Magyarországon nyit új Globális Szolgáltató Központot az EY

Budapesten hozza létre legújabb nemzetközi szolgáltató központját az EY.

Magyarországon nyit új Globális Szolgáltató Központot az EY

Az EY Global Delivery Services (GDS) Magyarországon 500 munkatársat tervez felvenni a következő 3 évben az adótanácsadás, a könyvvizsgálat, az üzleti-, stratégiai és tranzakciós tanácsadás területén. A központ innovatív üzleti megoldásokat kínál az EY tagvállalatai számára szerte a világon több mint 60.000 munkatárssal, 17 városból és 6 országból. A budapesti a GDS ötödik európai irodája, amely a kontinensen történő terjeszkedés egyik fontos mérföldköve is.
 
„Ma egy újabb gazdasági sikerről adhatunk számot, amely visszaigazolása a kormány gazdaságstratégiájának és válságkezelésének. Hatalmas elismerés Magyarország és a magyar gazdaságpolitika számára, hogy a világ egyik legnagyobb könyvvizsgáló és üzleti tanácsadó vállalata hazánkban létesíti legújabb globális szolgáltató központját. Külön öröm számunkra, hogy együtt tudunk működni a vállalat képzési programjában is. E 767 millió forint értékű beruházási program megvalósulásához a magyar kormány 384 millió forint beruházási támogatást biztosít” – fogalmazott Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter. Hozzátette: „az ilyen beruházások segítenek abban is, hogy itthon tarthassuk a magyar fiatalokat. Magyarországon a szolgáltató központok ágazata egyre fejlettebb, jelenleg 156 működik, 70 ezer, döntően fiatal embernek adnak munkát, 83%-uk felsőfokú végzettséggel rendelkezik, átlagéletkoruk 33 év, 15%-uk pedig külföldi állampolgár. A vidéki városainkban is nyíltak ilyen szolgáltató központok, ezekben 14 ezer fiatal dolgozik”.
 
„Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy Magyarországra is kiterjesztjük jelenlétünket. A jól képzett, technikai tudással és nyelvismerettel rendelkező kiváló magyar szakemberek, valamint a stabil gazdasági környezet, a nagyvonalú állami támogatás igazán kedvező feltételeket biztosít a növekedéshez. Elsődlegesen az adótanácsadás területére fókuszálunk, de azt várom, hogy a jövőben tovább szélesítsük a kapacitásainkat, amivel az EY tagvállalatait a könyvvizsgálat, az üzleti-, stratégiai és tranzakciós tanácsadás területén is tudjuk majd támogatni” – mondta el Srinivasa Rao, az EY GDS nemzetközi igazgatóhelyettese.
 
„A mai naptól az EY Budapestről a világ bármely vállalatának tud segíteni, függetlenül attól, hogy van-e magyarországi terve, működése, kötődése” – nyilatkozta Rencz Botond, az EY Magyarország vezérigazgatója, nemzetközi vezetője.„Továbbra is stratégiai fontosságú, hogy a lehető legjobb szakemberekkel, a legmagasabb szintű szolgáltatást nyújtsuk a cégeknek - akár Budapesten, akár Debrecenben és Pécsen, vagy az ország bármely részén, akár nemzetközi szinten. Azért van egyedüliként három különböző városban irodánk hazánkban a nagy tanácsadók közül, hogy fokozott jelenlétünkkel akkor és ott legyünk elérhetőek, amikor a legnagyobb szükség van ránk, a maximális hatékonyságot biztosítva ezáltal ügyfeleinknek” – tette hozzá.
 
A piacvezető GDS Adó csapat részeként, az EY GDS Magyarország (EY GDS (CS) Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság) kollégái szorosan együtt dolgoznak majd az EY nemzetközi munkatársaival, hozzáféréssel a vállalat eszközeihez és hálózatához, hogy átfogó üzleti és adózási kérdésekben tudják segíteni a globális ügyfeleket Magyarországon kívül.
 
Hosszú távú céljai elérése érdekében az EY GDS hazánkban adószakértők mellett könyvelői szaktudással rendelkező munkatársakat és technológiai tudással bíró kollégákat is keres, hiszen világszerte egyre nagyobb az igény a digitális átállást támogató, innováció-alapú szolgáltatásokra. A vállalat preferált munkáltatóként a helyi egyetemekkel is erős kapcsolatot kíván fenntartani. Kifejezetten támogatja kollégáit abban, hogy tudatosan tervezzék karrierjüket, nyitottak legyenek a tapasztalatszerzésre és a tanulásra, hogy el tudják sajátítani azokat a vezetői képességeket, amelyek segítségével a legtöbbet hozhatják ki magukból.

A kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. 01. 21. 18:30
Megosztás:

Kampány indul a belföldi forgalom élénkítésére

A belföldi utazási kedv élénkítését célzó kampányt indít a Visit Hungary, amelyhez szálláshelyszolgáltatók és fürdők jelentkezését várják - ismertette Csendes Olivér, a Visit Hungary vezérigazgatója a TV2 Mokka műsorában szerdán reggel.
2026. 01. 21. 18:00
Megosztás:

Bhután és a Sei összefog: blokkláncvalidátor node indul 2026-ban

Bhután, a Himalája egyik leginnovatívabb királysága, újabb mérföldkőhöz érkezett digitális stratégiájában: partnerségre lépett a Sei Development Foundationnel egy blokkláncvalidátor node telepítése érdekében. A projekt célja nem csupán a technológiai fejlődés, hanem a nemzeti szintű adómonetizáció, fintech-innováció és digitális önrendelkezés megerősítése is. A kezdeményezés azt jelzi, hogy a blokklánc technológia immár nem csupán kísérleti eszköz, hanem állami stratégiák része lehet Délkelet-Ázsiában.
2026. 01. 21. 17:30
Megosztás:

Az online piacterek kockázataira figyelmeztet az NMHH

Egyre nagyobb arányban jelennek meg hamisított vagy rossz minőségű termékek az online piactereken – mutat rá egy, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) megbízásából készült friss kutatás. A szakértők átfogó nemzetközi másodelemzéssel és 200 próbavásárlással vizsgálták az online piacterek megbízhatóságát, és az esetek mintegy ötödénél, összesen 37 esetben találtak valamilyen visszásságot. A tanulmány azt is megállapította, hogy hosszú távon elsősorban a gyors, átlátható és korrekt panaszkezelés alapozza meg az online piacterekbe vetett vásárlói bizalmat.
2026. 01. 21. 17:00
Megosztás:

A kínai UBTECH megállapodást kötött az Airbusszal

A kínai UBTECH humanoid robotokat fejlesztő vállalat megállapodást kötött az Airbus európai repülőgépgyártóval ipari robotok szállításáról - közölte szerdán a dél-kínai Sencsen városában működő technológiai cég.
2026. 01. 21. 16:30
Megosztás:

Stabilcoinok veszik át a globális elszámolás szerepét – Mi lesz így az XRP-vel?

A Ripple elnöke, Monica Long szerint 2026-ban új korszak kezdődik a kriptovaluták történetében: a stabilcoinok lesznek a globális pénzügyi elszámolás alaprétegei. Ezzel párhuzamosan a piac erőteljes intézményesedésen megy keresztül, a vállalati kincstárak pedig fokozatosan lépnek az on-chain térbe. De vajon milyen szerep jut ebben az új világban az XRP-nek, amelyet eredetileg épp globális elszámolási eszköznek szántak?
2026. 01. 21. 15:30
Megosztás:

Ipari méretű droglaboratóriumokat számoltak fel több európai országban

Ipari méretű, összesen 24 droglaboratóriumot számoltak Hollandiában, Belgiumban, Németországban és Lengyelországban, 85 embert előállítottak - közölte az Európai Unió hágai székhelyű rendőrségi együttműködési szervezete (Europol) szerdán.
2026. 01. 21. 15:00
Megosztás:

Tavaly 4 százalékkal nőtt a nemzetközi turisták száma tavaly

A nemzetközi turisták száma 4 százalékkal nőtt 2025-ben. Mintegy 1,52 milliárd ember utazott világszerte tavaly, közel 60 millióval több, mint 2024-ben az ENSZ madridi székhelyű idegenforgalmi szervezetének (UNWTO) keddi jelentése szerint.
2026. 01. 21. 14:30
Megosztás:

A Bitcoin beköltözött a nyugdíjasok és nyugdíjak világába is

A kriptopiac újabb mérföldkőhöz érkezett: a Delaware Life biztosítótársaság bejelentette, hogy Bitcoin-kitettséget kínál fix indexált nyugdíjbiztosítási termékeiben. A lépés mögött a BlackRock által menedzselt, szabályozott index áll, amely újabb jele annak, hogy a hagyományos pénzügyi szektor fokozatosan integrálja a digitális eszközöket. De mit jelent mindez a befektetők és a piac jövője szempontjából?
2026. 01. 21. 14:00
Megosztás:

Európa válaszút előtt: radikális vállalati lépések nélkül elmaradhat a gazdasági fordulat

Európa gazdasági jövője kritikus ponthoz érkezett. Bár az uniós intézmények és a tagállamok az elmúlt években példátlan reform- és beruházási programokat indítottak el, a kontinens versenyképességi lemaradása továbbra is jelentős az Egyesült Államokhoz és Kínához képest. Egy friss, nemzetközi figyelmet kapó tanulmány szerint a fordulat kulcsa nem kizárólag az állami intézkedésekben, hanem mindenekelőtt a nagy európai vállalatok bátor, stratégiai beruházási döntéseiben rejlik - vélekednek a McKinsey elemzői friss tanulmányukban.
2026. 01. 21. 13:30
Megosztás:

Megnőtt az érdeklődés az új építésű lakások iránt januárban

Az új építésű lakások iránti érdeklődés többéves csúcsra emelkedett 2026 elején, míg a használt lakások kereslete jelentősen visszaesett az előző év azonos időszakához képest - közölte az ingatlan.com az MTI-vel szerdán.
2026. 01. 21. 13:00
Megosztás:

Lengyelország 700 tonnára növeli aranytartalékát

A lengyel jegybanki tanács úgy döntött, hogy 700 tonnára növeli az ország aranytartalékát, aminek révén Lengyelország a legnagyobb aranykészlettel rendelkező tíz állam közé kerül - írta szerdán a Rzeczpospolita napilap.
2026. 01. 21. 12:30
Megosztás:

Az átlagnál jóval kevesebb csapadék hullott a Balaton vízgyűjtő területén tavaly

A sokévi átlagnál 23 százalékkal kevesebb csapadék hullott a Balaton vízgyűjtő területére tavaly - derül ki a tó vízháztartásáról készített előzetes értékelésben.
2026. 01. 21. 12:00
Megosztás:

Folytatódott a hozamemelkedés a fejlett piacokon

Hétfőt követően kedden ismét érdemben emelkedtek a hozamok a fejlett piacokon. Ehhez a Grönland körüli geopolitikai feszültség és az újabb vámfenyegetések mellett hozzájárult a japán állampapírpiacon folytatódó eladási hullám is, aminek az élelmiszerekre kivetett forgalmi adó eltörlése és a kiírt időközi választás adott újabb löketet.
2026. 01. 21. 11:30
Megosztás:

Vaskos mínuszokkal indult a hét a hosszú hétvége után a Wall Streeten

A hétfői szünnap után a Wall Streetre is elért a Grönland miatti feszültség szele, így 2% körüli mínuszokkal indították a hetet a mértékadó indexek. Az S&P szektorindexei között az alapvető fogyasztási cikkeké kivételével minden pirosba fordult; a legnagyobb, közel 3%-os esés a technológia és a ciklikus fogyasztási cikkek könyvelhették el. A technológiai szektor nagyágyúi, mint a Microsoft, az Nvidia, vagy az Apple is vaskos mínuszokkal zártak, de nagyot esett a Meta, a Google, a Tesla és az Amazon is. A félelemindexként is ismert VIX, amely a várható piaci volatilitást méri, tavaly november óta nem látott szintre, 20 pont fölé emelkedett.
2026. 01. 21. 11:00
Megosztás:

Fokozódik a feszültség az Egyesült Államok Grönland megvásárlásával kapcsolatos tervei miatt

2026 eddig a geopolitikai feszültségek felerősödésének árnyékában telik és jelenleg éppen Grönland felett csapnak össze a hullámok. Ez a téma az uralkodó az idei Davosi Világgazdasági Találkozón, ahol több vezető európai és azon kívüli NATO-tagország politikusa szólalt fel az amerikai ambíciók ellen.
2026. 01. 21. 10:30
Megosztás:

Kedden folytatódott az esés a vezető nyugat-európai tőzsdéken

A mértékadó nyugat-európai tőzsdék hétfőt követően kedden tovább estek a vámfenyegetések miatt. Trump már szombaton kilátásba helyezte, hogy február 1-től nyolc európai ország esetében (Dánia, Norvégia, Svédország, Franciaország, Németország, Hollandia, Finnország, Egyesült Királyság) további 10%-os importvámok lépnek hatályba a már meglévők mellé, amely vámok június 1-jén 25%-ra emelkednek és addig maradnak érvényben, amíg nem engednek Grönland kérdésében. Trump tegnap újabb, ezúttal a francia borokra és pezsgőkre kivetett 200%-os vám bevezetésével fenyegetett azt követően, hogy Emmanuel Macron francia elnök állítólag nem volt hajlandó csatlakozni a Gázával foglalkozó „Béketanácsához”.
2026. 01. 21. 10:00
Megosztás:

Hiába a történelmi csúcsok, csökkent a Bitcoin iránti érdeklődés 2025-ben – Mi állhat a háttérben?

Miközben a Bitcoin 2025-ben új történelmi magasságokat ért el, az online keresések és a közösségi médiás aktivitás meglepő módon visszaesett. A közösségi hangulat továbbra is nyomott 2026-ban, hiába a növekvő árfolyam. Vajon mi magyarázza ezt a különös ellentmondást, és mit jelezhet ez a piac jövőjére nézve?
2026. 01. 21. 09:30
Megosztás:

A NAV nevében adathalászok küldenek csaló e-maileket

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. 01. 21. 09:00
Megosztás:

Gyengült a forint szerda reggelre

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerda reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 21. 08:30
Megosztás: