: Orbán Viktor állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát!

Felszólítom Orbán Viktort, hogy állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a propagandája által használt gyűlöletbeszédet - írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
2026. 06. 07. 03:00
Megosztás:

Kiadták a figyelmeztetést: a közgyógy így működik a jövőben

A közgyógyellátás olyan szociális alapú támogatás, amely a rászoruló személyek egészségmegőrzéshez és gyógykezeléshez kapcsolódó kiadásait csökkenti.
2026. 06. 07. 02:00
Megosztás:

Aláírták a rendeletet! Itt az öregségi résznyugdíj

Amennyiben a nyugdíjkorhatárt elérő biztosított nem rendelkezik a teljes öregségi nyugdíjhoz szükséges legalább 20 év szolgálati idővel, de legalább 15 év szolgálati időt igazolni tud, öregségi résznyugdíjra válhat jogosulttá. Az alábbiakban ennek legfontosabb szabályait foglaljuk össze.
2026. 06. 07. 01:00
Megosztás:

Az AI-láz nagy nyertese: egy rejtett részvény 5100%-ot emelkedett, miközben a kriptók zuhantak

Miközben a kriptopiac az elmúlt egy évben jelentős veszteségeket szenvedett el, egy kevésbé ismert mesterséges intelligencia-kapcsolt vállalat rendkívüli teljesítményt nyújtott. Az AXT Inc. részvénye több mint 5100 százalékot emelkedett az elmúlt 12 hónap során, miközben a Bitcoin és az Ethereum értéke közel 40 százalékkal csökkent.
2026. 06. 07. 00:05
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 23. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 06. 06. 23:00
Megosztás:

Megkezdte működését a szegedi székhelyű Magyar Gyáripari Szakszervezet

A BYD szegedi beruházásán dolgozó munkavállalók megkeresésére jött létre a Magyar Gyáripari Szakszervezet (MGSZ), amely a magyar dolgozók mellett a külföldi munkavállalók érdekeit is képviseli majd - mondta az MTI-nek az érdekvédelmi szervezet alelnöke, Radics Gábor.
2026. 06. 06. 22:00
Megosztás:

Fogy a hivatásos katonák száma Horvátországban

A horvát kormány az elmúlt években több intézkedéssel is próbálta vonzóbbá tenni a katonai pályát: emelték a béreket, bővítették az előmeneteli és képzési lehetőségeket, modern fegyverzet beszerzését indították el, valamint lazítottak egyes felvételi feltételeken, mégis egyre több hivatásos katona hagyja el a hadsereget - írta a Jutarnji List című horvát napilap szombaton, a 2025-ös éves védelmi jelentésre hivatkozva.
2026. 06. 06. 21:00
Megosztás:

Élőhelyszempontú vízépítés: hogyan lehet jobb a halaknak?

Egyebek mellett ezt vizsgálják a BME kutatói az Építőmérnöki Karon. Számítógéppel modelleznek, de közben halakat is számolnak.
2026. 06. 06. 20:00
Megosztás:

Idén harminc fürdő csatlakozott a Suli a strandon programhoz

Idén országosan 30 fürdő és strand csatlakozott a Magyar Fürdőszövetség által indított Suli a strandon akcióhoz, amelyben június 8. és 19. között élményszerű tanulással, játékos programokkal várják az iskolai osztályokat. Az akcióban az osztályok részére különböző mértékű kedvezményeket biztosítanak a diákbelépők árából - közölte a szervezet az MTI-vel.
2026. 06. 06. 19:00
Megosztás:

A Circle 500 millió USDC-t bocsátott ki a Solanán: tovább mélyül a stabilcoin-likviditás

Újabb jelentős dolláralapú likviditási hullám érkezett a Solana hálózatára: a Circle 500 millió USDC-t mintelt, miközben a stabilcoinok egyre fontosabb szerepet töltenek be a kriptopiac tényleges forgalmában. A lépés nem feltétlenül jelent azonnali vételi nyomást, de jól mutatja, hogy a Solana továbbra is az egyik legfontosabb blokklánc a dollárban denominált on-chain aktivitás számára.
2026. 06. 06. 18:00
Megosztás:

BAHART: megkezdődött az előidény a balatoni menetrendi hajózásban

Szombattól előidényi menetrend lépett életbe a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) menetrendi hajóin, már a társaság mind a 16 személyhajó-kikötőjéből indulnak járatok - közölte a Bahart a honlapján.
2026. 06. 06. 17:00
Megosztás:

Japán nagyot lépne a kriptopiacon: jöhet a kripto ETF és a jen alapú stabilcoin

Japán újabb komoly lépést tehet a szabályozott kriptopiaci fejlődés felé. A kormányzó Liberális Demokrata Párt olyan átfogó javaslatcsomagot nyújtott be, amely egyszerre teremtene keretet a kripto ETF-eknek és a jenben denominált stabilcoinoknak. A kezdeményezés nemcsak a japán befektetők számára nyithat új kapukat, hanem Ázsia digitális pénzügyi infrastruktúráját is jelentősen átalakíthatja.
2026. 06. 06. 16:00
Megosztás:

Így tud gazdálkodni a jövő generációja

Minden második huszonéves fiatalnak nőttek a havi megélhetési költségei az elmúlt egy évben, miközben csak 36 százalékuk számolt be bevételnövekedésről. A kiadások átlagosan 14 ezer forinttal, a bevételek viszont mindössze 4 ezer forinttal emelkedtek, így a fiatalok mérlege átlagosan 10 ezer forinttal romlott a K&H ifjúsági index felmérés első negyedéves eredményei szerint. Összességében az látszik, hogy sok fiatal szorításban van a kiadási oldalt nézve.
2026. 06. 06. 15:00
Megosztás:

Érkeznek a tudatos vásárlást segítő digitális élmények

Új generációs termékazonosítás a fogyasztókért.
2026. 06. 06. 14:00
Megosztás:

Így tud gazdálkodni a jövő generációja

Minden második huszonéves fiatalnak nőttek a havi megélhetési költségei az elmúlt egy évben, miközben csak 36 százalékuk számolt be bevételnövekedésről. A kiadások átlagosan 14 ezer forinttal, a bevételek viszont mindössze 4 ezer forinttal emelkedtek, így a fiatalok mérlege átlagosan 10 ezer forinttal romlott a K&H ifjúsági index felmérés első negyedéves eredményei szerint. Összességében az látszik, hogy sok fiatal szorításban van a kiadási oldalt nézve.
2026. 06. 06. 14:00
Megosztás:

A Magyar Termék több cége együtt indul a PET Kupán

Egy PET-palackot átlagosan néhány percig használunk. Utána viszont akár 450 évig is a természetben maradhat. Ez az egyik oka annak, hogy ma már nem elég csak beszélni a környezetvédelemről. Szelektív gyűjtésről, fenntarthatóságról, tudatos fogyasztásról, zöldebb döntésekről. De mi történik akkor, amikor úgy érezzük, hogy a szavaknál többre van szükség?
2026. 06. 06. 13:00
Megosztás:

Távozik az MTVA vezérigazgatója

Papp Dániel, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója munkaviszonya megszüntetését kezdeményezte Koltay Andrásnál, az NMHH Médiatanácsának elnökénél mint a munkáltatói jogok gyakorlójánál - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája pénteken az MTI-vel.
2026. 06. 06. 12:00
Megosztás:

Elérte a 10 milliárd eurót az Ukrajnának nyújtott EBRD-finanszírozások értéke

Elérte a 10 milliárd eurót az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) által Ukrajnának nyújtott finanszírozások értéke - közölte pénteken a bank elnöke.
2026. 06. 06. 11:00
Megosztás:

Fordulóponthoz érhet az amerikai kriptoadózás: hét új törvényjavaslat került a Kongresszus elé

Az Egyesült Államokban új lendületet kaphat a kriptovaluták adózási reformja, miután a képviselőházi adóügyi bizottság hét külön digitális eszközökkel kapcsolatos törvénytervezetet vizsgál. A javaslatok a stablecoinok, a staking, a bányászat, a kriptohitelezés és a kereskedési veszteségek adókezelését is alapjaiban alakíthatják át.
2026. 06. 06. 10:00
Megosztás: