Kilenc hotellel és 800 szobával bővül Budapest szállodai kínálata

Dinamikus fejlődési pályára állt a budapesti szállodapiac 2024-ben, és az előrejelzések szerint 2025-ben újabb növekedés várható. A kereslet erősödése leginkább a folyamatosan növekvő számban visszatérő külföldi turistáknak köszönhető. Emellett az új szállodanyitások és a piaci trendek – például az apartmanszállodák térnyerése vagy az ikonikus épületek konverziója – új formát adhatnak Budapest szállodapiacának – árulta el a CBRE Magyarország szakértője.

Kilenc hotellel és 800 szobával bővül Budapest szállodai kínálata

Új trendek és kihívások

Jelentős növekedésen ment keresztül a budapesti szállodapiac a tavalyi év során: a vendégéjszakák száma 2024-ben ugyanis meghaladta a 9 milliót, ami több mint 10 százalékos éves növekedést jelentett. Budapesten egyértelműen a nemzetközi kereslet dominál. A fő küldőpiacok továbbra is az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok és Németország, ugyanakkor a környező országokból – különösen Romániából, Lengyelországból és Csehországból – érkező turisták száma szintén határozott növekedést mutatott.

Nincs ez másként a kínai turisták esetében sem: ők is gyorsan visszatértek Budapestre, ami részben a közvetlen légi összeköttetések bővülésének köszönhető. 2024-ben a kínai vendégéjszakák száma megduplázódott az előző évhez képest. Ezzel párhuzamosan az orosz turisták száma a folyamatosan fokozódó geopolitikai helyzet miatt tovább csökkent, mintegy 80 százalékkal maradt el a 2019-es szinttől.

A fokozódó keresletre új szállodák megnyitásával válaszolt a piac. 2024-ben három új szálloda nyitott meg, köztük az ötcsillagos Kimpton BEM Budapest, amely 127 szobával növelte tovább Budapest prémium kategóriás szállodai kínálatát. Jelenleg a fővárosban 21 ötcsillagos szálloda működik, és ez a szám tovább bővül, hiszen a következő években olyan ikonikus fejlesztések várhatók, mint a Sofitel újranyitása SO/ márkanév alatt, vagy éppen a Gellért Szálló átalakítása, amely a Mandarin Oriental szállodalánc tagjaként születik újjá.

„Bár az átadott új szállodák száma csökkent a 2023-as rekordévhez képest – ekkor közel 1500 új szoba jelent meg a piacon –, 2025-ben már kilenc új szálloda nyitása várható, összesen 800 új szobával. A következő években pedig további 3700 szoba kerülhet piacra, ha valamennyi jelenleg tervezett beruházás megvalósul” – mondta Csörget Balázs, a CBRE Magyarország vezető szállodai tanácsadója

Konverziók, apartmanszállodák és branded residence-ek

Az új szállodanyitások terén egyértelműen dominál a valamilyen korábbi funkcióval ellátott ingatlanok szállodává történő átépítése. A távoli munkavégzés térnyerése és a változó piaci igények miatt több irodaterület is nehezebben bérbeadható, amely ráerősít erre a trendre, mivel egyre gyakoribb, hogy irodaházakat szállodává alakítanak át. Kiváló példa erre több folyamatban lévő vagy tervezett belvárosi fejlesztés is: az egykori Sas Center, amely hamarosan egy 80 szobás szálloda formájában nyílik újra. De ugyanezt a koncepciót követi például a Váci utcai Center irodaház, amelyben az átalakítást követően a 200 szobás szálloda mellett apartman- és diákszállást is kialakítanak.

Az apartmanszállodák szintén egyre népszerűbbek Budapesten. A Klauzál utcában a tervek szerint a Numa apartmanhotel lánc első budapesti, 170 szobás egysége nyílik meg, amely teljes mértékben digitalizált működésével kínál érintkezésmentes vendégélményt. Az ilyen típusú szálláshelyek átmenetet képeznek a hagyományos szállodák és az Airbnb között. Valamennyi apartman saját konyhával felszerelt és egyaránt alkalmas rövid-, közép- vagy akár hosszabb távú tartózkodásra is.

„Várhatóan a következő években megjelennek az első branded residence fejlesztések is Budapesten. Ezek olyan luxuslakások, amelyek nemzetközi szállodaláncok neve alatt működnek, és prémium szolgáltatásokat kínálnak tulajdonosaik számára. Ezek a fejlesztések a luxusingatlan-piac egy teljesen új szegmensét jelenthetik a fővárosban” – tette hozzá Csörget Balázs.

Kihívások és fejlesztési lehetőségek

Bár a kereslet folyamatosan növekszik, a budapesti szállodapiac még továbbra is elmarad Bécstől. 2024-ben az osztrák főváros szállodáiban több mint 15,3 millió vendégéjszakát regisztráltak, igaz, itt a szállodapiaci kínálat (40 000 szoba) is jóval nagyobb, közel kétszerese a budapestinek. Amiben Budapestnek a leginkább fejlődnie szükséges a közeljövőben, az a nagyszabású nemzetközi expók, konferenciák bevonzása, amely különösön fontos a 4-5 csillagos szállodai szegmens számára. Az ilyen jellegű konferenciaturizmus tekintetében fővárosunk még elmarad Prágához vagy Bécshez képest.

„A budapesti szállodapiac az elmúlt évek nehézségei után stabil növekedési pályára állt, és még az idén további bővülésre számíthatunk. A turisták visszatérése mellett az új fejlesztések és piaci trendek – például az apartmanszállodák népszerűsége vagy az izgalmas új szállodai megoldások térnyerése – új lehetőségeket teremtenek a befektetők számára. Budapestnek minden adottsága megvan ahhoz, hogy egyre vonzóbb legyen a befektetők és a látogatók körében egyaránt, és a jövőben a régió legkeresettebb célpontjává váljon – összegezte a CBRE szakértője.

Európai lakáshitel körkép: 14 millió forinttal fizetünk többet egy átlag hitelért az euró hiányában

A magyar piaci lakáshitelkamat ma közel 3 százalékponttal magasabb a régiós átlagnál. Egy 30 millió forintos, 25 évre felvett hitelnél ez 14 millió forinttal több visszafizetést jelent a teljes futamidő alatt. A különbség nem véletlen: a régiós országok többsége euróban hitelez. Ha Magyarország hitelesen elindul az euró bevezetése felé, a példák azt mutatják, hogy már a tényleges csatlakozás előtt 2-3 évvel érzékelhetően csökkennek a kamatok – így reális cél, hogy 2029 környékére 4,5% körül legyen a magyar piaci lakáshitelkamat.
2026. 04. 23. 20:00
Megosztás:

Szigorította a külföldi munkaerő toborzását a román kormány

A román kormány az Európai Unión kívülről érkező külföldi munkaerő toborzását szigorító sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön, amely egy internetes platform létrehozásával egyszerűsíti és átláthatóvá teszi az érdekelt vállalkozások hozzáférését a külföldi munkaerőhöz, gyorsítja az eljárásokat és az érintett hatóságok közötti kommunikációt - közölte a kormányszóvivő.
2026. 04. 23. 19:30
Megosztás:

Cardano új korszak küszöbén: felezett költségvetés, ambiciózus skálázás és Bitcoin DeFi nyitás

Jelentős stratégiai váltás körvonalazódik a Cardano ökoszisztémában: a vezető fejlesztőcég kevesebb forrást kér, miközben technológiai fronton nagyobb ugrásra készül. Vajon ez a decentralizáció erősödésének jele, vagy kockázatos kísérlet?
2026. 04. 23. 19:00
Megosztás:

Nem talált versenykorlátozást a napraforgó-étolaj piacán a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) gyorsított ágazati vizsgálata nem tárt föl versenykorlátozást a napraforgó-étolaj piacán, az árakat több tényező együttesen alakította - közölte a GVH csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 23. 18:30
Megosztás:

Agrometeorológia: nagy szükség van az esőre

Nagy szüksége van a mezőgazdaságnak az esőre, a kapásnövények magjai a száraz talajban nem tudnak kikelni, miközben már az őszi vetéseket is egyre nagyobb aszály sújtja - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 04. 23. 18:00
Megosztás:

Erősödik a forint – árat csökkent az ALDI

Az utóbbi napokban tapasztalható forinterősödés következtében számos termék beszerzési ára csökkent, ezért az ALDI – mindenkori gyakorlatának megfelelően – az elért árelőnyt továbbadja vásárlóinak. A diszkontlánc a mai naptól több mint 100 termék – köztük pékáruk, hús- és haltermékek, tisztítószerek – árát mérsékli jelentősen, akár 40%-os mértékben.
2026. 04. 23. 17:00
Megosztás:

Újabb vezető márka az AutoWallis-nál: a Geely Ausztriában debütál a magyar csoporttal

Újabb vezető márkával erősít az AutoWallis Csoport, miután Ausztriában kizárólagos forgalmazói megállapodást írt alá a kínai Zhejiang Geely Holding Grouppal. A megállapodás ezúttal a Geely márka osztrák értékesítési jogaira vonatkozik. A lépéssel az AutoWallis tovább bővíti képviselt márkáinak számát és fejleszti együttműködését a világ nyolcadik legnagyobb járműgyártójával, egyúttal tovább diverzifikálja közép-kelet-európai pozícióját. A Geely innovációinak fókuszában az elektromos és hibrid hajtással, valamint az intelligens vezetési rendszerekkel kapcsolatos technológiák állnak. A kínai vállalatnak jelentős növekedési tervei vannak Európában.
2026. 04. 23. 16:30
Megosztás:

Pi Network újra reflektorfényben? – A Protocol 22 hozhat fordulatot a PI árfolyamában

A Pi Network ismét mozgolódik: technológiai frissítések, közelgő határidők és rangos konferenciaszereplés is napirenden van. De vajon mindez elég lesz ahhoz, hogy a PI token visszanyerje a befektetők figyelmét?
2026. 04. 23. 16:00
Megosztás:

Több új lakás, magasabb áron - így alakult át az új építésű lakások piaca

A budapesti új építésű lakások átlagos négyzetméterára 2026 első negyedévében meghaladta az 1,8 millió forintot, miközben a kínálat több mint felével bővült. A Duna House és az ELTINGA Ingatlanpiaci Kutatóközpont közös elemzése alapján a piac kettős képet mutat: a 2025-ös meredek drágulást követően az árak megtorpantak, a tavaly év végi vásárlási hullám után pedig a forgalom alacsonyabb szinten stabilizálódott.
2026. 04. 23. 15:30
Megosztás:

ESG: a kkv-k fellélegezhetnek, a nagyvállalatoknak viszont lépniük kell

A kis- és középvállalatok számára egyszerűsítést jelent a vállalati fenntarthatósági átvilágításról szóló uniós irányelv, a CS3D aktuális módosítása. Az irányelv által továbbra is érintett nagyvállalatoknak érdemes feltérképezniük, hogy megfelelőek-e az ellátási láncukról rendelkezésre álló információk ahhoz, hogy teljesítsék a jogi kötelezettségeiket – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.
2026. 04. 23. 15:00
Megosztás:

8 legjobb kriptós befektetés a mai negatív hangulatban is

Az elmúlt 24 óra ismét emlékeztette a befektetőket arra, hogy a kriptovaluta-piac nem csupán számok és grafikonok világa, hanem érzelmekkel, várakozásokkal és hirtelen fordulatokkal teli történet.
2026. 04. 23. 14:30
Megosztás:

Csökkent az euróövezet áprilisi gazdasági teljesítménye

Az euróövezetben csökkent a gazdasági aktivitás áprilisban az előző hónaphoz képest, mert bár a feldolgozóipar teljesítménynövekedése gyorsult, a szolgáltatóipar teljesítménye azonban jelentősen csökkent a londoni S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet és a Hamburg Commercial Bank AG közös beszerzésimenedzser-indexének (BMI) csütörtökön közzétett előzetes értékei alapján.
2026. 04. 23. 14:00
Megosztás:

700 millió dolláros kriptoalap jöhet: újabb nagy dobásra készül a Blockchain Capital

A kriptovaluta-piac körüli bizonytalanság ellenére továbbra sem lankad az intézményi befektetők érdeklődése. A legfrissebb értesülések szerint a veterán kriptós kockázati tőkealap, a Blockchain Capital, két új alap létrehozásával akár 700 millió dollár bevonását tervezi – ami komoly bizalmi szavazat lehet az iparág jövője mellett.
2026. 04. 23. 13:30
Megosztás:

Napszemüvegek a hatóság fókuszában – országos ellenőrzést indít az NKFH

A tavaszi-nyári időszak közeledtével egyre többen vásárolnak napszemüveget. A fogyasztók egészségének és biztonságának védelme érdekében a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalokkal együttműködve országos piacfelügyeleti vizsgálatot indított az egyéni védőeszközök körében, különös tekintettel a napszemüvegekre. Az ellenőrzések célja annak biztosítása, hogy a forgalomba hozott termékek megfeleljenek az európai uniós és hazai jogszabályi előírásoknak, és ne jelentsenek kockázatot a felhasználók egészségére.
2026. 04. 23. 13:00
Megosztás:

A magyar oktatás megújításához valódi párbeszéd és gyors sikerek kellenek

Az oktatási tárca vezetőjének személye mindig vitákat generál. A kérdés azonban nem az, hogy az új miniszter pedagógus-e vagy sem – sokkal fontosabb, hogy képes legyen konszenzust építeni egy évtizedek óta konfliktusokkal terhelt rendszerben.
2026. 04. 23. 12:30
Megosztás:

Fúziós ügyben bírságolt a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsa bejelentés és engedély nélkül végrehajtott fúzió miatt 672 ezer forint bírságot szabott ki - közölte a GVH csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 23. 12:00
Megosztás:

Az ALTEO átadta hatodik villamosenergia-tárolóját

Üzembe helyezték az ALTEO hatodik, 20 MWh kapacitású villamosenergia-tárolóját Győrben, amely a Társaság már meglévő gázmotorparkjával közösen csatlakozik a villamosenergia hálózathoz, így a beruházással a meglévő hálózatcsatlakozási kapacitás kihasználtsága is növekszik.
2026. 04. 23. 11:00
Megosztás:

Nem változtak számottevően a fejlett piaci kötvényhozamok szerdán, erősödött a dollár az euróval szemben, a régiós devizák gyengültek

A nyersolaj ára tovább emelkedett szerdán, a WTI és a Brent egyaránt 3% körüli mértékben drágult, a Brent hordónként 100 dollár fölé szökött.
2026. 04. 23. 10:30
Megosztás:

Emelkedtek szerdán az amerikai tőzsdék, miközben Donald Trump meghosszabbította a tűzszünetet

Emelkedéssel zártak szerdán az amerikai részvénypiacok, miután Donald Trump amerikai elnök meghosszabbította az Iránnal kötött tűzszünetet, miközben a vártnál kedvezőbb vállalati gyorsjelentések is támogatták a befektetői hangulatot.
2026. 04. 23. 10:00
Megosztás:

Estek tegnap az európai indexek

Gyengültek tegnap az európai részvénypiacok, miközben a befektetők az iráni tűzszünet meghosszabbításával kapcsolatos fejleményeket mérlegelték.
2026. 04. 23. 09:30
Megosztás: