Július elsejétől már országbérlettel is lehet utazni az InterCityken

Megszűnnek az IC-pótjegyek, a vasúti távolsági közlekedésben a helyükbe új, egységes árazású helyjegyek lépnek, amelyek megváltásával immár az országbérletek is felhasználhatók lesznek az IC- vagy más helyjegyköteles vonatok másodosztályán történő utazáshoz - tudatta a MÁV-Start az MTI-vel pénteken.

Július elsejétől már országbérlettel is lehet utazni az InterCityken

Az IC-helyjegy elővételben egységesen 650 forint, az utazás napján megváltva pedig 990 forint lesz a közlemény szerint. Július elsejét követően a nem IC-minőségű kocsikból álló, de helyjegyköteles vonatokon, illetve vonatrészeken egységesen 300 forintra módosul a helyjegy ára. Ettől az időponttól lesz lehetőség arra, hogy országbérlettel is utazhassunk az ilyen vonatokon, illetve kocsikban. Fontos, hogy a vármegyebérlet továbbra sem lesz érvényes a helyjegyköteles vonatokon, illetve szakaszokon, az első és prémium (1+) osztályon pedig a két új díjtermék egyike - tehát sem a vármegye-, sem az országbérlet - nem lesz felhasználható az utazáshoz. Ugyanakkor július elsejétől prémium (1+) osztályra szóló helyjegyek ára is változik, egységesen 1990 Ft-ot kell fizetni - közölték.

Szintén módosul a kilométeralapú menetjegyek díjszabása. Július 1-jétől 10 kilométer távolságig 400 forint, 10,1-15 kilométer között 450 forint, 15,1-20 kilométer között 500 forint, 20,1-25 kilométer között 550 forint, 25,1-30 kilométer között 600 forint lesz a teljes árú, egy útra szóló menetjegyek ára a helyközi közlekedésben a MÁV-Start, a Volánbusz, a MÁV-HÉV és a GYSEV járatain egyaránt. A kedvezményt tartalmazó menetjegyek ára a fentiekkel arányosan módosul, míg a bérletek és a 30 kilométernél nagyobb távolságra szóló menetjegyek jelenlegi ára továbbra is megmarad.

Változik azonban az automatákból és a digitális felületeken (interneten az ELVIRÁ-ból vagy a MÁV applikációból) vásárolt MÁV-Start és GYSEV menetjegyekre járó kedvezmények mértéke: az automaták esetében a kedvezmény megszűnik, a digitális felületeken keresztül váltott jegyek esetében pedig a mértéke 5 százalék lesz ezentúl. Fontos újdonság, hogy július 1-jétől a vármegye- és országbérleteket Zalaegerszegen már a helyi közösségi közlekedésben, a Volánbusz által üzemeltetett városi buszjáratokon is elfogadják. Ezzel a zalai megyeszékhely lesz az első település az országban, ahol megvalósul a teljes tarifaközösség.


Az AI már nemcsak beszél, hanem fizet is: új stabilcoin-korszakot hozhat az AgentCard

Az Alchemy AgentCard és a Visa új kereskedelmi infrastruktúrája azt ígéri, hogy a mesterséges intelligencia-ügynökök néhány percen belül saját fizetési azonosítót, bankkártyás hozzáférést és kriptotárcát kaphatnak. A technológia nemcsak az automatizált vásárlást alakíthatja át, hanem a stabilcoinok következő nagy terjesztési csatornáját is létrehozhatja.
2026. 06. 21. 20:00
Megosztás:

Nagyon erős UV-B sugárzásra figyelmeztet hétfőre a HungaroMet

Hétfőn nagyon erős, a "figyelmeztetési kritériumot meghaladó" UV-B sugárzás várható - tudatta a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez eljuttatott közleményében vasárnap.
2026. 06. 21. 19:00
Megosztás:

Pár száz forintért kínálják az egészségpénztárak azt, amit a magyarok legjobban akarnak

Egyre többet költenek a magyarok a magánegészségügyi ellátásra, ez azonban sokszor több százezer forintot is elvihet a családi kasszából. Az egészségpénztárak ezt felismerve már olcsó egészségbiztosításokat is kínálnak a tagjaiknak, amivel azok hozzáférhetnek a magánszolgáltatásokhoz. A tagok pénzéért folyó versenybe júliustól újabb pénztár száll be pár száz forintos egészségbiztosítási ajánlatával. A BiztosDöntés.hu összeszedte, hol mennyiért lehet ilyet kötni.
2026. 06. 21. 18:00
Megosztás:

Nemzetközi pénzügyi szürkelistára került Bosznia-Hercegovina

Szürkelistára került Bosznia-Hercegovina a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni rendszerének hiányosságai miatt. A döntés nyomán szigorúbb ellenőrzésre, lassabb átutalásokra és drágább banki szolgáltatásokra lehet számítani a nemzetközi pénzügyi műveleteknél - írta a Klix.ba boszniai hírportál.
2026. 06. 21. 16:00
Megosztás:

A korszerű padlásfeljárók előnyei

Vajon milyen lenne a padlására könnyedén és biztonságosan feljutni, anélkül, hogy a nyitogatható szerkezetek bonyodalmait kellene megoldani? A megfelelően kiválasztott padlásfeljáró elegáns és praktikus megoldás lehet minderre.
2026. 06. 21. 15:00
Megosztás:

Az UX valódi jelentősége: milyen szempontok tesznek élvezetessé egy weboldalt?

Az UX, azaz a felhasználói élmény, mára a weboldaltervezés megkerülhetetlen része lett. De mi különbözteti meg az egyszerűen kinéző weblapot egy igazán élvezetes, felhasználóbarát oldaltól?
2026. 06. 21. 14:00
Megosztás:

Csúcsot döntött a középkorúak pénzügyi ellenállóképessége

Jelentősen javult a magyarok pénzügyi ellenállóképessége az elmúlt egy évben, ezzel történelmi mélypontra csökkent a pénzügyileg legkiszolgáltatottabb középkorúak aránya. Míg tavaly a lakosság 42 százaléka legfeljebb egy hónapig tudott volna megélni a megtakarításaiból jövedelem nélkül, idén ez az arány 30 százalékra csökkent, ez pedig a K&H biztos jövő kutatás eddigi legalacsonyabb eredménye. Ezzel párhuzamosan a legalább fél évre elegendő tartalékkal rendelkezők aránya 37 százalékról 43 százalékra emelkedett.
2026. 06. 21. 13:00
Megosztás:

Az esküvő elmaradhatatlan eleme

Az esküvők alapvetően az emlékezetes pillanatokról szólnak, így a részletek kidolgozása sem elhanyagolható. Amikor egy esküvőt szervezel, a fókusz gyakran a menyasszony ruháján, az ínycsiklandozó menün vagy a varázslatos dekoráción van.
2026. 06. 21. 12:00
Megosztás:

Miért válassz gyorsszerkezetes házat?

Az építőiparban egyre nagyobb teret hódít a gyorsszerkezetes házak építése, mivel ezek a konstrukciók gyorsak és rugalmasak. A hagyományos építési módszerek hónapokat vagy éveket vesznek igénybe, de ezzel a modern megoldással akár pár hét alatt birtokba veheted új otthonodat.
2026. 06. 21. 11:00
Megosztás:

Nem kell vagyonokat költeni, ha különleges élményre vágyunk

Amikor új kikapcsolódási formát keresünk, és szeretnénk valami kevésbé hétköznapi dolgot csinálni, sokszor hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy csak a költséges lehetőségek jöhetnek szóba. Ha nem elégszünk meg egy könyv elolvasásával a kanapén, rögtön egy drága wellness hétvégére vagy egy külföldi utazásra gondolunk, pedig van más opciónk is.
2026. 06. 21. 10:00
Megosztás:

Kamatdöntő ülést tart a jegybank a jövő héten

A jövő héten kamatdöntő ülést tart a Magyar Nemzeti Bank (MNB), megjelenik az államháztartás május végi helyzetéről szóló részletes tájékoztató, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig foglalkoztatottsági és munkanélküliségi, valamint turisztikai adatokat közöl.
2026. 06. 21. 09:00
Megosztás:

Szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal

Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
2026. 06. 21. 08:00
Megosztás:

Fusarium a Nébih fókuszában: országos monitoring a biztonságos gabonatermésért

A 2025-ös adatok szerint az országos Fusarium-fertőzöttség 3,9% volt, ami kedvező eredménynek számít. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma a vármegyei kormányhivatalok szakembereinek közreműködésével vizsgálja az őszi búzatételek belső Fusarium fertőzöttségét. A rendszeres monitoring célja, hogy időben feltárja a termés mennyiségét és minőségét veszélyeztető kórokozók jelenlétét, valamint hozzájáruljon az élelmiszer- és takarmánybiztonság fenntartásához.
2026. 06. 21. 07:00
Megosztás:

Megjelent az M1 autópálya déli oldalán az afrikai sertéspestis

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma 2026. június 16-án afrikai sertéspestis (ASP) vírus jelenlétét igazolta két, az M1 autópályától délre eső területen kilőtt vaddisznóban. Az állatokat Tatabánya térségében állománygyérítés során, diagnosztikai célból ejtették el. Ezzel a vírus átlépte a mesterséges határnak számító M1 autópályát.
2026. 06. 21. 06:00
Megosztás:

2026-ban már a telekvásárlásnál eldőlhet, mennyibe kerül az építkezés

A mobil- és modulházak népszerűsége robbanásszerűen nőtt az elmúlt években, a piac fejlődésével párhuzamosan pedig a szabályozási környezet is egyre letisztultabbá válik. 2026-tól az új TÉKA (Településrendezési és Építési Követelmények alapszabályzata) hatálybalépésével és az egyszerű bejelentés intézményének finomhangolásával új, professzionális korszak kezdődik a hazai építészetben. A rendezetlen, átgondolatlan megoldások helyét végérvényesen átveszi a tudatos, biztonságos és hosszú távon is értékálló otthonteremtés, mely minden építkezőtől alaposabb előkészületet kíván.
2026. 06. 21. 05:00
Megosztás:

Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás: megugró kárkifizetés, tovább eső díjak

A személyautók kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának átlagos éves díja közel 5 százalékkal csökkent idén március végén az előző év azonos időszakával összevetve. Eközben a károkra majdnem 12 százalékkal többet fizettek a biztosítók, amely a piaci verseny éleződését mutatja.
2026. 06. 21. 04:00
Megosztás:

Miért gondolja a kriptovilág két legnagyobb milliárdosa, hogy a Bitcoin már elérte a mélypontját?

A bitcoin (BTC) 2026 nagy részében nehéz időszakon megy keresztül.
2026. 06. 21. 03:00
Megosztás:

Figyelmeztetés jött! A gondosóra viselők figyelmét hívják fel

A Gondosóra sok idős ember és hozzátartozó számára ad megnyugtató biztonságérzetet, ám egy lényeges dolgot újra és újra ki kell emelni: az eszköz csak akkor tud segítséget nyújtani, ha ténylegesen használatban van. Nem elegendő csupán átvenni, otthon tárolni pedig különösen nem szerencsés, ha végül a fiókban, az éjjeliszekrényen vagy a táskában marad.
2026. 06. 21. 02:00
Megosztás:

7 fontos szabály minden nyugdíjasnak: ezen múlhat a teljes nyugdíj

Sokan csak akkor kezdenek el komolyan foglalkozni a nyugdíjjal, amikor már közeledik a korhatár, pedig a jogosultság évekkel korábban eldőlhet. Nem mindegy, hány év szolgálati idő gyűlt össze, melyik évben született az igénylő, és az sem, hogy teljes vagy résznyugdíjról van-e szó.
2026. 06. 21. 01:00
Megosztás:

JD Vance: Az amerikai delegáció Genfben várja a tárgyalások megkezdését

Az amerikai kormányzat tárgyalódelegációja már Genfben van, és bizonyos technikai részleteken dolgozik az iráni féllel tervezett tárgyalások megkezdéséhez - jelentette ki JD Vance amerikai alelnök szombaton.
2026. 06. 21. 00:05
Megosztás: