Jóváhagyta az alkalmazottak számának csökkentését a román szenátus
A felsőház az érintettek hangos tiltakozásának dacára már az első ülésnapon elfogadta azt a határozatot, amely felhatalmazza a szenátus titkárságát, hogy munkaköri átszervezéssel, új versenyvizsgák kiírásával csökkentse az alkalmazottak számát.
Az Ilie Bolojan házelnök által kezdeményezett leépítés nyomán mintegy 180 szakértőnek kell majd távoznia a szenátus csaknem 800 alkalmazottja közül, az állam karcsúsítását, a költségvetési kiadások lefaragását célzó kormányzati törekvések jegyében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a szenátus elnökévé tavaly év végén megválasztott politikus korábban Nagyvárad polgármestereként, majd a Bihar megyei közgyűlés elnökeként hajtott végre hasonló mértékű leépítéseket.
Korábbi tapasztalataira utalva a szenátus elnöke azt jósolta: az átszervezés után az intézmény legalább ugyanolyan jól fog működni, mint eddig.
A korábbi parlamenti botrányairól elhíresült Diana Sosoaca által alapított SOS Romania párt tavaly december elsején mandátumot szerzett négy képviselője (a 28-ból) és két szenátora (a 12-ből) jelentette be hétfőn, hogy kilép a párt frakciójából, és függetlenként folytatja politikai tevékenységét.
Távozásukat az sem akadályozta meg, hogy az időközben európai parlamenti képviselővé választott Sosoaca hétfőn személyesen is felkereste a román parlamentet, több pap társaságában - akik megáldották az SOS Romania frakciójának üléstermét -, és úgy nyilatkozott: nem ismer a világon szebb épületet, mint a - Nicolae Ceasescu egykori kommunista diktátor parancsára felépült - Nép Házát, amelyben ma a román törvényhozás működik.